Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kółko ateistyczne.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym polega owa zdrada i jakie powinny być rządy w ciągu ostatnich dekad? Potrafisz racjonalnie i szczegółowo wyjaśnić temat?

Na tym że komuniści tak naprawdę żadnej władzy nie oddali, a zmiany po 1989 roku były pozorne. Oczywiście cały prywatyzowany majątek państwa dostał się w ich łapy a zwykli Polacy zostali z niczym. No ale z drugiej strony patrząc na inne państwa postkomunistyczne to Polska wcale źle nie wygląda, w porównaniu do Ukrainy która startowała z podobnego pułapu poszliśmy dużo do przodu.

 

A co to jest polityka multi-kulti?
Polityka multi kulti ma na celu mieszanie się ras, religii i narodów, w dłuższej perspektywie likwidacje państw narodowych. Często towarzyszy jej faworyzacja inności i cenzura odnośnie niepożądanych zachowań mniejszości( ukrywanie przestępstw i publiczny zakaz krytykowania mniejszości religijnych i etnicznych). Wielu ludziom to się nie podoba i ich reakcją jest głosowanie właśnie na tzw partie skrajnej prawicy choć zwykle to przesada ich tak nazywanie. Multi kulti to woda na młyn na tzw prawackie oszołomstwo i im bardziej politycy i media będą zachwalać ubogacanie kulturowe i przyjmowanie imigrantów tym będzie ono rosło.

 

A co do Smoleńska to ja w zamach nie wierzę ale też postawa Rosji i zaniedbania ze strony polskiej nie ułatwia rzetelnego zbadania sprawy, moim zdaniem Rosji jest na rękę aby w Polsce były podziały polityczne i społeczne z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o żadnych zaproszeniach.
Przecież Merkel ich zapraszała, sama nawarzyła piwa to niech się tym zajmie a nie przerzuca odpowiedzialność na inne państwa. Przecież owi uchodźcy do Polski nie chcą iść i nie można ich na siłę tu lokować i to jeszcze pod groźbą wielkich kar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,

 

masz rację, cyniczna Merkel ich zapraszała, a dodatkowo pełno Niemców, Szwedów itd. wymachiwało transparentami z zaproszeniami, a teraz się boją wychodzić z domu jeśli w okolicy jest dużo przybyszów.

 

Niemcy się zbroją, sprzedaż broni drastycznie wzrosła, w miejscach gdzie jest dużo przybyszów kobiety wychodzą raczej tylko z facetami i z psami obronnymi. Niektórzy nawet twierdzą, że ten kraj jest w przededniu wojny cywilnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega owa zdrada i jakie powinny być rządy w ciągu ostatnich dekad? Potrafisz racjonalnie i szczegółowo wyjaśnić temat?

Na tym że komuniści tak naprawdę żadnej władzy nie oddali, a zmiany po 1989 roku były pozorne. Oczywiście cały prywatyzowany majątek państwa dostał się w ich łapy a zwykli Polacy zostali z niczym.

Mało to konkretne. Bezsprzecznie ustrój państwa został zmieniony co, jak sam przyznajesz poniżej, miało wymierny wpływ na sytuacje ekonomiczną. Co większe cfaniaki kradły i kradną niezależnie, czy komuchy, czy nie komuchy. Natomiast rozdawnictwo kościołowi kwitło, a obecnie przybrało skandaliczne rozmiary.

 

No ale z drugiej strony patrząc na inne państwa postkomunistyczne to Polska wcale źle nie wygląda, w porównaniu do Ukrainy która startowała z podobnego pułapu poszliśmy dużo do przodu.

Ano właśnie. Co więc można teraz zrobić? Zdekomunizować kolejne ulice na koszt obywateli? Dać kościołowi jeszcze więcej? To chore.

