Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ja czuje sie o niebo lepiej jak odstawilem sulpiryd,cala ta zamula minela,a ja myslalem ze to paro mnie mulilo.teraz jestem na dawce40 i nic nie bede zmienial bo jest super.mi zapisuja w Angli paroksetyne i tez czasami dostaje roznych firm,i tez zauwarzylem roznice,a na poczatku myslalem,ze to sam sobie wkrecam,dlatego jutro chce poprosic o seroxat,i zobacze jak bedzie

 

-- 10 lip 2016, 14:58 --

 

MIKO22

A jak sie czujesz na dawce 80 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj miko22, ja miałem podobnie z tym ,ze nie akurat z Paroksetyna , a Escitalopramem .

Zmnieniłem dobry generyk na Pralex firmy Orion i zaczęło się babci sranie . dobrze ,że szybko sie zorientowałem , co jest co , bo na tym pralexie Oriona to było szambo jakies a nie leczenie .

To ważne ,by uważać( co sie kupuje i bierze ) na rodzaje tego samego leku ( substancji czynnej ) bo naprawde różnia sie one bardzo jakościowo i działaniem .Nie znaczy to jednak ,że jak cos droższe to od od razu musi byc lepsze , samemu trzeba wyczaić .

Z Paroksetyny najlepiej ( jakościowo i cenowo ) wychodzi Paxtin . Przetestowałem .

https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/viewFile/10143/8643

 

W takiej sytuacji lek generyczny musi zawierać identyczną ilość substancji aktywnej, w tej samej dawce i podawaną tą samą drogą, co substancja oryginalna. Generyk musi również spełniać standardy siły działania, czystości, jakości i identyczności. Substancje dodatkowe tworzące pełny lek mogą się różnić, ale muszą występować w podobnym stosunku do substancji aktywnej, jak te występujące w produkcie oryginalnym. Aby lek generyczny trafił do sprzedaży, jego producent musi wykazać, że produkt ten jest równoważny z lekiem oryginalnym. W tym celu od zdrowych ochotników (w liczbie 18–24) — dorosłych mężczyzn lub kobiet w wieku 18–55 lat i masie ciała w granicach normy — pobiera się krew przed i w konkretnych odstępach czasu po zażyciu leku generycznego. Na tej podstawie rysuje się wykres stężenia leku w surowicy krwi w zależ- ności od czasu. Bazując na powstałej krzywej, można wyliczyć wiele parametrów, z których najważniejsze — pole powierzchni pod krzywą (AUC, area under curve) i maksymalne stężenie (Cmax) — muszą pozostawać w granicach 80–125% w stosunku do krzywej produktu oryginalnego, aby lek generyczny mógł być uznany za biorównoważny, a tym samym, został dopuszczony do obrotu. Akceptowanie niewielkiej różnicy w stężeniu leku we krwi (od –20% do +25% stężenia leku oryginalnego) oparte jest na przesłance, że taka różnica nie będzie miała żadnego klinicznego znaczenia. Wieloletnie doświadczenie potwierdziło, że tak jest w rzeczywistości i produkty generyczne, podobnie jak leki oryginalne, zapewniają skuteczne leczenie.Część autorów zwraca jednak uwagę, że badania biorównoważności mogą być niewystarczające w przypadku leków o wąskim indeksie terapeutycznym. Wątpliwości budzą obecne w światowej literaturze liczne doniesienia o nasileniu się objawów padaczki u pacjentów, u których zmieniono lek oryginalny o wąskim indeksie terapeutycznym na jego odpowiednik. Jednak, znaczna większość tych doniesień jest sponsorowana przez duże światowe koncerny farmaceutyczne, co podaje w wątpliwość ich wiarygodność. Co więcej, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration) w 1998 roku w liście do lekarzy stwierdziła, że nie udokumentowano przypadku niemożności zamiennego stosowania leku odtwórczego, wyprodukowanego zgodnie z zarejestrowaną specyfikacją, z lekiem oryginalnym. Agencja uznała ponadto, że nie ma potrzeby wyróżniania leków o wąskim indeksie terapeutycznym, a zamiana leku oryginalnego na odtwórczy nie wymaga dodatkowych testów klinicznych. Zatem, lekarz rodzinny w swojej praktyce nie ma potrzeby obawiać się zamiany leków oryginalnych ich generycznymi odpowiednikami.

