Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

To poprawiło Ci się sporo od ostatniego razu. Co teraz zamierzasz? Dalej na bupropionie czy celujesz w inne leki?

 

jadę na bupro na razie 300mg i klona biorę puki co regularnie 2mg . o jakies 15% moze 20% lepsze samopoczucie i mniejsze zmęczenie , zmęczenie uległo dużej poprawie .

mam jeszcze zapalenie tarczycy i wysokie tsh lekką niedoczynność też biorę na to lek .

nie kombinuje na razie z lekami . jeszcze ew bym spróbował agomelatyny/Valdoxan, ale dużo ludzi mówi że to placebo , ale od razu reguluje sen więc ok ,może jej spróbuje ale wtedy odstawie bupro.

no i czekam aż wyjdą jakieś nowe leki przeciwdepresyjne .

 

mam androloga w SR i zobaczymy co on powie na moje wyniki i co mi każe teraz brać , zapewne te wartości opadną , pewnie dostinex dalej na prolaktyne małą dawkę , ale chcę ten pronoran właśnie , zapomniałem ten pribedil , na anhedonie , może mi da

 

-- 23 maja 2016, 20:51 --

 

Ashton działa ci ten Pirybedyl na anhedonie i libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midwinterblod- tak zgadza się, ja biorę inny lek i też dopiero po 2 tygodniach wszystkie skutki uboczne złapałam.

 

 

Agia i reszta

 

Byc moze to dziwne pytanie bedzie i nie na miejscu przy watku seronilowym, ale czy wasza depresja/nerwica objawiala sie tak, ze stres ktory odczuwaliscie musial sie na czyms "materializowac" (malo odpowiednie slowo ale innego nie znajduje) czyli np - stres lokowal sie co jakis czas gdzie indziej: chcieliscie zmieniac prace, przeprowadzac sie, rezygnowac z jakichs ofert, zmieniac zdanie co do rozwiazania problemu, jego zrodla itp itd. Czy wasz lek tez szukal irracjonalnego (?) ujscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak mam, robię coś a potem się wycofuję, wkółko zmieniam to co sobie zaplanuję, jestem nieprzewidywalna, najpierw pewność siebie a potem lęk i wycofanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agia,

 

Dzieki za odpowiedz. To jest chyba w tej chorobie najgorsze. Natarczywe mysli i pomysly, ktorych wykonanie daje zludne poczucie ulgi. Ja na przyklad za miesiac mam rozpoczac nowa prace i juz dzis wiem, ze w mojej glowie zrodzi sie pomysl, ze lepiej mi by bylo poszukac nowej za granica. Ze pewnie tam byloby mi lepiej bo ... i tu kilka iracjonalnych powodow moja glowa wymysli. Te natretne mysli o roznej tematyce sa najgorsze bo wywoluja ogromny stres. Jak sobie z nimi radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj, na natrętne myśli biorę obecnie escitalopramum, które zatrzymało je, ponoć kwetiapina lekarz mój mówi że też zatrzymuje ale to już najgorszy lek. Jednym słowem natrętne myśli i czynności to wynik nerwicy, jeśli będą Ci przeszkadzać nadal to trzeba będzie zmienić lek na inny. Ja taki wielki nerwicowiec a escitalopramum mi zatrzymało natręctwa. Także są lekarstwa na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj, na natrętne myśli biorę obecnie escitalopramum, które zatrzymało je, ponoć kwetiapina lekarz mój mówi że też zatrzymuje ale to już najgorszy lek. Jednym słowem natrętne myśli i czynności to wynik nerwicy, jeśli będą Ci przeszkadzać nadal to trzeba będzie zmienić lek na inny. Ja taki wielki nerwicowiec a escitalopramum mi zatrzymało natręctwa. Także są lekarstwa na to.

 

witaj ponownie Agia,

 

mysle sobie dzis, ze moglabym zjesc jeszcze niejeden lek, ale to i tak nie zmieni mojego podejscia do wlasnego mieszkania i miasta, w ktorym je mam. mam ochote sie poddac i to wszystko sprzedac bo ile mozna walczyc samemu ze soba i sie przekonywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie nerwica. Ja też mam ochotę stąd zniknąć z własnego miasta, leki jeszcze nie działają dobrze bo za mąłą mam dawkę i za krótko biorę, ale bez leków to ja bym nie dała rady gdziekolwiek wyjść więc muszę je brać. Jeśli jesteś w stanie nie brać leków i dasz radę zmienić środowisko to bardzo dobrze jest. Fakt, natrętne myśli nie dadzą Ci żyć więc musisz podeprzeć si ęna krótką metę jakimś lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie nerwica. Ja też mam ochotę stąd zniknąć z własnego miasta, leki jeszcze nie działają dobrze bo za mąłą mam dawkę i za krótko biorę, ale bez leków to ja bym nie dała rady gdziekolwiek wyjść więc muszę je brać. Jeśli jesteś w stanie nie brać leków i dasz radę zmienić środowisko to bardzo dobrze jest. Fakt, natrętne myśli nie dadzą Ci żyć więc musisz podeprzeć si ęna krótką metę jakimś lekiem.

