Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku, ja już nie wytrzymam. Od września jak weszłam na większą dawkę 2x75 mg to już w październiku miałam problem z nadmiernym poceniem. A to, co się dzieje teraz w tych upałach przechodzi ludzkie pojęcie :shock: Pot leje się ze mnie strumieniami, po całym ciele. Włączyło się też pocenie nocne. Pościel cała mokra. Piję mnóstwo wody, bo jeszcze kolka nerkowa mnie zaatakowała, ale ja większość jej wypocę :( Zmniejszyć dawkę? Byłam u psychiatry i ze względu na mój zły stan ostatnimi czasy nie zalecała zmniejszać :( ratunku :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku, ja już nie wytrzymam. Od września jak weszłam na większą dawkę 2x75 mg to już w październiku miałam problem z nadmiernym poceniem. A to, co się dzieje teraz w tych upałach przechodzi ludzkie pojęcie :shock: Pot leje się ze mnie strumieniami, po całym ciele. Włączyło się też pocenie nocne. Pościel cała mokra. Piję mnóstwo wody, bo jeszcze kolka nerkowa mnie zaatakowała, ale ja większość jej wypocę :( Zmniejszyć dawkę? Byłam u psychiatry i ze względu na mój zły stan ostatnimi czasy nie zalecała zmniejszać :( ratunku :cry:

Mianseryna 10 mg na noc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz ma rację, mirta i miansa zatrzymują wodę i zmniejszają potliwość, ja na samej wenli pociłem się jak świnia po mircie na noc jest normalnie. A i jeszcze jedno lekarz mi powiedział żeby nie pić samej wody tylko dodać do niej chociaż odrobinę soku wtedy żołądek to trawi a nie zamienia od razu w pot i mocz. Są też tabletki chyba to się medispirant nazywa, nie wiem jak to działa bo nie korzystałem widziałem tylko reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh wenlaa... te krople potu splywajace po nosie do kawy :pirate::pirate:

2 razy podchodzilem, nigdy wiecej bo wiekszosc ludzi co znalem co kurowala sie wenla narzekala na poty.jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

 

Raz nawet sie odwodnilem, dobrze ze akurat przechodzilem kolo pogotowia gdzie podlaczyli mi kroplowke i uzupelnili plyny :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

 

Leczę się na fobie społeczną, zaburzenia lękowe, natręctwa oraz depresję. Zaczynałem od sertraliny, następnie zwiększanie dawki + dodanie trittico - nie czułem poprawy więc przeszliśmy na escitalopram z trittico (trittico fajnie zadziałał na problemy ze snem i nie było większych skutków ubocznych) ale niestety też nie wypaliło bo FS jest moim największym problemem. Zaproponowałem lekarzowi wenlę i mimo że jeszcze chciał zwiększyć dawkę esci to zgodził się na ten lek.

 

Miesiąc na 75mg + 50mg trittico (2/3 tabl), i teraz wjechałem na 150mg + 75mg trittico. Problem jest w tym że jak przeszedłem na 150mg a miałem jeszcze odpowiednik pod nazwą "Prefaxine" czułem się kilka dni rewelacyjnie po zwiększeniu dawki, ale gdy rano wrzuciłem 2tabl po 75mg innego odpowiednika pod nazwą "Oriven" poczułem się dużo gorzej, całe nakręcenie zeszło i czuję się jakoś tak nijak, wrócił strach przed wyjściem i rozmową. Dodam że to było z dnia na dzień kiedy przeszedłem na ten odpowiednik.

 

Wiem że to nakręcenie (hipomania/mania) to nie jest główne i pożądane działanie leku ale zastanawia mnie że poczułem się gorzej tak nagle po wejściu na ten Oriven. Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).

Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .

Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .

Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).

Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .

Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .

Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .

 

To co ja mam teraz zrobić, bo dostałem receptę na 2miesiące, a skoro to jest badziewiem i jest dużo słabsze od tego co brałem to już sam nie wiem co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta recepte mozesz dostac kazdy zamiennik z paroksetyna.zachodzisz do apteki i prosisz o inny lek z ta sama substancja :smile:

 

Wiem wiem, ale problem w tym że już wybrałem na tą recke ten Oriven. No nie wiem co teraz mam począć, może sobie to wkręcam?

I jak ma się sprawa z kawą? Odstawiłem teraz alkohol podczas leczenia ale jestem bardzo przyzwyczajony do kofeiny, ale nie staram się przekraczać dawki 200mg dziennie, czy to ma jakiś wpływ, bo lęki rzeczywiście zniknęły po tym mixie i po kawie nie czuję się rozdrażniony ani nie mam lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

 

maniek123321: zaciekawiłeś mnie. skąd masz takie dane?

 

warning, sam do tego doszedlem :pirate:

 

Właśnie stąd biorą się prawie wszystkie kłótnie na forum, ktoś wymyśli sobie jakąś absurdalną teorię i nie potrafiąc poprzeć jej racjonalnym argumentem, wytrząsa się na kimś, kto stwierdzi coś innego podając merytoryczny dowód.

 

No ale jest demokracja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maniek1233 Maniek, często pocenie się jest wynikiem nadmiernej aktywacji ukł. przywspółczulnego. Pomóc może na to np. Pramolan, spóbuj, lub mała dawka amitryptyliny.

 

-- 28 cze 2016, 08:06 --

 

@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.

 

-- 28 cze 2016, 08:16 --

 

@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.

@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

Widzę, że kontynuujesz wylewanie frustracji życiowych w internecie, z powodu faktu, że leki tobie nie pomogły. Jesteś kolejną osobą która nie potrafi odróżnić OCD od perfekcjonizmu w odniesieniu do mojej osoby.

Racjonalny argument to potwierdzenie w badaniach, a nie próba zgrywania omnibusa, a gdy okazuje się, że nie masz racji to atak ad personam.

To nie grzech nie wiedzieć czegoś, ale sztuką jest nie odzywać się, gdy nie masz o czymś pojęcia.

 

PS nie jesteś alkoholikiem? Zauważyłem korelację pomiędzy nałogiem, a niskim poziomem (kulturalnym i merytorycznym) wypowiedzi na forum.

 

Dla mnie koniec tematu, nie wdaje się w dyskusje z takimi jak ty (oraz resztą: benzowiec84, artur1978, vengence).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro nikt nie wyraził swojej opinii na temat tego Orivenu to trudno, ale chyba nie jest tak źle bo gdy odstawiałem na chwilę 75mg Prefaxine to miałem mocne brain zapy, szumy i zachwianą motorykę a żeby było mało to mega dół, teraz na tym Orivenie 150mg czuje się spokojnie, normalnie więc widocznie działanie spidujące zeszło i trzeba czekać aż się załaduje.

 

Ale mógłby ktoś odpowiedzieć jak się ma sprawa z kofeiną na tym leku? Nie wchodzi w jakieś interakcje, nie będzie ładował się dłużej? Teraz zero lęków po kawie a kiedyś zdarzał się bardzo często. Proszę o odpowiedź :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie spece od Wenli.... dzis lekarz zasugerował mi zmiane na Faxolet ER 75mg....

powód to ostatnio uczucie znużenia na parogenie tzw. tumiwisizm wszystko przekładam na nastepny dzień i tak w nieskonczonosc.... drugie problem z pamięcia.... trzecie w niedziele dostałem ataku....

 

lekarz zasugerował... że może to być jednorazowy przypadek i mam dwie opcje zostać na parogenie i brać dalej i zobaczyć co będzie lub zacząć schodzić z parogenu i przejść na wenle bo niby bardziej aktywizujaca jest..... ile w tym prawdy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×