Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Rtoip, Taka dawka jak dla niemowlaka to wiesz :P Walnij se od czasu do czasu te 1mg a nie się bawisz w jakieś śmieszne dawki,napewno się nie uzależnisz.Ja wdupiam 1mg alpry codziennie i już prawie na mnie nie działa,muszę zrobić przerwę koniecznie.Do tego w baclo też wjebany jestem.

 

dokładnie . ja wdupiam na przemian 2mg alpry na zmiane z 2mg klona codziennie , jednego dnia to innego to (ta sama siła działania) , zależy jak leci , tez już nie działa , ale co zrobić , uzaleznienie nie straszne . szkoda tej tolerki

 

dawki 0,3 wogole co to za dawki :P 1mg to tez taka dawka, dla wyrośniętego niemowlaka :) 2mg przywal to bez tolerkipoczujesz paniczu :)

ja jak waliłem 1x na 7 dni to czułem 2mg , lekko ale czułem . fobik dobrze prawi , benzo nie takie strasznie jak się je maluje

 

 

fobik , jak se zajebiesz gaba b(baclo) i gaba a (benzo) to nie będzie przyjemnie . ja z baclo uważam , wdupiam raz na tydzień , czasem i rzadziej . dawki 75-110max

 

ogolnie baclo się przydaję , do zejścia z benzo w małych dawkach (3x 25mg w 3 dawkach dziennych), a z baclo zejść tez łatwiej przy pomocy benzo .

delirium alkoholowe,tez lecza benzo i heminevrin , tak samo zejście z benzo można leczyć etanolem lub baclo :P dlatego lepiej nie mieć krzyżowego uzależnienia.

 

-- 07 cze 2016, 08:27 --

 

fobik123,

Sam sobie szkodzisz biorąc takie dawki i jeszcze dajesz szkodliwe rady innym,te prochy nie rozwiązują

żadnych problemów,tylko prowadzą do jeszcze większego bagna.

 

aha . tyle że ryją mózg nie mocniej od SSRI,TLDP,SNRI i innych gówien . wszystkie prochy to gówno , benzo przynajmniej nie powodują anhedonii i PSSD . moim zdaniem są mniej inwazyjne na mózg . każdy proch to gówno a coś łykać trzeba . to moja opinia na przerobionych setki lechach przez prawie 10 lat , i benzo to akurat najmniej szkód wyrządziło. ale jak ktoś nie umie się trzymać dawek i wpieprza po 10mg klona , i potem powstają tematy jakie to benzo straszne , a zejście z benzo , jest łagodniejsze , rozsądnie redukując dawki powoli , niż powolne zejście z wenlafaksyny czy paroksetyny . a jak ktos jest debilem i nie umie ,sobie rosądnie dawkować,brać,kontrolowac ciągi i nie umie zejść , to trudno.

 

-- 07 cze 2016, 08:32 --

 

sszkoda że na benzo nie ma takiego lobby jak na SSRI , bo by tym leczyli depresję,lęki,fobie a na SSRI by mówili że to szkodliwe ryjące mózg leki .

 

-- 07 cze 2016, 08:36 --

 

bierzcie poprawkę trochę na moje posty , po prostu nie lubię jak ktoś mówi że sobie szkodzi jedząc benzo ,a nie szkodzi sobie wpier*alając 40mg paroksetyny .

wiadomo benzo tolerka i to chyba jedyny minus , a jak mówię , schodziłem z wenli i paroksetyny - piekło , schodziłem 2 razy z klona po ponad rocznym braniu , zero skutków odstawiennych , nic , powolna redukcja dawek , a przy wenli , a najgorzej przy duloksetynie (liczyłem granulki) po 1/8 tabletki co do wyliczonych granulek i 2 miechy trzymały mnei takie prądy że myslałem że jebnę . także tyle

 

-- 07 cze 2016, 08:38 --

 

dulo bralem 8 tygodni i nie mogłem z niej zejść , klony po roku 2x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Ale wiecie wkurzają mnie lęki więc i tabsa boję się wziąć :(

A jak biorę Sulpiryd 50 mg rano to później Alprazolam jak wezmę 0,5-0,75 to nie porobi mnie za bardzo?

Sorki za te pytania - może się wydają głupie ale w głowie rozkmniam różne rzeczy i stąd się one biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy xanax jest pomocny przy atakach agorafobii ? zawrotach glowy w sklepach itp ?

 

 

Jeżeli nie jesteś uzależniona od leku xanax to mi osobiście pomagał ten lek na zawroty głowy w sklepie, dodawał mi odwagi. Więc powinien pomóc. Jako, że zawroty głowy w sklepie to objaw somatyczny nerwicy lękowej, fobii społecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto może przepisać Afobam?

praktycznie każdy lekarz , tylko ,ze nie kazdy wie jak taka reckę wypisać .

 

-- 25 cze 2016, 19:44 --

 

mnie tez alprazolam ratuje ( nie przed chorymi związkami ) ale chociaż na parę godzin daję wytchnienie od skurwy-syńskich lęków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Proszę o pomoc przez miesiąc..po silnym przeżyciu /krwotok/

Dokladnie 27 dni brałam codziennie xanax 0.25 na noc czułam się ok.

