Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę dwa tygodnie citalopram po 10mg dziennie, do tego róznie Trittico 50mg lub 100mg na noc i od paru dni jakoś lepiej mi się śpi pomimo dalszego przebudzania w nocy. Ale po pobudce chodzę jeszcze parę godzin nieprzytomny, poza tym mam wrażenie, że "wyłącza mi się mózg" i nic ciekawego intelektualnie nie jestem w stanie zrobić. Ktoś wie czy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam poważne zaniki pamięci na tym, zażywam już 25 dni, najgorsze, że nie mogłam sobie przypomnieć jak nazywa się państwo położone w ameryce południowej. Też mam pytanie co z tą pamięcią na tym leku? Aha i mam pytanie odnośnie natrętnych myśli czy to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam dorzucić do wątku o esci moje hm niestety negatywne opinie. Brałam ten lek około 6 miesięcy, chciałam się podnieść z "doła" i lek ten wywołał u mnie skutek uboczny myślę, że będzie on istotny dla kobiet. Otóż zaczęłam od dawki pół tabletki, spodziewałam się ze będę jak młody Bóg nabiorę niesamowitej chęci do działania i w tym celu zwiększyłam dawkę i samopoczucie i owszem podniosło się , dół zanikł, ALE zaczęły mi wypadać włosy początkowo nie kojarzyłam tego z lekiem, myślałam ot przesilenie wiosenne, i przy całej tabletce objawy wypadania się nasilały po odstawieniu jeszcze jakiś czas włosy wypadały. Obecnie 2 miesiące po zaprzestaniu zażywania włosy nie wypadają tak jak przed kuracją mozzarinem kilka dziennie. W kazdym razie po tych 6 miesiącach mam jakieś 40% mniej na głowie. I jeśli są wśród grupy zażywających kobiety, które mają wrażlowe mieszki włosowe to przestrzegam. W tym wątku tez znalazłam podobne do moich działania uboczne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam poważne zaniki pamięci na tym, zażywam już 25 dni, najgorsze, że nie mogłam sobie przypomnieć jak nazywa się państwo położone w ameryce południowej. Też mam pytanie co z tą pamięcią na tym leku? Aha i mam pytanie odnośnie natrętnych myśli czy to minie.

 

No mi natrectwa mineły ale inne objawy miałem -wychudzenie i musiałem odstawić tritiko. Cital został a do niego flanxol. mam zdiagnozowany ZOK a wcześniej nerwice lękowo a tak na prawdę to chyba sam lekarz nie wie jak mnie zakfalifikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No mi natrectwa mineły ale inne objawy miałem -wychudzenie i musiałem odstawić tritiko. Cital został a do niego flanxol. mam zdiagnozowany ZOK a wcześniej nerwice lękowo a tak na prawdę to chyba sam lekarz nie wie jak mnie zakfalifikować.

 

Możesz powiedzieć po jakim czasie odczules jakies pozytywny wpływ Citalopramu i w jakiej dawce? Chodzi mi głównie działanie przeciwlękowe, bo ja już biorę prawie 4 tygodnie i o ile poprzedni tydzień miałem nawet całkiem pozytywny, to teraz we wtorek po pewnej stresujące wiadomości znowu mi wszystko się uruchomiło i postanowiłem od czterech dni wskoczyć na 15mg, docelowo wejdę na 20mg. Biorę jeszcze do tego Trittico 50mg na noc, i o ile zasypiam po tym w max 30min, to i tak budzę się wcześnie rano o 5 lub szóstej - większe dawki Trittico i tak nie wpływają na długość snu, więc nawet ich nie próbuje. Szczerze mówiąc to wk... mnie już te leki, bo na lęki gwno dają :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No mi natrectwa mineły ale inne objawy miałem -wychudzenie i musiałem odstawić tritiko. Cital został a do niego flanxol. mam zdiagnozowany ZOK a wcześniej nerwice lękowo a tak na prawdę to chyba sam lekarz nie wie jak mnie zakfalifikować.

 

Możesz powiedzieć po jakim czasie odczules jakies pozytywny wpływ Citalopramu i w jakiej dawce? Chodzi mi głównie działanie przeciwlękowe, bo ja już biorę prawie 4 tygodnie i o ile poprzedni tydzień miałem nawet całkiem pozytywny, to teraz we wtorek po pewnej stresujące wiadomości znowu mi wszystko się uruchomiło i postanowiłem od czterech dni wskoczyć na 15mg, docelowo wejdę na 20mg. Biorę jeszcze do tego Trittico 50mg na noc, i o ile zasypiam po tym w max 30min, to i tak budzę się wcześnie rano o 5 lub szóstej - większe dawki Trittico i tak nie wpływają na długość snu, więc nawet ich nie próbuje. Szczerze mówiąc to wk... mnie już te leki, bo na lęki gwno dają :105:

 

Juz po miesiacu było lepiej przy dawce 30mg a po zwiększeniu do 40mg było naprawde dobrze. Jest jedno ale. Gdzieś po 4 miesiacach zaczą słabnąć. Dostałem trittico i doszedłem do 75mg. Z tym tritiko jest tak ze trzeba indywidualnie wymierzyc dawkę. Na mnie optymalna była 75mg. Jakie masz tabletki citalu ,ze bierzesz 15mg ? Lekarz Ci tak kazał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no mam tabletki 10mg, ale biorę 1 i drugą połówkę. Lekarze to tam od razu walą z grubej rury według standardowego schematu - tydzień 10mg i od razu na 20mg.

