Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

kammm, brałaś dawkę 37,5 mg?

Brałam Efevelon SR w dawce rano i wieczorem po 75 mg, ale moja znajoma brała 1 x 75 mg i była zadowolona, wyleczyła się i przestała brać leki.

 

-- 29 maja 2016, 20:30 --

 

A zapomniałam napisać, że zaczął działać na mnie po ok 5-6 tygodniach brania ... także potrzeba cierplwości.

 

A na co się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się będę z Wami pomału żegnać. Niestety, wenla mi nie pomogła.

Pomału wyhamowuje i przechodzę na Duloksetynę.

 

Narazie zmniejszanie dawki przebiega bezproblemowo, mam nadzieję że tak będzie do zera.

 

Bywajcie :papa:

 

BlackDog: trzymaj się ciepło i oby duloksetyna zadziałała. Proszę napisz w odpowiednim wątku, jak ją - po pewnym czasie - oceniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kammm, brałaś dawkę 37,5 mg?

Brałam Efevelon SR w dawce rano i wieczorem po 75 mg, ale moja znajoma brała 1 x 75 mg i była zadowolona, wyleczyła się i przestała brać leki.

 

-- 29 maja 2016, 20:30 --

 

A zapomniałam napisać, że zaczął działać na mnie po ok 5-6 tygodniach brania ... także potrzeba cierplwości.

 

A na co się leczysz?

 

Tylko na lęk (czasami paniczny) spowodowany konkretną, nieeliminowalną przyczyną :(

Jak narazie leczenie nie przynosi wymiernego skutku, ale jestem na początku drogi .....

Biorę Wellbutrin, chcę dorzucuć Spamilan (pogadam jutro z P na wizycie), ale się rozpisałam ..... choć nie pytałaś ....eeeech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Dog, Jeśli wenlafaksyna u Ciebie nie zaskoczyła, to raczej nie powinno być teraz problemu z jej odstawianiem.

 

Zejście z 225mg do 150mg bezproblemowe. Zobaczymy co dalej.

Zresztą fluo i esci też wchodziły i schodziły bezproblemowo.

 

Czy to znaczy że jestem zdrowy i na mnie leki nie działają a moja deprecha to tylko wytwór chorej wyobraźni?

Czy ja jestem zwykłym hipochondrykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wenla działa na was bardziej aktywizująco niż Sertralina?Pytam,bo przez kilka miesięcy byłam na Sercie,nastrój niby niezły,ale zero motywacji i aktywności- całymi dniami bym tylko leżała i spała,by coś zrobić w domu(gotowanie,sprzątanie) to potrzebny mi duuuży wysiłek,a i tak robię wszystko na odwal się i byle szybciej by znów móc się położyć.W pracy to tylko udaję że pracuję,bo też mi się niczego nie chcę.Dramat jakiś...Teraz od kilku dni zaczęłam brać Wenle i gorąco wierzę że mnie jakoś uaktywni :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji i postawiła na nogi, niestety zawyżając nastrój do hipomanii, ale z czasem się uspokoiło, dodano stabiliatory etc.

 

HELP! Biorę od tamtej pory 150mg, było świetnie, jednak w ciągu paru miesięcy mój nastrój się pogarszał, mam średnią depresję, a teraz zmierzam ku ciężkiej - co robić, jak zapobiec? Prosić o zwiększenie? Pomocy! Mam CHAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji i postawiła na nogi, niestety zawyżając nastrój do hipomanii, ale z czasem się uspokoiło, dodano stabiliatory etc.

 

HELP! Biorę od tamtej pory 150mg, było świetnie, jednak w ciągu paru miesięcy mój nastrój się pogarszał, mam średnią depresję, a teraz zmierzam ku ciężkiej - co robić, jak zapobiec? Prosić o zwiększenie? Pomocy! Mam CHAD.

I niby jak mamy ci pomóc?. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, dla przykładu, odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania.
Skoro lek przestaje działać to jaką chcesz odpowiedz? :P , można spróbować zwiększyć, ale to grozi ci manią, bo im wyższa dawka tym wenla działa mocniej na noradrenaline i dopamine, idz do lekarza i niech on coś zrobi, my tu nic nie wskóramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ciagle te same pytania. Czy wenla zadziała, jak ktos brał z sertra, paro to czy zadziała, a skad ktos ma tu to wiedziec. Na jednych zadziała na drugich nie zadziała. Próbujcie jak sie uda to dobrze jak nie, to dalej szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×