Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak czytam to forum i jest mnóstwo opinii o kastracyjnej mocy fluoksetyny. Brałem ją raz w życiu przez 1-1,5 miecha gdzieś i wtedy jakiejś mocnej kastracji nie zauwazylem w porownaniu np z amisulprydem lub paroksetyną. Co więcej, po jej odstawianiu zauważałem wzrost libido. Myślę że byc może dzieki antagonizmowi 5ht2c który fluksa ma i to silniejszy niż np agomelatyna, szczególnie ponoć norfluoksetyna czyli to co powstaje w wyniku rozkładu fluoksetyny....

Ktoś miał podobnie ? Tak z ciekawości pytam ? Została mi przepisana biorę od 10 dni i w sumię żałuję że nie spróbowałem mirty na wzrost libido, ale mam nadzieję że ta fluksa też postawi moje libido chociaż na jakiś czas do pionu.( we wczesniejszej probie fluksa działała jeszcze przez miesiac po odstawieniu, az w koncu inny lek zmienil jej dzialanie lub samo ustało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Zacznę od początku.. Miesiąc temu lekarz psychiatra przepisał mi setaloft w dawce 50mg. Tydzień przez który go brałam był katastrofa.. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, nie wstawalam praktycznie z łóżka. Ciągle mnie mdlilo i nie miałam apetytu. Doszło do tego ze na 7 dzień brania, wieczorem o mało co nie wezwali do mnie pogotowia. Brał oddechu, źrenice maksymalnie powiększone o zero sily.odstawilam go radykalnie i było dobrze. Ale tydzień temu zaczęły się leki, boje się wyjść sama z domu, boje się zostać sama w nim ze coś mi się stanie! Do tego te natretne myśli.. Nic mi się nie chce, wogole! Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego, przepisala mi afobam 2×pol tabletki i fluoksetyne 1×dziennie cała tabletkę 10mg. Czy ktoś mi powie, czy ktoś miał taki zestaw tabletek i czy w pierwszy dzień odczuliscie jakaś chociaż mała zmianę..? Próbuje trochę też sama działać, jeśli najdzie mnie jakaś myśl to próbuje zająć się czymś innym. Chce jak najwięcej przebywać wśród ludzi, wtedy zapominam. Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu czuje jakbym się poddała. Ale nie mogę, bo mam synka i wspaniałego chłopaka, cudownych rodziców i dla nich będę walczyć! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

goskaM, moglas wtedy dostac zespolu serotoninowego.

 

Przy pierwszej tabletce moze wystapic lekka euforia, potem nastepuje widoczne obnizenie nastroju.Mialem taki zestaw i wspominam poczatek na fluo jako wyjatkowo paskudny, najgorszy ze wszystkich SSRI.Poczekaj te 3 tyg. powinno sie polepszyc (to standard przy tych lekach) i tak jak piszesz - nie mysl o tym ze bierzesz i ze moga wystapic skutki uboczne tylko czyms sie zajmij, nawet na sile.

 

Afobam nie przyjmuj dluzej niz 2 tyg. po tym czasie zrob krotka przerwe bo uzalezniaja i ciezko potem je odstawic.

 

Zycze powodzenia :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, daj czas rozkrecic sie lekowi, jesli nie pomoze bedziemy myslec dalej nad dobraniem odpowiedniego leku.

Jaka masz diagnoze?

Zastanawialas sie nad psychoterapia? Lepszy rezultat daje polaczenie farmakologii z psychoterapia.Musisz przede wszystkim dojsc do tego co Cie naprawde gnebi, co Ci siedzi w glowie i potem nad tym pracowac z terapeuta lub sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem co mi siedzi w głowie.. I sama nie wiem przez co mogłam nabawić się tego chorobska! Żyłam normalnie jak każdy człowiek, aż tu nagle od tygodnia nie wiadomo co się dzieje :/ musze jakoś przecierpiec ten czas, tylko jak.. Nie chce się poddawać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię.. Za dwa tygodnie mam zgłosić się do rodzinnego żeby zobaczył czy podnieść dawkę. A orientujesz się czy przy zazywaniu fluoksetyny i abofamu mogę pić mleczko alugastrin na żołądek? Bo pije go od ponad dwóch tygodni jak boli żołądek, a zapomniałam zapytać lekarza rodzinnego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..

Kurcze, teraz leżę i nie mam chęci na nic.. Tzn raczej nie mam sił..

 

-- 25 cze 2016, 22:04 --

 

A czy ktoś brał fluoksetyne na noc? Bo przez dzień chodziłam strasznie śpiąca po niej, a teraz nie mogę zasnąć i czuje ze prędko nie zasne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys bralem po pracy i bylo calkiem znosnie tzn tez mialem problemy z zasnieciem ale to jedyny minus. Teraz zaczalem flukse jeszcze raz brac i zaczalem od 20 mg na dobe . Myslalem ze wtedy tez zaczalem od 20 mg i czuje sie strasznie negatywnie nabuzowany. Bez energii . Bez apetytu. Poce sie strasznie i jestem strasznie nie do zycia. Biore juz 12 dni. Narazie same skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dawce 10mg. Wczoraj wzięłam pierwszy raz, rano, i cały dzień chodziłam śpiąca i nic mi się nie chciało.. Za to pod wieczór tez stan minął i jak się położyłam to trochę ciężko było zasnąć.. Do tego biorę afobam, połówkę rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goskaM, afobam mogl zamulac poniekad a poczatki na SSRI i wogole dzialanie SSRI opiera sie na zamuleniu przez dzialanie serotoniczne.Przy poczatkach powinna byc bezsennosc bo obniza sero, ja za to po SSRI po rozkreceniu dostaje bezsennosci i bez czegos na sen do tego nawet nie podchodze.

Sam tramal w malych dawkach nie daje mi spac przez swoje dzialanie serotogeniczne

 

Moglby ktos sie wypowiedziec kto jest zadowolony z dzialania fluo przy dluzszym okresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę fluo 5 miesiąc 20mg i jestem zadowolony. Ale do tego łykam 30mg Mirtazapiny więc nie wiem co robi lepszą robotę.

 

Do Fluoksetyny podchodziłem 2 razy. Za pierwszym razem rzuciłem po 2 tygodniach z powodu skutków ubocznych.

Za drugim razem było lepiej, ale do w spółki z Sulpirydem.

 

Ogólnie fluo strasznie długo się rozkręca, ale jestem zadowolony, bo nie zamula jak np. esci, tylko działa tak subtelnie jakby w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po fluoksetynie, po 2 miesiacach brania, dostalem takich lekow ksobnych, ze chodzilem z glowa spuszczona w dol i wzrokiem w podloge, bo mialem wrazenie ze wszyscy sie ze mnie smieja i kazdy mnie obgaduje. Odstawilem i minelo. Chyba za duzo dopaminy uwalniala w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę ze wieczorami kiedy lek chyba przestanie "dzialac" to czuje się jak w innym świecie. Nie mam żadnej depresji, siedzę normalnie z ludźmi, rozmawiać, tak jak przed lekami . I sama nie wiem co mam robić..

 

Mam to samo. 9 dzień biorę fluoxetin. Czy bez obaw mogę łączyć afobam i fluoxetin? Nawet w tym samym czasie? (dodatkowo biorę pregabaline 75mg x 2 dziennie). Nie wiem jak jutro dam radę bez afobamu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×