 

A co to jest polityka multi-kulti?
Polityka multi kulti ma na celu mieszanie się ras, religii i narodów, w dłuższej perspektywie likwidacje państw narodowych. Często towarzyszy jej faworyzacja inności i cenzura odnośnie niepożądanych zachowań mniejszości( ukrywanie przestępstw i publiczny zakaz krytykowania mniejszości religijnych i etnicznych). Wielu ludziom to się nie podoba i ich reakcją jest głosowanie właśnie na tzw partie skrajnej prawicy choć zwykle to przesada ich tak nazywanie. Multi kulti to woda na młyn na tzw prawackie oszołomstwo i im bardziej politycy i media będą zachwalać ubogacanie kulturowe i przyjmowanie imigrantów tym będzie ono rosło.

Amerykanom jakoś taka polityka specjalnie nie przeszkadza, bo chyba tam jest największa mieszanina najrozmaitszych kultur.

Nic mi nie wiadomo o zakazie krytykowania. Natomiast wiadomo o rasistowskich napadach na legalnie przebywających w kraju obywateli innych państw, a również na polaków o ciemniejszym odcieniu skóry, co jest sprzeczne z prawem, a nawet z nauczaniem KK. Grupy dokonujące takich napadów są chronione przez obecna władzę (vide ułaskawianie kibolstwa) i KK (ONR w kościołach).

 

A co do Smoleńska to ja w zamach nie wierzę ale też postawa Rosji i zaniedbania ze strony polskiej nie ułatwia rzetelnego zbadania sprawy, moim zdaniem Rosji jest na rękę aby w Polsce były podziały polityczne i społeczne z tego powodu.

Cokolwiek Rosja by zrobiła lub nie, nie zmieni to ustalonych przyczyn katastrofy. Dość śmieszne jest też obciążanie winą kontrolerów smoleńskiego lotniska, bo wedle w lotnictwie obowiązujących procedur, oni nie mogli nic więcej zrobić. To kapitan samolotu podejmuje decyzje co do lądowania w określonych warunkach. Zadaniem kontrolera jest tylko dostarczyć mu informację jakie te warunki są. A. Protasiuk miał te informacje dodatkowo od kolegów, którzy wylądowali wcześniej.

 

Nie słyszałem o żadnych zaproszeniach.
Przecież Merkel ich zapraszała, sama nawarzyła piwa to niech się tym zajmie a nie przerzuca odpowiedzialność na inne państwa. Przecież owi uchodźcy do Polski nie chcą iść i nie można ich na siłę tu lokować i to jeszcze pod groźbą wielkich kar.

Merkel jest przywódcą własnego państwa. Może tam robić co chce. Nie rozumiem dlaczego przyczepiłeś się do polityki suwerennego państwa. W PL żadnych uchodźców nie ma i nie będzie. Po co więc pieprzyć farmazony o czymś czego nie ma? To temat zastępczy mający usprawiedliwiać oszołomstwo kiboli z ONR.

 

Jak to wszystko się ma do łamania prawa przez władzę? Jak się ma do przerabiania służb na wzór faszystowski i przerobienia mediów w propagandową szczekaczkę? Co usprawiedliwia żałosną politykę międzynarodową prowadzącą do obniżenia ratingów i, w niedługim czasie, do nałożenia sankcji ekonomicznych?

 

Głupota popierających obecne oszołomstwo władzy jest rażąca - z tym, że ja osobiście mam to w dupie, bo mi "dobra zmiana" niewiele może zaszkodzić. A jeśli zacznie mnie uwierać, to się wyniosę do Niemiec. I tak pracuję dla Niemców tyle, że obecnie zdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Niemcy się zbroją, sprzedaż broni drastycznie wzrosła, w miejscach gdzie jest dużo przybyszów kobiety wychodzą raczej tylko z facetami i z psami obronnymi. Niektórzy nawet twierdzą, że ten kraj jest w przededniu wojny cywilnej.

Mieszkasz w DE?