Podążając logiką wcześniejszych wypowiedzi użytkowników wypowiedzi moje leki (Mirtazapine Bluefish, Ecitalopram Bluefish) powinny nie działać, bo przecież są najtańsze, a tym samym najgorsze jakościowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachodze dzis po parogen na zamowienie a praktykantka ktora pracuje kilka dni w aptece mowi ze kierowniczka powiedziala ze nie moge Panu wydac leku na 30% bo na recepcie jest napisane ze maja to byc tabletki "tabl." a opakowanie parogenu to "tabletki powlekane", takze prosze albo poprawic u lekarza recepte, albo sprzedam Panu na 100% :lol: .Po chwili tlumaczenia jej ze moze mi sprzedac, poprosilem o moja recepte (gdzie byly juz z niej wykupione 2op. parogenu :pirate: ) w celu poprawienia recki.Spojrzalem na nia i czekalem czy sie zorientuje ze juz nie moze mi wydac raz zrealizowanej recepty.

Stala i nie wiedziala co zrobic.Uswiadomilem jej ze nie ma prawa tak robic i zaznaczylem ze w pon. bede rozmawial z kierowniczka.

Nie po to bule 100zl na prywatna wizyte aby recka poszla sie ghmm.. jebac :roll:

Ja bez wyksztalcenia farmakologicznego mam wieksze pojecie na ten temat.Czego oni ich tam ucza ? :shock:

 

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

 

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja pierdole...czarny rynek normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachodze dzis po parogen na zamowienie a praktykantka ktora pracuje kilka dni w aptece mowi ze kierowniczka powiedziala ze nie moge Panu wydac leku na 30% bo na recepcie jest napisane ze maja to byc tabletki "tabl." a opakowanie parogenu to "tabletki powlekane", takze prosze albo poprawic u lekarza recepte, albo sprzedam Panu na 100% :lol: .Po chwili tlumaczenia jej ze moze mi sprzedac, poprosilem o moja recepte (gdzie byly juz z niej wykupione 2op. parogenu :pirate: ) w celu poprawienia recki.Spojrzalem na nia i czekalem czy sie zorientuje ze juz nie moze mi wydac raz zrealizowanej recepty.

Stala i nie wiedziala co zrobic.Uswiadomilem jej ze nie ma prawa tak robic i zaznaczylem ze w pon. bede rozmawial z kierowniczka.

Nie po to bule 100zl na prywatna wizyte aby recka poszla sie ghmm.. jebac :roll:

Ja bez wyksztalcenia farmakologicznego mam wieksze pojecie na ten temat.Czego oni ich tam ucza ? :shock:

 

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

 

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie

Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

 

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie

Lubie sie klocic takze doszlismy do porozumienia i zamowila jeszcze jedno op. na 30% tym razem arketisu, ale i tak musze niewiele doplacic.Mam to gdzies, tu chodzi o sam fakt wystepowania pospolitej niekompetencji farmaceutow.

Glupi jestem ze poprostu nie poszedlem wczesniej do innej apteki, no ale coz. :roll:

 

[Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

Jesli chodzi o zle wypisane dawkowania to jest czesty blad lekarzy.Wtedy juz nie maja prawa wydac wiekszej ilosci niz wskazuje dawkowanie.Bardzo czesto problem jest w dawkowaniu w przypadku kropli.

 

 

Strasznie dzisiaj mna telepie.3 dni przerwy jednak robi swoje i uboki na chwile wracaja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

 

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie.

 

Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

Opierdalanie nic nie pomoże, jeśli recepta jest źle wypisana, to farmaceuta może nie wydać leku na refundację, jeśli to zrobi, to NFZ może nie zrealizować refundacji, czyli farmaceuta zapłaci za swojej kieszeni, przy dobrych wiatrach, na dodatek może mieć problem przy ewentualnej kontroli nadzoru farmaceutycznego.

Jeśli chodzi o leki z wykazu P (czyli tzw. psychotropy: benzodiazepiny, z-leki, barbiturany), to muszą być one wypisane na oddzielnej recepcie, z podaną łączną ilością substancji czynnej i nie objee są one refundacją (wyjątek klonazepam - padaczka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krople też miałam źle opisane (Tramal) i 100% płaciłam.

