Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem to kwetiapina jest najlepszym i nowoczesnym stabilizatorem nastroju. Długo się przyzwyczajałem i rużne dawki stosowałem, w szpitalu dość wysokie bo musieli mnie wyciągnąć z bagna i też chodziłem zamulony, potem stopniowo zmniejszałem dawki. Teraz jestem na 200mg + 200mg lamotryginy i jakoś jestem raczej stabilny, choć nie zawsze, jedynie muszę jeszcze zredukować clonazepam aż do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po kwetiapinie byłem nadzwyczajnie elokwentny i mogłem godzinami pisać na różne tematy a bez niej nie potrafię niczego napisać? Czy jest kwetiapina, która nie powoduje tycia, wypadania włosów, akatyzji, zmęczenia i ospałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jestem na dawce 50 mg, dobry cukierek na spanie i wynurzenie z otchłani rozpaczy, tylko mam po nim zatkany nos (a aplikuję doustnie). Krople do nosa rozwiązują problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetaplex XR 50mg przestali chyba produkować,bo nigdzie nie mogę dostać.Nie wie ktoś czy Kwetaplex XR 150mg można dzielić na pół???

Nie można, bo rozetniesz powłokę, która umożliwia stopniowe uwalnianie leku. Jak skruszysz, to już nie będzie XR, tylko tak jak zwykły, wchłanialny od razu.

 

aktualnie jestem na dawce 50 mg, dobry cukierek na spanie i wynurzenie z otchłani rozpaczy, tylko mam po nim zatkany nos (a aplikuję doustnie). Krople do nosa rozwiązują problem

Bardzo długo mnie ten zatkany nos męczył, w końcu jakoś się organizm przyzwyczaił. Warto obadać, czy nie ma uczulenia na cokolwiek innego typu drzewka albo coś do jedzenia, bo mi się wydaje, że to może nasilać problem.

Fun fact: po alkoholu to się tak nasila, że można mieć duszności całą noc i pół dnia. Nie ma tego w ulotce, ale sprawdziłam na sobie dla dobra ludzkości.

 

Mnie niestety nie dała rady uśpić, nawet w dawce 125mg :-|

Przy takiej dawce efekt usypiający znika w ciągu od dwóch dni do dwóch tygodni. Typowym nasennym jest 25 mg, większe dawki mają inny profil działania, 125 mg jest p/lękowe, 150-250 mg p/psychotyczne w lekkich psychozach, 300 i więcej p/psychotyczne w schizofrenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy eksperci:)!

Pytanko- czy kwetiapina w najniższej dawce 25 mg, branej nasennie, wpływa na poziom prolaktyny? Gdzieś czytałam, że w tak małych dawkach nie wpływa na dopaminę ( w więc pośrednio i prolaktynę), ale chciałabym potwierdzić.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz biorę dawkę - 25 mg rano i 25 mg wieczorem Ketrelu. Dodatkowo (tzn. to raczej Ketrel jest dodatkowy) rano biorę 150 mg wenli - Velaxin. Jak się czujecie po kwetiapinie? Dotąd przez rok brałam tylko 25 mg na noc, ale ostatnio bardzo kiepsko się czułam i lekarz mi zwiększył dawkę. Przez pierwsze kilka dni po tej tabletce byłam bardzo ospała, zmęczona, teraz jest lepiej. Czuję jego "tonujące" działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też słyszałam (czytałam), że niby w mniejszym stopniu wpływa niż inne neuroleptyki, ale...

...mam takie info z ulotki Kwetaplexu:

 

niektóre działania niepożądane można rozpoznać wyłącznie za pomocą badania krwi. dotyczy to: (…) oraz zwiększenia stężenia we krwi hormonu zwanego prolaktyną. zwiększenie stężenia prolaktyny może rzadko powodować:

- u mężczyzn i kobiet - powiększenie piersi i wyciek mleka z brodawek piersiowych

- u kobiet zatrzymanie miesiączki lub nieregularne cykle miesiączkowe

 

(czyli jednak wpływać może)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, szczerze mówiąc nie wiem jak z chlorprotiksenem, nigdy go nie brałam. trzeba by było poszperać w necie, albo zapytać lekarza... nie mam pojęcia. no ale nie martw się niepotrzebnie, bo może akurat u Ciebie sprawdzi się kwetiapina (?) tzn. być może nie wpłynie na poziom prolaktyny, tym bardziej, że faktycznie uważa się ją za lek mający mniejszy wpływ na poziom tego hormonu (w porównaniu z innymi neuroleptykami), ja np. nigdy po kwetiapinie problemu z prolaktyną nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, no miejmy nadzieję, że nie wpłynie.

czekaj spokojnie, śpij spokojnie i nie denerwuj się :)

 

...a kiedy będziesz miała badania (krew <- poziom prolaktyny)?

trzymam kciuki za dobre wyniki i żeby się wszystko dobrze skończyło.

 

(no i daj znać - jak tam i co tam z tymi wynikami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×