To ciekawe co opowiadasz. W środę lecę do Monachium, to się przyjrzę tym psom obronnym przy kobietach. Dziwne, że kumpel który był we WRO w zeszłym tygodniu nic o tym nie wspominał. Chyba powinien zauważyć jak tam mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merkel jest przywódcą własnego państwa. Może tam robić co chce. Nie rozumiem dlaczego przyczepiłeś się do polityki suwerennego państwa. W PL żadnych uchodźców nie ma i nie będzie. Po co więc pieprzyć farmazony o czymś czego nie ma? To temat zastępczy mający usprawiedliwiać oszołomstwo kiboli z ONR.
Przecież Merkel i UE chce nam ich wcisnąć pod groźbą kary. A radykalizacja środowisk skrajnie prawicowych jest właśnie odpowiedzą na dyktat Brukseli przesiąkniętej lewackimi ideami.

A co do Ameryki to ona od zawsze była mieszanką różnych ras i kultur ale nie przyciągała ona przybyszy socjalem tak jak UE tylko możliwościami rozwoju i tu jest główna różnica. Do tego wcale też nie jest tam tak różowo czarni nadal są problemem gdyż generują mnóstwo przestępstw i są obciążeniem socjalnym a muzułmanów wcale tak miło tam nie witają po 11 września.

Ano właśnie. Co więc można teraz zrobić? Zdekomunizować kolejne ulice na koszt obywateli? Dać kościołowi jeszcze więcej? To chore.

Akurat tego jestem przeciwnikiem na cholerę komu te zmiany nazw ulic i oczywiście finansowaniu kościoła też jestem przeciwny, ale PO i inne rządy też to robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to trzeba mieszkać na Antarktydzie, żeby wiedzieć, że tam dużo śniegu? :mrgreen:

tutaj jest reportaż z pierwszej ręki:

[videoyoutube=NxJDX-UKu-g][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie chodzi o tą jedną relację, takich relacji widziałem mnóstwo i są one spójne - wzajemnie się potwierdzają.

skoro niemcy już robią oddzielne baseny dla kobiet i mężczyzn, a nawet oddzielne przedziały kolejowe, to nie dla jaj.

skoro takie sytuacje jak w sylwestra się powtarzają, ostatnio na jakimś festiwalu, to jakbyś tu nie zaklinał rzeczywistości, sytuacja tam jest ciężka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS ma taki program,cóż poradzić.Oni w Rosji widzą tylko jedno wrak,ciągle mylą obecną Rosję z ZSRR z czasów Stalina.

My chyba kochamy ludzi przegranych i powstawiania upadłe.

Ciekawe,dlaczego milczy się o Przewrocie Majowym ?

Milczą bo Kaczyński to zatwardziały Piłsudczyk. Co ciekawe PiS jako jedyna eurosceptyczna i krytycznie ustosunkowana do migrantów siła polityczna jest przeciwko Putinowi, reszta Europy o zbliżonych poglądach czyli Orban, Le Pen itd jest proputinowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat religii, bogów nie wydaje mi się jakoś często dyskutowanym. Chyba jest na tyle elementarnym, że nie wymaga komentarza. Dobry i zły człowiek to typowe uproszczenie. Kim jest ten zły człowiek? Wstrzykuje marihuanę sobie, czy może jest mordercą i gwałcicielem. To taki mit o złym człowieku, w domyśle osoba która w niego wierzy uznaje się za tego dobrego. Nawet nie chce mi się pisać, ostatnio jestem bardzo wyciszony i nie wychodzą mi dyskusje.

 

Dzisiaj jestem obrażony na hipotetycznego boga za to, że się ukrywa, chowa wszystkie atrakcje dla siebie. Byłoby syndromem sztokholmskim żeby wierzyć w kogoś tak obojętnego na krzywdę. Ale spoko, trochę się na niego powkurzam, to może mnie zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Putin wręcz płaci skrajnym partiom w UE.

Ale wracając do tematu,czy w Polsce ateizm oznacza złego człowieka ? Kiedyś słyszałem opinię.Każdy ateista to zły człowiek,bo w Boga nie wierzy i robi złe rzeczy.

