Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

ucisk w klatce jest dość normalny przy stanach nerwicowych. podczas epizodów "zawałowych" zdarzało mi się, że z powodu ucisku przez kilka minut miałem problem, aby złapać powietrze. Także Gosiiak nie martw się :)

 

Dzięki za odpowiedz:) ja nie chce się już badać , robić żadnych prześwietleń bo wiem ze to błędne koło tylko te bóle są takie realne ze nie chce mi się wierzyć czasami ze to nerwica a nie jakaś śmiertelna choroba :(

 

Wiem doskonale co czujesz, teraz mnie kości bolą w różnych miejscach (chyba kości, według mojego mózgu kości), chyba nie muszę mówić jaka nowa choroba kołacze mi się po głowie.

 

Ja jak usłyszałam kiedyś od znajomej o raku kości i że jak się go ma to bolą, to na następny dzień miałam nogi jak z betonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczarowana, z jakiego powodu dostałaś padaczki? Gdybym ja miała taki komplet badań jak Ty, to bym chyba przestała się martwić :)

 

Mili, Ty to jesteś widzę odważna z tymi badaniami.

 

Ja tak się boję czwartkowego neurologa, że nie wiem już co ze sobą robić. Przecież jak usłyszy o zawrotach głowy, ucisku, to od razu mnie gdzieś skieruje :( Ale w sumie idę do niego z nadzieją, że nie będzie mi kazał-też bez sensu. Mam taki lęk, że bym najchętniej uciekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, lepiej zrobic badanie rezonans i wiedziec czy cos sie dzieje czy nie... jesli wyjdzie, ze wszystko jest ok to przestaniesz obawiac sie tych wszystkich okropnych rzeczy... moze warto sie przelamac?

 

ja sie bardzo boje, ale chce w koncu wiedziec co sie dzieje, bo inaczej zwariuje z nerwow...

 

masz moze fb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do nerwicowców od oddechów. Macie czasem takie dziwne uczucie w mostku jak "źle" zlapiecie oddech? Takie bardziej połknięcie powietrza i dyskomfort w mostku? Albo czy zdarzaja się Wam takie nagłe wciągnięcia powietrza, jakby zachłystywanie się nim, taki raptowny głębszy wdech?

 

Mamy:-). Przynajmniej ja. Nagłe, mimowolne wciągnięcie powietrza i uczucie zachłyśnięcia. Jest to oczywiście powód do panikowania u mnie. Choć od czasu jak biorę leki, to mniej się tym stresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, ataków padaczki dostałam przy odstawieniu cloranxenu - słabsze benzodiazepiny... miałam 2 ataki i oba na 4 dzień odkąd nie brałam leku. Może i bym się nie bała mając taki komplet badań ale te badania są z 2013 roku a może się już coś zmieniło? ?? :(

Mili89, biorę od zatok jakieś ziołowe bo codziennie budzę się zatkana i często boli głowa i cisną te zatoki :/ zobaczymy może ten lek trochę pomoże. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do nerwicowców od oddechów. Macie czasem takie dziwne uczucie w mostku jak "źle" zlapiecie oddech? Takie bardziej połknięcie powietrza i dyskomfort w mostku? Albo czy zdarzaja się Wam takie nagłe wciągnięcia powietrza, jakby zachłystywanie się nim, taki raptowny głębszy wdech?

 

Mamy:-). Przynajmniej ja. Nagłe, mimowolne wciągnięcie powietrza i uczucie zachłyśnięcia. Jest to oczywiście powód do panikowania u mnie. Choć od czasu jak biorę leki, to mniej się tym stresuję.

 

Chciałem również dopisać się do tej grupy, również tak miewam. Czasem przy takim głębokim oddechu mam wrażenie połykania serca. Bardzo nieprzyjemne i lękotwórcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś chyba jakiś zły dzień. mnie też już szajba wzięła, wydałem 79 złotych w laboratorium, aby zrobić badanie na boleriozę. nogi mnie bolą na zmianę w różnych miejscach, ciągle napinam mięśnie, wciskam palce gdzieś pod kolana, aby sprawdzić czy zaboli. odebrałem RTG kręgosłupa, odcinek piersiowy, nic poważnego tam nie ma. jestem bardzo wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do nerwicowców od oddechów. Macie czasem takie dziwne uczucie w mostku jak "źle" zlapiecie oddech? Takie bardziej połknięcie powietrza i dyskomfort w mostku? Albo czy zdarzaja się Wam takie nagłe wciągnięcia powietrza, jakby zachłystywanie się nim, taki raptowny głębszy wdech?

