Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiara a seks


DanceWithTheWind

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem katoliczką, zostałam ochrzczona, byłam u pierwszej komunii a nawet u bierzmowania - na to niestety wpływu nie miałam.

Świadomie nie chodziłam na religię, nie chodzę do kościoła, nie spowiadam się, nie mam najmniejszego zamiaru brać ślubu, nie uważam żeby onanizacja/antykoncepcja/seks przedmałżeńsski był grzechem - więc jak to robię to nie mam żadnego poczucia winy.

 

Fakt fakt offtop nam się zrobił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypomnij mi z jakiego powodu ukrzyżowali "wybranego"? Dziwne to dzieło zbawienia.. być ukrzyżowanym przez własnych wyznawców :/

 

Niby dlaczego błędnie? Ja niczego błędnie nie interpretuję. Przeciwnie. Wykaż, że kłamię.

 

LucidMan napisał(a):

Nas też tu wszystkich krzyżujesz..

 

Tak poza tym dobrze się czujesz? :lol:

A każdy ma prawo w każdej chwili się nawrócić.

Jeszcze nie jest dla Ciebie za późno ;)

 

Tak bardzo trzymasz się religii, żeby się przekonać o jej cudotwórczym działaniu na Ciebie. Zobaczysz, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli, odrzucisz ją tak szybko jak rozżarzoną żagiew..

 

Nie doczekam się odpowiedzi na poprzednie pytania więc zapytam w ten sposób: Jak tam Twój kot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, brakuje ci pokory wiesz, świetnie, że jesteś przekonana o swojej nieomylności ale nieomylny jest tylko Bóg........radzę wstrzymać się w ocenianiu wszystkich dookoła....i pomyśleć nad powiedzeniem :"nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu". :roll:

 

Ps. Skoro uważasz, że idealnie interpretujesz pismo święte to radzę udać się z tym do Watykanu bo jak dotąd nikomu się to nie udało..... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rety, masturbacja 5 czy 7 razy dziennie TO NIE JEST NORMALNY OBJAW

Mam wrażenie, że osoba, która tak często to robi - raczej nie ma nad tym kontroli. Bo to jest naprawdę za często!! :shock:

Seks ( i tym samym masturbacja) jest BARDZO SILNYM NARKOTYKIEM. działa mniej więcej tak silnie jak morfina. (w przeliczeniu - cyt. psychoterapeutę z certyfikatem) Wytwarzają się endorfiny itd. A endorfiny są pochodną morfiny.

 

No tak, owszem że masturbacje rozładowuje napięcie. To skuteczny "znieczulacz" Gorzej tylko jak to jest jedyny środek do rozładywania tego napięcia. Można zrobić taki test na uzależnienie: czy wytrzymam np miesiąc bez tego znieczulacza?

 

O uzależnieniu od seksu jest nieco trudniej mówić niż np o alkoholu. Hmmm... ciekawe ilu z nas ma taki problem?

 

I nie wdaję się w żadne dyskusje odnośnie religii itd, nie wiem po co ale za kazdym razem kiedy pojawia się ten temat od razu pojawia się Pan Bóg. Kurcze w innych tematach równie dobrze też mógłby się pojawiać :)

Zdaje się, że temat tego topiku jest inny.

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie no.. jednak się wdam w dyskusję :P

Niektórzy z was to chyba maja jakiś problem z tym Panem Bogiem :lol:

i jeszcze do tego z Kościołem Katolickim :lol: że tak tę biedna Agę atakują. Dajcie wy juz spokój i się na inne forum przenieście :lol:

 

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, zajmij się swoją moralnością i swoją relacją z Bogiem. Nikt Ci nie każe przeprowadzać krucjaty, a nam już się nie chce tego słuchać. Albo sprawia Ci to jakąś podejrzaną przyjemność, albo szukasz potwierdzenia swoich słów. Innych motywów nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, jakie typowe :

 

Wszyscy znaleźli sobie ofiarę - jedyną osobę na tyle silną i czystą by sprzeciwić się ich sądom

Oni wszyscy uznali ją za wroga, a ona przecież z sercem do nich wyszła, chce miłować swych bliźnich i wskazywać drogę zbłąkanum ich duszom ;)

Oj źli, źli niedobrzy grzesznicy

...

 

Sory, ale ja nie moge :D Czytając tą dyskusję utwierdziłam się w swoich przekonaniach : wiara wiarą, a od kościoła trzeba zwiewać, czym predzej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam, że jestem chora psychicznie bo nie uważam onanizacji za coś niemoralnego......szit......mam nadzieję, ze jak z tym pójdę do mojej pani psychiatry to pomoże mi znaleźć jakieś wyjście z tego problemu.... :mrgreen:

 

Do żadnego consensusu nie dojdziemy - fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, żeby to był mój jedyny problem psychiczny, to, że się masturbuję :mrgreen:

 

Wyobrażam sobie rozmowę dwóch schizoli:

 

- kurde, miałem atak lęku dzisiaj.

- a co ja mam powiedzieć? ja miałam atak masturbacji!

 

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masturbacja jest czesto forma rozładowania napięcia a nie tak naprawdę czynnością seksulaną. wydaje mi się że jesli ten fakt komus bardzo doskwiera (tzn to że sie masturbuje) powinien poszukac: A) innych sposobow rozładowania B) stalego partnera.

