Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

To jak sie czujesz ma male znaczenie. Rownie dobrze mozesz odczuwac dzialanie innych neuroprzekaznikow czy innych mechanizmow. Generalnie, to baklofen obniza dopamine.

 

 

maniek123321, ostatnio robilem caly spis z benzosami, wiec tak bedzie prosciej

 

post2248224.html#p2248224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chcesz sie klocic z mulitkontem i wylapac bana za offtop i wszczynanie gownoburzy? Podalem Ci wyrazne argumenty i badania, ktore wskazuja, ze baklofen obniza dopamine. Nie jestes madrzejszy od badan, a patrzac na ciagle Twoje pytania wszedzie o wszystko zgaduje, ze masz znikoma wiedze w tej dziedzinie, wiec miej w sobie choc tyle rozumu, by nie klocic sie z madrzejszymi. W przeciwnym razie przytocz jakies badania, bo wychodzisz tylko na idiote, ktory sie probuje klocic bo 'mojsza' prawda jest 'mojsza'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze w ulotce tak pisze. Tylko w ulotce Ci napisza wszystko, co moga, byleby nie dostac pozwu i nie placic grubych milionow. Wyciagnij glowe z dupy i zacznij myslec.

To o czym piszesz, to tylko jedna z teorii dotyczacych schizofrenii, a i tak nie ogarniasz jej, bo nie wystepuje w niej tylko obnizenie dopaminy. Rownie dobrze moge przytoczyc tutaj glutaminergiczna teorie schizforenii i wtedy Twoje argumenty o tym sa z dupy.

Juz nie mowiac o tym, ze pewne dzialanie w pewnych dziedzinach objawow, to jest najgorsze z mozliwych kryteriow oceny. Praktycznie kazdy czlowiek bedzie czul sie lepiej po metylofenidacie, bedzie lepiej myslal, mial wieksza motywacje, ale to nie oznacza, ze wszyscy maja ADHD. Proste rozumowanie?

Powtarzam, Twoje dzialanie moze wynikac z innego powodu, anizeli efekt prodopaminowy.

 

Zalozylem konto, by moc porozmawiac z inteligentem, ktory dal bana na moje glowno konto Ricah (nie zamierzam sie ukrywac i zgrywac guru, nie jestem nim, ale mam jakas tam podstawowa wiedze), ale jakos na sile probuje mnie on unikac, nic nie poradze na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multikonto_666, tylko problem w tym ze baklofen jest agonista GABA-B a benzodiazepiny GABA-A a to kolosalna roznica.

Jeszcze dodam jedynie, ze benzo nie sa agonistami, a pozytywnymi allosterycznymi modulatorami (mowiac łopatologicznie wzmacniaja dzialania endogennego liganda - GABA na te receptory).

 

Jako, ze Lord Kapucyn jest pewnego rodzaju wyrocznia na tym forum (chociaz linki do badan sa zawsze pewniejsze), to warto zerknac na jego post:

 

paroksetyna-seroxat-xetanor-arketis-paxtin-rexetin-parogen-t464-20370.html#p2247826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez biore 50mg.To taka optymalna dawka aby poczuc dzialanie ale tez zeby sie nie krecilo w glowie ;)

fobik123, bierzesz 2x50mg czy 3x50mg, czy jeszcze inaczej?

Ja dawkuje 3x50 i jest Si.Wieczorem zazwyczaj dobrze sie czuje wiec wieczorna dawke czasami sobie odpuszczam.

Prawidlowo powinno sie brac z 4 razy dziennie przy tak krotkim poltrwaniu leku (do 4h).

Odstawilem na jakis czas by zmniejszyc tolerancje.

 

-- 07 lip 2016, 14:54 --

 

aha sorki, dopiero przeczytalem twoj podpis gdzie pisze wyraznie ze bierzesz doraznie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo dzialanie baklo w takiej dawce nie jest jakos specjalnie mocne i odczuwalne aby zauwazyc narastajaca tolerancje.

Z odstawieniem zero problemu.Nie wystepuja zadne objawy.Robie profilaktyczna przerwe co ok. 1,5-2 miesiace.

W ogole jakbym nie mial problemow z przykurczami miesni to zastanowilbym sie nad odstawieniem baklo.Nie wiem czym wy sie tak jaracie.

Napewno pomaga nie pic i do tych celow jest rowniez wykorzystywany, ale aby dzialal przeciwlekowo i prospolecznie?Moze troche tak, nie moge tego odczuc w moim mixie.

Bralem kiedys rowniez solo w kazdej dawce i na poczatku bylo owszem takie dzialanie ktore po jakims czasie zaniklo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze aby to byla duza dawka.