 

To zalezy od lekarza. Mi powiedział ze jak chce to moge robić stopnie po 5mg co kilka dni. I tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to zażywaliście to moglibyście przynajmniej napisać jak u Was było z procesem myślenia na tym leku, ja nie rozmawiam z ludźmi bo nie mam tematu do rozmów co przeczytam to nie pamiętam nic, nie ma o czym, jeszcze unikam wypowiadania się bo jak ktoś mnie przyłapie że nic nie wiem to mnie wyśmieje. Biorę 10 mg escitalopramum 35 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to zażywaliście to moglibyście przynajmniej napisać jak u Was było z procesem myślenia na tym leku, ja nie rozmawiam z ludźmi bo nie mam tematu do rozmów co przeczytam to nie pamiętam nic, nie ma o czym, jeszcze unikam wypowiadania się bo jak ktoś mnie przyłapie że nic nie wiem to mnie wyśmieje. Biorę 10 mg escitalopramum 35 dzień.

 

Problemy z pamięcią i skupieniem się to nerwica albo depresja a nie uboki citalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to zażywaliście to moglibyście przynajmniej napisać jak u Was było z procesem myślenia na tym leku, ja nie rozmawiam z ludźmi bo nie mam tematu do rozmów co przeczytam to nie pamiętam nic, nie ma o czym, jeszcze unikam wypowiadania się bo jak ktoś mnie przyłapie że nic nie wiem to mnie wyśmieje. Biorę 10 mg escitalopramum 35 dzień.

 

Problemy z pamięcią i skupieniem się to nerwica albo depresja a nie uboki citalu.

Dasz sobie za to rękę odciąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to zażywaliście to moglibyście przynajmniej napisać jak u Was było z procesem myślenia na tym leku, ja nie rozmawiam z ludźmi bo nie mam tematu do rozmów co przeczytam to nie pamiętam nic, nie ma o czym, jeszcze unikam wypowiadania się bo jak ktoś mnie przyłapie że nic nie wiem to mnie wyśmieje. Biorę 10 mg escitalopramum 35 dzień.

 

Problemy z pamięcią i skupieniem się to nerwica albo depresja a nie uboki citalu.

Dasz sobie za to rękę odciąć?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25462418

A large proportion of depressed and anxious patients treated successfully with SSRIs for over six months reported cognitive, affective, motivational symptoms.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19128810

Both treatments improved importantly the episodic memory and to a lesser extent, working memory, mental processing speed and motor performance. Our results suggest that cognition is partially independent from improvement in clinical symptoms. Both groups achieved remission rates in the HAM-D-17 after 24 weeks of treatment, but SNRI was superior to SSRI at improving episodic and working memory. Our work indicates that the superiority of SNRI over the SSRI at episodic memory improvement is clinically relevant.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19896719

Cognitive functions improve over time in patients with MDD beyond the remission phase, and the antidepressant treatment class used in acute depressive phase could influence his/her memory improvement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to zażywaliście to moglibyście przynajmniej napisać jak u Was było z procesem myślenia na tym leku, ja nie rozmawiam z ludźmi bo nie mam tematu do rozmów co przeczytam to nie pamiętam nic, nie ma o czym, jeszcze unikam wypowiadania się bo jak ktoś mnie przyłapie że nic nie wiem to mnie wyśmieje. Biorę 10 mg escitalopramum 35 dzień.

 

Problemy z pamięcią i skupieniem się to nerwica albo depresja a nie uboki citalu.

Dasz sobie za to rękę odciąć?

 

Nie bo z lekami nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .Po prawie 4-latach brania Escitalopramu w róznych dawkach w zależności od nasilenia objawów depresji i natręctw ( głównie chyba natręctw ) (ostatnio 40 mg ) lek przestał działać .Myślę o mix z sertraliną 20 mg Esci i 100 mg Asentry lub 20 mg esci i 40 mg Fluoksetyny .Brał ktoś taki mix. ? Brakuje mi napędu , motywacji do działania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj pingwin75 , na m,nie escitalopram jeszcze dziwniej działa, rano 5 mg lek się rozpuszcza i źle się czuję, po 7 godzinach całkowicie spuszcza i znowu 5 mg po południu i o 23 godzinie znowu całkowicie spuszcza. Jeszcze takiego dziwa nie widziałam. Spróbuj coś mocniejszego pingwin. Asentry nie polecam na nerwicę natręctw, u mnie zwiększyła natręctwa zwłaszcza po południu do granic możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pingwin1975, ja mam podobnie z Paroksetyną( po 4 latach jakby przestała działać lub działanie jej znacznie osłabło ) , dlatego dołozyłem do niej dodatkowo Esci .

Z Esci zaczynałem od 2,5 mg , potem było długo 5 mg , 7,5 , obecnie idealna dawka po 14 miesiącach jest 10 mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×