 

Biore 10 mg lerivonu na noc od 3 miesiecy (spie raczej dobrze po tym poki co) i 10 mg Seronilu od 3 tygodni. Od 3 miesiecy jestem u rodzicow wiec zmiana otoczenia niby jest ale kiedys trzeba wrocic jak i do pracy tak i do swojego m2. Mowie Ci juz nie wiem jak sie mam przekonywac, Codziennie mam mysli o spakowaniu walizek i wyjezdzie na drugi koniec swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że ja bym z miłą chęcią zmieniła otoczenie ale lęki na to nie pozwalają, gdybym lęków nie miała to bym to już zrobiła bez wahania. Ja wiem jak to jest, na początku miasto, które było zwiazane z moim znajomym kolegą powodowało u mnie lęk olbrzymi a teraz po 12 latach patrzę już na to i wydaje mi się to śmieszne że tak reagowałam wtedy, jeśli wrócisz do miasta to nerwy wrócą -stąd ta nerwica, pragniesz uciec od tego, wyjechać. Ja tak miałam na początku nerwicy. Potem ona przerzuci się na inne aspekty Twojego życia. Ale wierz mi nerwy opadną z czasem na punkcie tego miejsca i miasta. Zalecam najlepiej zrób sobie stopniowe wycieczki do tego miasta i zobaczysz jak się tam poczujesz i czy dasz radę funkcjonować, trzeba się przyzwyczaić i oswoić. Ja tak zrobiłam i przyzwyczaiłam się do miasta a teraz mi się to śmieszne wydaje że się go bałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agia - dziekuje za ten komentarz. Zdaje sobie sprawe jak irracjonalne i trudne do zrozumienia sa moje lęki dla innych. Ba nawet mi samej trudno czasami to pojac. Robie wycieczki, nie zostaje na noc, ale staram sie bywac tam za dnia. Porownanie jak bylo a jak jest, jest chyba najgorsze. Miejsca w ktorych bylam usmiechnieta i szczesliwa, sa teraz bolesne bardzo. Staram sie myslec pozytywnie, ale brakuje mi juz sil.To miejsce stalo sie tak obce i nieprzyjemne. Powiedzialam nawet rodzicom, ze chce sprzedac mieszkanie i juz nigdy tam nie wracac. Niestety spora czesc wkladu finansowego to ich pieniadze i sie nie zgodzili. Zostaje mi albo wyjazd za granice albo jakims cudem przeczekanie.

 

Agia - jak Ty sie czujesz? Fluo w koncu pomoglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo niestety okazało się za słabe dla mnie, odstawiłam, teraz jestem 2,5 tygodnia na escitalopramum, dzisiaj dobrze się nawet czułam ale lekko nerwowo, ten lek mój bardzo długo się rozkręca i trzeba czekać, pozdrawiam na dzisiaj bo coś nie mogę już usiedzieć na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie. Zazwyczaj wracam tu gdy mam kolejny nawrot nerwicy. Tak jak i dzis. Nerwica mibwraca zazwyczaj z poczatkiem maja czerwca. Od czerwca tamtego roku zaczelam brac 20 mg fluo. Jestem na terapii Dda która konczy sie we wrzesniu tr wiec nie chcialam odstawiac. Znow mam nawrot. Ucisk w glowie lek nic mi sie nie chce. Zwykle czynnosci i juz pojawia sie lek. Wczesniej dobrze znosilam escitalopram ale przytylam 15 kg . Na seronilu czulam sie ok czy powinnam zwiekszyc dawke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dopadają lęki to zwiększam dawkę, w przypadku fluoksetyny trzeba to robić ostrożnie, ponieważ wzmaga lęki jeszcze bardziej. Najlepiej z 20 przejść na 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle geny oczywiscie nie sa przyczyna mojej choroby, ale sie przyczynily do niej. Nie chce tutaj sie wywnetrzac, ale dla zrozumienia posluze sie prostym przykladem. Dzieci alkoholikow maja wieksze szanse na bycie rowniez alkoholikami. Zaleznie od typu alkoholizmu rodzica oraz wlasnego czasu startu przygody z alkoholem mozna wpasc w taki lub inny typ alkoholizmu. To nie jest oczywiscie zadna wymowka, ze 'to mi bylo przesadzone', ale jest to jedna z przyczyn. U mnie tez zebralo sie na to wiecej czynnikow, jak w zasadzie w kazdym przypadku. Ty tez pewnie moglabys znalezc kilka takich rzeczy. No ale takie jest zycie i jak to sie jakis czas temu mowilo 'live is brutal and full zasadzkas kopas w dupas' czy cos

 

Totalna bzdura co piszesz i nie znajdująca potwierdzenia w rzeczywistości. Moi rodzice oboje są DDA. Żadne z nich nawet piwa nie tknie. Oboje pracują i są porządnymi ludźmi. Geny to Twoja idiotyczna wymówka. Gdybyś rzeczywiście tak sie bał swoich genetycznych predyspozycji, to byś nawet kropelki alkoholu nie wypił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agia,

 

Dzieki za odpowiedz. To jest chyba w tej chorobie najgorsze. Natarczywe mysli i pomysly, ktorych wykonanie daje zludne poczucie ulgi. Ja na przyklad za miesiac mam rozpoczac nowa prace i juz dzis wiem, ze w mojej glowie zrodzi sie pomysl, ze lepiej mi by bylo poszukac nowej za granica. Ze pewnie tam byloby mi lepiej bo ... i tu kilka iracjonalnych powodow moja glowa wymysli. Te natretne mysli o roznej tematyce sa najgorsze bo wywoluja ogromny stres. Jak sobie z nimi radzisz?

 

Jam tak samo i jak z tym sobie poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×