Tak jak wspomnialem, bralem kiedys doraznie i byla zauwazalna roznica miedzy 50 a 75, nawet 100mg.

Baklo mam zawsze przy sobie (swietne sa te malutkie opakowania) i lykam sobie 50mg co te mniej wiecej 4h.Ile dziennie wyjdzie tyle wyjdzie, nie zwracam na to uwagi :smile:

Zazwyczaj wychodzi 3x50mg ale czasem 4x50mg jak wczesnie wstane i mam dlugi dzien.

Baklo sie nie kumuluje takze mozna brac nawet 400mg/d.Mam tego cala szuflade co miesiac takze nie musze sie niczym martwic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklo działa trochę przeciwlękowo i wycisza... ale czy tak prospołecznie to nie wiem, nie zaobserwowałem.

Maniek i z takich dawek schodzisz praktycznie do zera i na prawdę nic Ci nie jest? Pozazdrościć, ja to się trochę obawiam wpieprzać baklo, żeby się nie uzależnić, dlatego podjadam doraźnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze aby to byla duza dawka.

Tak jak wspomnialem, bralem kiedys doraznie i byla zauwazalna roznica miedzy 50 a 75, nawet 100mg.

Baklo mam zawsze przy sobie (swietne sa te malutkie opakowania) i lykam sobie 50mg co te mniej wiecej 4h.Ile dziennie wyjdzie tyle wyjdzie, nie zwracam na to uwagi :smile:

Zazwyczaj wychodzi 3x50mg ale czasem 4x50mg jak wczesnie wstane i mam dlugi dzien.

Baklo sie nie kumuluje takze mozna brac nawet 400mg/d.Mam tego cala szuflade co miesiac takze nie musze sie niczym martwic 8)

 

400mg dziennie to juz jest szpital dla przecietnego czlowieka bez tolernacji i szansa zgonu wiec kolega troche wiecej umiaru z radami. na pubmedzie sporo opisow spiaczki z zaburzeniami oddychania po 400mg wiec bez jaj.

Jak bierzesz po 200mg dziennie i nie masz objawow odstawiennych to albo jestes mutant albo nigdy jeszcze nie odstawiles to tak jakby ktos pil tydzien na umor i powiedzial mi ze kaca nie ma, mozliwe ale malo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Nie biore tego na raz tylko taka dawka wychodzi w ciagu calej doby. 400mg jednorazowo to wiadomo ze szpital.Z tymi 400mg/d troche przesadzilem ale 300mg/d jest jeszcze dopuszczalne.

Mam przepisane przez lekarza 25mg 4x dziennie a mozliwe ze zwiekszy, wiec jak nie brales nigdy i sobie tylko teoryzujesz to odpusc sobie.

Myslisz ze jakimi dawkami ludzie lecza stwardnienie rozsiane ?

Przy odstawce mozliwe ze zwieksza sie u mnie napiecie miesni i wystepuje lekkie drzenie/tiki ale mam to na codzien wiec nie moge powiedziec czy to objawy odstawienne baklo.

Biore systematycznie inne psychotropy wiec objawow psychicznych typu zwiekszone leki nie odczuwam.

Jak chcesz kolego sie nacpac to sobie jebnij 150mg.Tez probowalem i zdychalem po tym.

Robiac systematyczne przerwy raczej nie ma mozliwosci uzaleznienia sie od baklo. :roll:

 

-- 10 lip 2016, 10:15 --

 

Opisalem tylko swoje odczucia w terapii tym lekiem, nie chce nikogo namawiac na takie dawkowanie bo nie chce miec kogos na sumieniu.Zawsze trzeba zazywac leki tak jak przepisal lekarz.

 

-- 10 lip 2016, 10:22 --

 

No jak wedlug was 50mg to duzo to moze nie bede juz sie wypowiadal :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam mega napięte życie do tego dochodzą lęki, bezsenność, natrętne myśli itp Postanowiłem podjechać tydzień na baclo w dawce 25mg/doba i zobaczyć jak to wpłynie na lęk, napięcie, sen.

25mg chce dzielić na dwie dawki po 12,5mg rano i wieczorem (wiem, że lepiej 3 dawki.... ale nie wiem jak mam podzielić na równe 3 dawki 25mg tabletkę? Na pół jeszcze daje radę).

Zdam relacje, biorę poza tym Paroksetynę ale w dawce bardzo małej (5-7,5mg) na wyższych dawkach mam akatyzję. W tygodniu brania baclo nie będę brał żadnego benzo i nic innego. Jak po tygodniu nie zauważę poprawy to odstawię baclo, a jak się polepszy to pozostanę na takiej dawce np. miesiąc i zrobię przerwę, żeby uniknąć uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×