Zolpic też miałam źle i nie dostałam, bo właśnie lekarz nie rozdzielił. Mój stały ma na szczęście to ogarnięte, a jak nie wie to sprawdza i nie zdarzają mi się błędy. Kiedyś ze szpitala wyszłam i lekarz wypisał mi wszystkie recepty źle i żadnej nie zrealizowałam z 5. To już są jaja żeby na oddziale takie cyrki były.

Także ja już sama się interesuję i pilnuję lekarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krople też miałam źle opisane (Tramal) i 100% płaciłam.

Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

 

Także ja już sama się interesuję i pilnuję lekarzy :P

To najlepsze wyjście. Niestety to pacjent ponosi konsekwencje za źle wypisaną receptę, ale farmaceutom nie dziwię się, że nie wydają leków na refundację, bo dlaczego to oni mają za to płacić (tracić).

Uważam, że to lekarze powinni być obciążani kosztami z tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że słusznie robią. Bardziej mnie rozwala podejście lekarzy, bo jak nie wypisuje na co dzień to powinien się obeznać. A tak mój lekarz mi rozpisuje tak, że dostaje taką ilość, jaka mi jest potrzebna i dostaję na recepcie zapas na miesiąc plus recepty na 3 miesiące, albo 6 (zależy jaki lek) w przód i nie muszę potem biegać.

A co do leków na P to rozpisuje mi na osobnych receptach i też nie ma problemu jak potrzebuję więcej na raz wykupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

 

A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" i "C" bodajze ?

Tramal 96ml na miesiac tylko, i dawkowanie musi byc wtedy duzo, duzo wieksze niz przyjmujemy.

Zawsze pilnuje lekarzy, juz sie tego nauczylem po wpadkach :smile:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

 

A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" bodajze itd.?

Tramal 96ml na miesiac tylko, i dawkowanie musi byc wtedy duzo, duzo wieksze niz przyjmujemy.

Zawsze pilnuje lekarzy, juz sie tego nauczylem po wpadkach :smile:

Zależy jak lekarz rozpisze dawkowanie, bo ja dostaję na miesiąc 2 butle Tramalu 96ml, a Zolpicu dostawałam 5 opakowań na jednej i nie było problemu nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" bodajze itd.?

Tramal 96ml na miesiac tylko, i dawkowanie musi byc wtedy duzo, duzo wieksze niz przyjmujemy.

Zawsze pilnuje lekarzy, juz sie tego nauczylem po wpadkach :smile:

W przypadku leków zawierających substancje z wykazu P (tzw. psychotropy) również na 4 miesiące. Lekarz może wypisywać większe dawkowanie, a brać możesz mniej. Antydepresanty, neuroleptyki i stabilizatory, tramadol są na z wykazie B, czyli "normalne" leki na receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa apteki gdzie sami poprawiaja dawkowanie, nie raz zanosilem bez dawkowania np. tramal i dopisywali.Nie wiem tylko czy w takich aptekach kierownikiem jest lekarz czy uprawnionym do poprawiania recept jest doktor farmaceuta :bezradny:

Jeśli nie ma podanego dawkowania na recepcie farmaceuta może wydać dwa najmniejsze refundowane opakowania leku.

Jeśli natomiast poprawiali, to znaczy, że fałszowali dokument, a to jest przestępstwo.

Nie ma takiego procederu, że farmaceuta z doktoratem może poprawiać. Receptę poprawić może tylko i wyłącznie lekarz, który ją wystawił. Kierownikiem apteki może być tylko i wyłącznie magister farmacji z min. 5-letnim stażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, dla dobra pacjenta i apteki (bo zarobia) mozna troszeczke nagiac przepisy ;)

Jako farmaceuta powiem Ci, że konsekwencje nie są tego warte, a można to sprawdzić, co innego naciąganie przepisów, a co innego ich łamanie.

Rozumiem to jednak jako pacjent, chociaż z usług lekarzy nie korzystam, póki co leczę się we własnym zakresie, bo mam taką możliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u mnie w jednej aptece w ktorej jestem stalym klientem wydali mi arketis bez recepty, powiedzialem ze doniose.Po paru dniach przychodze i sie okazuje ze juz nie trzeba bo wszystko zalatwione :D

Wydawali mi tez neuroleptyk 1op. z przeterminowanej recepty o kilka miesiecy ale drugiego op. nie dali "bo to juz kryminal" :lol:

 

Takze jak sie chce to wszystko mozna i ty grabarz doskonale o tym wiesz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×