Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

plusy poza dzialaniem przeciwlekowym ? Przeciez dla potrzebujacych to jest wszystko! to oznacza powrot do zycia... niestety ja mimo duzych dawek tego nie doswiadczylem

 

-- 07 cze 2016, 20:58 --

 

kalebex widze ze Ciebie tez rozsmieszylo to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie sztuczne podnoszenie gaby ma skutki uboczne?

 

Również chętnie się dowiem..

 

Czy ktoś łączył pregabaline z fluoksetyna? Pregabalina to mój pierwszy lek (poza sporadycznym afobamem) i mam obawy, aby go łączyć i z innym lekiem .. dodatkowo ta cala fluoksetyna trochę mnie przeraza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz łączyć .

Ja go żegnam miał stabilizować i się nie sprawdził.

Miły był efekt wyluzowania ale po jakimś czasie znikł,od czasu do czasu w stresowych sytuacjach się nadaje zamiast benzo i tyle.

 

Miał stabilizowac? To znaczy? Wybacz ale nie znam jeszcze tych wszystkich "pojęć" ;) jaka dawkę przyjmujesz/ przyjmowales? Pozdrawiam ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalinę biorę od 23 miesięcy, na początku reagowałam uczuleniem wysypką, ale nie odstawiłam, patrzyłam, co dalej. Lekarz mówi, że po 20 latach leczenia na zdiagnozowaną borderline, organiczną bezsennosc ,uzależnienie od benzo, i przejscie przez prawie wszystkie leki, nic mi nie pozostało.

Najgorzej, że w czasie tych 3 miesięcy utyłam koło 18 kilo i sen bez dipherganu też nie powrócił. Gdyby nie to tycie, to samopoczucie jeszcze oki,

Czy Wy też tak tyjecie, może jest na to jakis sposob

 

-- 10 cze 2016, 12:20 --

 

pomyliłam się od 3 a nie 23 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee z tym strasznym tyciem to chyba przesada. Co prawda ja przytyłem 15 kg, ale to przez parę lat, no i jestem raczej duży. Ale przede wszystkim to przestałem się ruszać, a wcześniej dużo śmigałem na rowerze. Generalnie myślę, że jednak trochę spowalnia metabolizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde moja lekarka nie chce mi przepisać pregabaliny (no ale lorafen spokojnie wypisze ;)) .... chętnie bym to przetestował, ale nie mam jak : / Biorę paro i też myślę, że to by było dobre połączenie, szczególnie, że mam trochę właśnie słaby apetyt przez lęki, więc większy apetyt by mnie nie zniechęcił... Lek drogi a na ogłaszamycośtam..pe-el boje się wyj...bki na kasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo paro Cię z butów wyrzuci na max dawce ;p Spodziewaj się mega lęków szczególnie na początku... na początku wszystko jest x5... Chociaż z pregabaliną może trochę inaczej to będzie od początku. Co do max dawki jeszcze to popróbuj 20mg a nie 40 czy 60 bo ja pamiętam, że na fobie społeczną kiedyś dla mnie 20mg było na prawdę dobre i nieraz spotkałem się z opinią, że 20mg lepsze na FS niż 40mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek utrudnia mi odchudzanie. Przytyłem 1kg przez okres brania, a powinienem schudnąć ze dwa kg przez ten czas. Lek nie powoduje wzmożonego apetytu, trzymam dietę a tu taki fuks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 mg pregabaliny x2 i clonazepam 0.5 i paroksetyna 60 mg = dodaje pregabalina wyluzowania i głębokiego snu, relaksu, czasami euforii i mega relaksu i senności....ale jak przestaje brać pregabaline to lęk odczuwam, a tylko dwa tygodnie brałem...objawy odstawienne po tak krótkim braniu ile trwają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×