Więc słyszałeś bullshit szefie :lol: ,każdy z mózgiem który nie jest wielkości ameby,wierzący lub nie,nie uzna cię za "złego" tylko i wyłącznie z powodu ateizmu :mrgreen: .

Aczkolwiek jak wszędzie - są ludzie i parapety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w internecie można b y utworzyć tablicę 10 przykazań i listę 7 grzechów głównych. Jest kilka podstawowych błędów, które popełniają internauci powodując niepotrzebne problemy. A wystarczyłoby się ich trzymać, internauci, cytując Biblię, to lud o twardym karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Putin wręcz płaci skrajnym partiom w UE.

Ale wracając do tematu,czy w Polsce ateizm oznacza złego człowieka ? Kiedyś słyszałem opinię.Każdy ateista to zły człowiek,bo w Boga nie wierzy i robi złe rzeczy.

Więc słyszałeś bullshit szefie :lol: ,każdy z mózgiem który nie jest wielkości ameby,wierzący lub nie,nie uzna cię za "złego" tylko i wyłącznie z powodu ateizmu :mrgreen: .

Aczkolwiek jak wszędzie - są ludzie i parapety.

W Polsce może z tym ateizmem tak źle nie jest ale w bardziej zacofanych krajach w Afryce czy Azji( poza dalekim wschodem) lepiej się nie przyznawać do ateizmu, mówi to wielu podróżników od Kapuścińskiego do Fazowskiego. Tam ateista to ktoś najgorszego sortu, nawet w islamskim kraju lepiej powiedzieć że się jest Chrześcijaninem niż niewierzącym bo ludzie ci nie będą ufać a nawet przestaną z tobą rozmawiać. W Afryce jest podobnie, w państwach tych ludzie są tak przesiąknięci religijnym myśleniem że nie mieści im się w głowie że ktoś może nie wierzyć a jak nie wierzy to musi być z nim coś nie tak i na pewno jest totalnie zdemoralizowany bo tam istnieje moralność tylko w oparciu o religię. Obecnie w krajach islamskich publiczne ogłoszenie swego ateizmu i czy ogólnie świeckości np na FB kończy się śmiercią tych którzy to ogłaszają a mordercy są uniewinniani a nawet jak mają być skazani to miliony ludzi wychodzi na ulicę żeby zaprotestować przeciwko temu "barbarzyństwu" jakim jest kara dla zabójcy niewiernego. Świat pogrąża się coraz bardziej w religijnym amoku choć może z perspektywy Polski tego aż tak nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ateizm u dziewczyny kojarzy się trochę jak katolikowi dziewictwo. Taki przedstawiciel płci przeciwnej, jest niejako czystym okazem, nietkniętym przez myślenie religijne. Taka osoba zapakowana w oryginalny kartonik i niesplugawiona łapskami kapłanów i innych dziwnych rzeczy. Oglądałem polski film Konopielka i tam postać "uczycielki" od razu zdobyła u mnie sympatię. Taki anioł wśród nieprzewidywalnych barbarzyńców.

 

Ma ktoś też tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ateizm u dziewczyny kojarzy się trochę jak katolikowi dziewictwo. Taki przedstawiciel płci przeciwnej, jest niejako czystym okazem, nietkniętym przez myślenie religijne. Taka osoba zapakowana w oryginalny kartonik i niesplugawiona łapskami kapłanów i innych dziwnych rzeczy. Oglądałem polski film Konopielka i tam postać "uczycielki" od razu zdobyła u mnie sympatię. Taki anioł wśród nieprzewidywalnych barbarzyńców.

 

Ma ktoś też tak?

A czemu ateizm u dziewczyn ma być czymś wyjątkowym, co prawda statystycznie mniej jest ateistek niż ateistów ale też nie jest to jakieś bardzo dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V,

 

wierzących w jakieś odwieczne porządki, np. prawa fizyki.

Aha.

Rozumiem, że Ty w prawa fizyki nie wierzysz. To implikuje, że w prawa logiki również nie. Wobec tego wedle jakich praw działa maszyna, której używasz do pisania swoich światłych przemyśleń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×