Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naturalne sposoby na nerwicowy ból głowy.


Gość magdalenabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowy problem siedzi w... głowie :)

Nasz umysł jest niesamowity. Kiedy coś nas boli i zaczynamy o tym myśleć ból wtedy narasta. Dlatego najlepszym sposobem na ból jest nie myślenie o nim, a najlepiej zajęcie się czymś, na czym skupimy swoją uwagę, bez skupiania się jednoczesnym na dolegliwości. Mi to pomaga :)

Jeżeli chcesz wspomóc się czymś z apteki to polecam olejek eukaliptusowy do aromaterapii, lekko odpręża i uspokaja :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... Witam !. od 3 -ch lat zmagałam sie z nerwicą ale po roku zaczęła boleć mnie głowa. Od tamtego czasu 2 lata brałam różne leki ... psychiatra mi je wypisywała .. Risset Velafax itd.. żeby zmniejszyć ból .. lecz bóle nadal sie nasilały. 2 miesiące temu postanowiłam że pomoge sobie w inny sposób i poprostu odstawiłam wszystkie leki Oczywiście stopniowo i w moim przypadku okazało sie że te bóle głowy to były efekty uboczne brania leków bo nagle raptem ustąpiły. .. tak więc okazało sie że było we mnie juz zbyt wiele leków .. :P ale walcz walcz .. JA to mam za soba naszczescie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiąc zmagałem się z bólem głowy. Przekonany byłem, że to musi być rak mózgu, no bo jak może tak boleć bez powodu. Lekarz podejrzewał zapalenie zatok, ale żadne antybiotyki nie pomagały. Tabletki przeciwbólowe łykałem jak cukierki (nie mówię tu o paracetamolu czy ibuprofenie, ale o trochę silniejszych), czasami pomagały, innymi razy wcale. W moim przypadku pomogło skonfrontowanie się z problemem. Trułem (_|_) lekarzowi o tym moim raku, i za każdym razem uspokajał mnie. Wzór polegał na tym, że po każdej takiej wizycie czułem się lepiej. Niestety wystarczył dzień w pracy sam na sam z myślami i rak powracał w postaci bólu głowy (oczywiście były inne symptomy, ale nie o tym teraz piszę). Jedynym wyjściem wydawało się skonfrontowanie z moim lękiem. Udałem się do okulisty, który przeprowadził dwa badania na obecność guza w mózgu, nic nie znalazł i poczułem się lepiej. Starczyło mi na kilka dni i potem ból powrócił. W końcu skończyło się na CT scanie (tomografia komputerowa) głowy. Tydzień oczekiwania na wyniki był koszmarem, ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Ulga była częściowa, bo oznacza to ni mniej ni więcej, że mam do czynienia z nerwicą. Odnośnie samych bólów głowy, zamieniłem je na ataki paniki, które mnie teraz nawiedzają, ale był to transfer udany. W moim przypadku wyjście naprzeciw problemowi - jakkolwiek irracjonalny by się nie wydawał - okazało się skuteczną bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalenabmw, wykonaj prosty masaż tkanki łącznej skroni.

 

Okolice skroni rozciągaj niezbyt silnymi ruchami aż do asady włosów tak, aby skóra wyraźnie przesuwała się do tyłu. Skronie należy masować kolejno, jedna po drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×