Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szachy!!


Gość atic

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze Elo sporo gra, nie chwalila sie.

Ja cos tam gralem ale sukcesów jako takich nie mialem. Chyba, ze liczy sie opierdolenie trzech typów na jednego (jeden jest teraz zajebistym prawnikiem, drugi sprzedaje dywany, trzeci leczy sie od tej pory na jaskrę)

Mysle, ze moglem pomoc w tej jaskrze

ed ale to uja sukces ale no trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo ma 3000elo?

 

ja w sumie nie wiem jaki ranking mam na kurniku 9 zwycięstw 3 porażki, najsilniejszym rywalem był pewien wietnamczyk ponad 30 000 partii rozegrał z czego większość wygrał, myślałem, że nie mam szans z tak doświadczonym graczem, ale po zaciętej walce go pokonałem :)

 

w program Cheesmaster są komputerowi przeciwnicy z różnym stylem gry i różnym rankingiem, wczoraj zagrałem z przeciwnikiem mającym 1500 elo dwukrotnie i dwukrotnie wygrałem bez większych problemów, a jeszcze miesiąc temu miałem problemy z komputerowym przeciwnikiem grającym na poziomie 1200 elo, tyle, że przez ten miesiąc ostro trenowałem po 7h dziennie i moja siła gry wzrosła bardzo odczuwalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, Nie prawda, cos na pograniczu sucharka z masełkiem. Szachy to gra wyobraźni, trzeba robić skomplikowane symulacje, mieć siatkę pamięci. Na nic roszady geeslerowei i wyjscia ofensywne gracjano rostacja'na. Najlepsza jest praktyka i gra z lepszymi.

 

Ed. ważne jest tez kojarzenie faktów bo można pomylić stoły i ci tornister z kanapkami zapierdolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj szachowa zagadka na dziś!

 

Pozycja z meczu Yury Balashov vs Jaime Sunye Neto 1982 rok.

 

ruch białych, jak powinny białe się ruszyć? podpowiem, że mają silny ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczam szachownice: dolna linia od lewej a b c d e f g h

lewy bok od dołu 1 2 3 4 5 6 7 8

 

Powietrzny Kowal,

 

koń na e5 za dużo nie zrobi bo zbije go goniec d7, wtedy białe zbiją królową i wyjdzie goniec za konika, czyli równorzędna wymiana.

 

Michella chciałabyś oddać królową za gońca? gdy królowa zbije gońca to czarny król zbije białą królową.

 

a czemu akurat tego puzzla szachowego wrzuciłem? Willy Hendriks uznany trener szachowy powiedział, że jak ktoś dostrzega taki ruch to już jest całkiem silnym graczem, w każdym razie ma potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zajęło to jakieś 3 minuty, ale w grze bym pewnie nie dojrzał tego ruchu.

puzzle szachowe mają to do siebie, że już wiemy, że jest w nich silny ruch mający przewagę nad innymi, a nie wiele równorzędnych, dlatego szukamy takiego ruchu i jest to już pewna wskazówka, natomiast w grze tej wskazówki nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do jutra do 17.00 nikt nie rozwiąże tego puzzla to wstawie rozwiązanie.

 

tymczasem muszę się pochwalić, w poniedziałek przyjadą do mnie szachy magnetyczne podróżne takie 2d, https://www.google.pl/search?q=szachy+magnetyczne+kukuryku&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSnOeKn9bNAhWuZpoKHWkjBv4Q_AUICCgB&biw=1280&bih=699#imgrc=nv51V17_4gpWXM%3A

 

 

na nich bede przerabiał książki bo są poręczne i czytelne. te zwykłe 3d są nieczytelne dla mnie choć może na 3d powinienem się uczyć, bo takie właśnie są na turniejach a w przyszłości bede startował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×