. Od tygodnia nie biorę i zle się czuje osłabienie kołatanie serca zawroty głowy lekkie. Osłabienie jest naprawdę spore. Lęki wrócily. Czy ktoś ma doświadczenie ile mogą trwać objawy odstawienne po takiej dawce branej j.w. Dziękuję bardzo pozdrawiam serdecznie. Aga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.
Miesiąc to dużo!?, hehe dobre. :P , jak by brała z pół roku, rok to można mówić, że to jest długo, co do samego pytania to będzie to trwało mniej więcej tylko co brałaś alpre, pewnie nawet krócej, bierz, mniejszą dawkę i schodz powoli, albo zmień na inne bezpieczniejsze benzo, bo alpra to szatan. :twisted:

 

-- 01 lip 2016, 12:40 --

 

Ja kiedyś brałem kilka miesięcy 1.5mg, momentami 2mg, i praktycznie z dnia na dzień zszedłem i przetrzepało mnie tak konkretnie jeden dzień, a potem już w zasadzie jak nic bym nie łykał, no ale każdy reaguje inaczej, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi . Nie mam juz co dzielić bo mam ostatnia tabletkę i chyba sobie dam spokój. Byłam u lekarza dostałam hydroksyxyne 10 na noc dzisiaj i seroxtat na rano. Brałam krótko ale widzę ze to niestety nie rozwiązalo nic a nic samopoczucie jest zupełnie jak przed braniem a do tego jeszcze osłabienie doszlo i skoki ciśnienia w gratisie :(

 

-- 01 lip 2016, 13:08 --

 

Aha..a tak szczerze to aż mi strach wziac cokolwiek przy obecnym samopoczuciu ze mnie osłabi jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi . Nie mam juz co dzielić bo mam ostatnia tabletkę i chyba sobie dam spokój. Byłam u lekarza dostałam hydroksyxyne 10 na noc dzisiaj i seroxtat na rano. Brałam krótko ale widzę ze to niestety nie rozwiązalo nic a nic samopoczucie jest zupełnie jak przed braniem a do tego jeszcze osłabienie doszlo i skoki ciśnienia w gratisie :(

 

-- 01 lip 2016, 13:08 --

 

Aha..a tak szczerze to aż mi strach wziąć cokolwiek przy obecnym samopoczuciu ze mnie osłabi jeszcze bardziej.

Musisz to jakoś przetrzymać, skutki alprazolamu szybko miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłam wczoraj u neurologa, dostałam afobam, wzięłam wczoraj połówkę 0,25. Dzisiaj wzięłam juz dwa razy po pół. Czuje teraz takie jakby oszolomienie.. Nie wiem nawet jak to dobrze nazwać.. Kto brał ten lek i kto mi powie kiedy zaczyna działać? Jakie są skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.
Miesiąc to dużo!?, hehe dobre. :P , jak by brała z pół roku, rok to można mówić, że to jest długo, co do samego pytania to będzie to trwało mniej więcej tylko co brałaś alpre, pewnie nawet krócej, bierz, mniejszą dawkę i schodz powoli, albo zmień na inne bezpieczniejsze benzo, bo alpra to szatan. :twisted:

 

-- 01 lip 2016, 12:40 --

 

Ja kiedyś brałem kilka miesięcy 1.5mg, momentami 2mg, i praktycznie z dnia na dzień zszedłem i przetrzepało mnie tak konkretnie jeden dzień, a potem już w zasadzie jak nic bym nie łykał, no ale każdy reaguje inaczej, pozdro.

kwestia subiektywna. Ja kiedyś 3 dni brałem po 1.5mg i w czwarty dzień nie wziąłem to myślałem, że zejdę. Derealizacja, kołatanie serca, bezsenność kilka dni, generalnie myślałem, że oszaleję (byłem jednak wtedy w bardzo złym stanie psychicznym i wszystko się skumulowało). Jeden reaguje tak, a drugi inaczej :) w każdym razie racja - alpra to zdradliwa suka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pobrać jeszcze parę dni.Nie wiem czy minie.Skoro lęk mniejszy to znak,że dobrze działa.

 

 

Wydaje mi się ze to skutek uboczny który zresztą jest opisany tez w ulotce, wiec chyba znak że lek zaczyna działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem skutków uboczny po alprze, zawsze działa na mnie wybornie! :mrgreen: , ale już dawno nie brałem benzo, bo ogólnie benzo to lipa na przy dłuższym stosowaniu, polecam przy wchodzeniu na ssri/snri, działa rewelacyjnie, dobrze uspokaja, poprawia nastrój, znosi skutki uboczne antydepresantów, szczególnie somatyke, wycisz złe myśli i człowiek czuje, że zmierza w dobrym kierunku, ale trzeba uważać by jej nienadużywać, bo łatwo zmienia się z uległej suczki, w straszną szmatę, która wnosi po czasie w nasze życie istny horror, mimo to polecam!. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie nie działał :( sraczke miałem po alvencie ale jak doktor przepisał mi depakine to już nie nie miałem i rzadko sram w sensie nie rzadką kupą tylko ogólnie rzadko
Ja po alvencie miałem zatwardzenia, nie działające benzodiazepiny to rzadkość.

 

no to możliwe że to na innym zestawie bo wcześniej miałem zestaw Haldol,Asertin,Lamitrin i Solian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×