 

niestety w przypadku osób głeboko wierzacych to powinien byc od razu ślub, a potem dzieci bo wiadomo wspołżycie z zabezpieczeniem jest bee..

 

czyli jak nie zrobicie tak będzie źle...błędne koło... a w nim błędne owieczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droga Pani Agnieszko no to zgodnie z obrzędem pani wyznania nic nie pozostało jak nas heretyków albo ukrzyżować albo spalić myślę ze to będzie po myśli Boga ;)

Domyślam się, że jednak jak większość ludzi, uznajesz się za katolika i byłeś ochrzczony...

 

Tak mogę powiedzieć o wiele więcej jestem ochrzczony przystąpiłem do komunii św oraz do bierzmowania

co do tego czy jestem Katolikiem to raczej nie możliwe ponieważ jako dom Boży na ziemi ustanowił prawa a ja się do nich nie stosuje to nie jestem , jestem wierzący w wszystko co związane z Wiara chrześcijańską wyłączając z tego Kościół popełniam herezje bo interpretuje Boga na własny sposób staram się żyć według przykazań które On dał człowiekowi ale nie biorę pod uwagę rzeczy,osób którzy uzurpują sobie władzę w wierze (kościół)

 

aga8420, i tutaj nie rozumie problemu kościoła dlaczego wolno stosować naturalną metodę antykoncepcji przecież też dochodzi do aktu zbliżenia mimo żadnego wyniku - to nie jest grzech a dlaczego stosowanie środków antykoncepcyjnych jest już grzechem i jak interpretować takie sprzeczności :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, możesz mi wytłumaczyć od strony biologicznej w jaki sposób prezerwatywa tudzież pigułka antykoncepcyjna zabija żywą istotę, która już została poczęta? Przepraszam a jak została poczęta? I w jaki sposób takie zapobieganie bardziej zabija od unikania współżycia w dni płodne?

 

Ja rozumiem - wiara, ale opowiadanie rzeczy sprzecznych z naturą, to brednie jakieś................

No weź proszę sama przeczytaj, co właśnie napisałaś i zastanów się, gdzie w tym jest logika.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, mi chodzi bo tak myślę napisałaś że grzechem jest zabójstwo tak to prawda ale jeśli stosuję się prezerwatywę nie dochodzi do poczęcia bo nie ma kontaktu miedzy plemnikiem a jajeczkiem i nie tworzy się zarodek wiec dlaczego jest to uważane za grzech ?? przecież podczas seksu w dni nie płodne też nie ma szansy na poczęcie a to już jest normalne (chodzi o naturalna metodę antykoncepcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, dziewczyno ja rozumiem co piszę, a była to odpowiedź na to i tu pozwól, że Cię zacytuję:

 

"Stosowanie środków antykoncepcyjnych zamyka na przyjęcie życia, ale przede wszystkim zabija istotę, która już zaczęła poczęta. Ponieważ zabójstwo jest grzechem (to chyba rzecz oczywista), antykoncepcja, która zabija - także."

 

Ty to napisałaś czy ja po raz kolejny w tym tygodniu mam omamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, ale jaką istotę?? Znaczy co, jak prezerwatywa zabija plemniki to już grzech??

Tak.

 

W jakim sensie? Nikogo nie zabija, ponieważ nie ma możliwości zapłodnienia. Jeśli dziecko się nie poczyna, bo organizm kobiety jest niepłodny z natury to nie ma wtedy kogo zabijać. Zabija się wtedy, kiedy kobieta z natury jest płodna w danym dniu, a jednak tę płodność się sztucznie "unieszkodliwia".

 

no to sama sobie zaprzeczasz bo zauważ że podczas seksu w dzień niepłodny te plemniki zginą i Twoim zdaniem to grzech !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, to popytaj ludzi w szkołach jakie informacje na ten temat dostaczają : katecheci, katechetki, księża, zakonnice na religii to się dowiesz, że:

- prezerwatywa nie chroni przed AIDS a wręcz przeciwnie powoduje rozszerzanei się epidemii

- jedyną dozwoloną metodą przez kościół jest NPR czyli kalendarzyk (!!)

- po tabletkach antykonecpyjnych rosną wąsy i się tyje aa i dostaje raka itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, w powyższym moim postcie ja nie mówię czy dobre czy złe są Twoje przekonania , Ja mówię że post pod postem jest zaprzeczeniem względem siebie i chyba każdy kto przeczyta to to tak stwierdzi prosze przeczytaj sama zaznaczyłem Twoje odpowiedzi na kolor czerwony

 

 

aga8420, ale jaką istotę?? Znaczy co, jak prezerwatywa zabija plemniki to już grzech??

Tak.

 

W jakim sensie? Nikogo nie zabija, ponieważ nie ma możliwości zapłodnienia. Jeśli dziecko się nie poczyna, bo organizm kobiety jest niepłodny z natury to nie ma wtedy kogo zabijać. Zabija się wtedy, kiedy kobieta z natury jest płodna w danym dniu, a jednak tę płodność się sztucznie "unieszkodliwia".

 

no to sama sobie zaprzeczasz bo zauważ że podczas seksu w dzień niepłodny te plemniki zginą i Twoim zdaniem to grzech !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×