 

Mamy:-). Przynajmniej ja. Nagłe, mimowolne wciągnięcie powietrza i uczucie zachłyśnięcia. Jest to oczywiście powód do panikowania u mnie. Choć od czasu jak biorę leki, to mniej się tym stresuję.

 

Chciałem również dopisać się do tej grupy, również tak miewam. Czasem przy takim głębokim oddechu mam wrażenie połykania serca. Bardzo nieprzyjemne i lękotwórcze.

 

Męska domena te hausty powietrza? Hm.

A silne zawroty głowy (spadki ciśnienia) przy energicznym wstawaniu z kucków albo z pozycji leżącej też macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukaszwilii wiem, że zawsze lekko ta krew odejdzie od łba przy pionowaniu, ale teraz mam to silniejsze, aż czasem mnie mroczy...

 

Dziś rąbnąłem 75mg sertraliny, i boli mnie dyńka, ogólnie lęk się sączy. Senny jestem i nerwowy jednocześnie. Słaby i bolą mnie stawy, czy mięśnie, sam nie wiem. Nie wiem czy to nerwica czy leki czy inna cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukaszwili, pewnie dzień kiepski... w ogóle ostanie czasy kiepskie... niech pogoda się unormuje i ciśnienie. .. jutro mają być burze to i u nas sensacje

 

Faktycznie w nerwicy człowiek wrazliwszy na wszystko: dźwięki, światła, pogodę. Rozregulowani całościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie u Neurologa.

 

Neurolog stwierdził, że z prostego badania nie widzi nieprawidłowości, żadnych. Fascykulacji też nie miałem. Stwierdził, że ból to dobry znak, że to pewnie nie SLA. Na 90 kilka % stwierdził, że to nie SLA. Mhm, już widzicie jak mnie to uspokoiło. Mam zlecone badania krwi CK, B12 i kwas foliowy. Jeśli CK wyjdzie wysokie = moje mięśnie się rozpadają. Jak się pewnie domyślacie, umieram przed badaniem krwi. Jestem pewien, że wyjdzie powyżej 1000... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lockheed, lęk przed badaniem i czekaniem na wynik to chyba nasza nerwicowa domena. nie masz żadnego ALS, jesteś zdrów jak ryba. będziesz musiał szybko do psychiatry wrócić po badaniach, bo zaraz sobie wkręcisz kolejną chorobę, jestem przekonany. mi też się wydawało, że po kolonoskopii nastąpi koniec z "szajbami" a już rozważam rezonans magnetyczny nóg i lędźwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męska domena te hausty powietrza? Hm.

A silne zawroty głowy (spadki ciśnienia) przy energicznym wstawaniu z kucków albo z pozycji leżącej też macie?

 

Ja tez tak mam raz nawet bylam z tym u lekarza i powiedzial po badaniach ze wynikaja z pionizowania i zanim wstane mam usiasc i chwilke odczekac. Zawsze w sezonie letnim mi to dokucza, w upaly. Tak mna potrafi zakrecic ze az ciemno przed oczami mam i pulsowanie w glowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lockheed, lęk przed badaniem i czekaniem na wynik to chyba nasza nerwicowa domena. nie masz żadnego ALS, jesteś zdrów jak ryba. będziesz musiał szybko do psychiatry wrócić po badaniach, bo zaraz sobie wkręcisz kolejną chorobę, jestem przekonany. mi też się wydawało, że po kolonoskopii nastąpi koniec z "szajbami" a już rozważam rezonans magnetyczny nóg i lędźwi.

 

Ja tez tak sobie mowilam ze koniec z badaniami jak wyszly dobre cieszylam sie z tydzien i znowu latalam jak wsciekly pies bo cos nowego wyszukalam :) moj rodzinny sie juz smial ze mnie a juz wogole plakal ze smiechu jak mialam grype i temperature 37 to panikowalam bo ja zawsze mam 36.6. W konsekwencji stan ppsgoraczkowy nawet do 37.5 trzymal sie z 2 miesiace po chorobie. Potrafilam siedziec z termometrem w papie co chwile z nadzieja ze spadnie. Teraz juz przestalam mierzyc temperature, olalam to. Czasami boli glowa i dalabym sobie reke uciac ze mam podwyzszona ale nie mierze. Ze stresu tez moze sie podnosic temperatura z tego co mi lekarz powiedzial ( mam nadzieje ze ma racje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×