Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cchrflorida.org/paxil-and-zoloft-withdrawal-symptoms-worse-than-doctors-tell-you/

 

-- 29 cze 2016, 20:05 --

 

można zmienić jakoś zaznaczoną już przeze mnie opcję w ankietce że paroksetyna pomogła (co zaznaczyłam po miesiącu brania będąc w euforii) na opcje zaszkodziła (po 20 miesiącach jej brania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle pisał jak najebany lub niespełna rozumu, pała z informatyki, mój wypis zawiera masę literówek i źle postawionych przecinków

 

od wypisow jest typ ktory to nie ukonczyl medycznej szkoly - nie doktorek bo on ofc nie musi sie tym trudzic :)))

 

moj wypis z psychuszki jest wypelniony fontem typu comic sans - jebne tu kiedys fotki to zgnijecie ze smiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę to co pisałam na poprzedniej stronie, paroksetyna to ciężki lek do odstawienia, dzieją się cuda, do tego jeszcze dojdzie ogromna płaczliwość na ulicy ale tym się nie przejmować, przy odstawieniu potrzebne są leki uspakajające-KONIECZNIE! Jeśli chodzi o lekarzy to partacze-Oni się niczym nie przejmują. Nawet jak pacjent umiera. Umarło mi w rodzinie kilka osób i mieli to gdzieś. Kroplówki dawali i to tyle. Lekarze prawdziwi to za granicę wyjechali. Brać uspokajające i nie patrzeć na lekarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzielepiej - trzymaj się. Niestety znieczulicę i niekompetencję lekarzy miałem okazję odczuć na własnej skórze. Jest tak jak piszesz. Lekarz z powołania to rzadkość.

 

-- 29 cze 2016, 22:53 --

 

A z tym odstawieniem, to nieźle mnie postraszyliście. U mnie się narazie nie zanosi, ale kiedyś przecież przyjdzie ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wpisy.

bedzielepiej - wspólczuję Ci bardzo. Chyba za długo brałaś paro i dlatego takie objawy odstawienne.

Mnie zapewniano, że jak będę brać krócej niż 6 miesięcy, to objawy się nie pojawią i powolne schodzenie z dawki może okazać się skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na izbie przyjec w szpitalu Pani doktor powiedziala ze nie ma takiego slowa jak "parestezje", do tego mylila substancje czynne w lekach.

Pelen profesjonalizm :D

W koncu gdy bliska mi osoba w ciezkim stanie wyladowala na izbie w trakcie dyzuru tej ze wlasnie Pani, po ponownych wpadkach "troche" jej pojechalem i podwazylem jej kompetencje przy wspolpracownikach.

Tak nie moze byc.

 

Sulpiryd na odstawienie nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak mówiłem zmieniłem Paroxinor na Paxtin i zaryzykowałem wbić się na 10mg, zobaczymy... liczę, że będzie dobrze i że Orion to po prostu był syf ;p

Też jestem zdania, że sulpiryd się nie nadaje na odstawkę paro, lepsze jakieś benzo lub ewentualnie opipramol jak ktoś się boi benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniksx , znamy sie juz troche z forum ;) i wiem, ze podobnie jak ja, reagujesz "troche" panicznie na roznego rodzaju symptomy zwiazane ze zmiana dawki ;)

Tym bardziej obawiam sie zejscia z 40mg na 0mg paro w 6 dni !!! Zycze Ci oczywiscie jak najlepiej, ale taka "lotna" zmiana z SSRI na SSNRI czy inne SSRI nie zawsze przychodzi z latwoscia. Sa osoby ktore skacza sobie z leku na lek i po nich to splywa. Ja raz to zrobilem i znalazlem sie w glebokiej dupie ;)

I cala ta akcja tylko dlatego, ze miales jeden nawrot paniki. Nie jestem lekarzem, ale na twoim miejscu przemyslalbym to w spokoju jeszcze raz.

 

3maj sie ;)

 

 

jeszcze decyzja nie zapadła.... w sumie d 6 lipca mam w planach byc na parogenie.... jeśli nic sie nie zmieni to wtedy podejmę się zmiany....

na razie widze ze jest gorzej.... znowu zagryzam szczękę, kontroluje oddech i jestem niespokojny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, nie byłbym pewien czy Wenla jest trafionym lekiem na ataki paniki . U mnie raczej by pogorszyła sprawę . Racje ma In_Chains_Of_DD, ( w dziale wenla ) ,że jeden atak paniki to jeszcze nie powód do rozwodu z obecnym lekiem . Tak często wyglada proces leczenia ,że raz lek pomaga , a raz pomaga mniej . Obecnie biorę 5 mg paro + 10 mg Esci . Kiedyś 2,5 esci działo silniej( antydepresyjnie-antylękowo ) niz obecnie 10 mg . Trzeba uzbroić sie w cierpliwość i wierzyć w poprawę , a kto wierzący- gorąco i wytrwale wołać do Boga i Jego miłosierdzia o zmiłowanie i zdrowie .

Obecnie jestem w bardzo złej formie ,,,, biorę leki , modlę sie i czekam na " lepsze dni " . One musza nadejść ,,, i oby jak naprędzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej o kurde, ale przygoda :shock::o ... Współczuje Ci, strasznie gówniana sytuacja... Ale żenua z tym lekarzem... Jak się teraz czujesz?

 

Dużo śpię. Trzesawka nadal jest, zwłaszcza jak sie rozemocjonuję. Ale psychicznie jestem w raju jakimś :P coś jak euforia. Albo witaminki działają, albo nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie płaczę, nie wsciekam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale psychicznie jestem w raju jakimś :P coś jak euforia. Albo witaminki działają, albo nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie płaczę, nie wsciekam się :)

To pewnie odblokowanie dopaminy po odstawieniu paro tak Cię nakręciło. Nie martw się to minie :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego na fluo. Jak pobiore z miesiac i odstawiam to nagle coś na podobę euforii i takie wysokie libido się pojawia. Orientuje się któś czy taki stan długo trwa? Bo kiedyś miałem wrażenie że miesiąc czasu ale to chyba niemożliwe ?
Trwa krótko z tydzien, może dwa no chyba, że bedziesz mial farta i tak ci zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×