Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie biorę. Lek działał dobrze, miałem wyraźną poprawę samopoczucia, byłem zadowolony. Brałem jakieś 150mg o przedłużonym uwalnianiu. Po roku przestał działać, większe dawki działały na mnie gorzej więc samo dokładanie procha nie pomagało, a skutki uboczne jego odstawienia, powolnego i ze stopniowym zmniejszaniem dawki, były bardzo nieprzyjemne i długotrwałe. Myślałem żeby znowu zacząć, ale nie wiem czy jest sens przechodzić przez to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_new_hope_not, Teoretycznie możesz znowu zacząć. Może zaskoczy jak kiedyś, ale niestety nie ma takiej gwarancji. A jak go brałeś i działał to przestał działać z dnia na dzień? Jak to odczułeś? Pewnego razu stwierdziłeś, że znowu odczuwasz - nie wiem z czego się leczyłeś - depresję, lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_new_hope_not, Teoretycznie możesz znowu zacząć. Może zaskoczy jak kiedyś, ale niestety nie ma takiej gwarancji. A jak go brałeś i działał to przestał działać z dnia na dzień? Jak to odczułeś? Pewnego razu stwierdziłeś, że znowu odczuwasz - nie wiem z czego się leczyłeś - depresję, lęki?

Trudno powiedzieć, czy z dnia na dzień. Po prostu brałem lek tak jak zawsze, ale zacząłem czuć się tak, jak przed braniem leku, więc w końcu przestałem. Leczyłem się na wszystko po trochu :)

Czy mieliście problemy z wzdęciami i prykaniem? To też było nieprzyjemne doświadczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do wszystkich którzy obecnie wypowiadają się w tym temacie i brali Paro i Wenlę. Jakbyście je porównali? Ja biorę 40 mg paro i 150 mg Lamo, ale nie do końca mi to jeszcze pomaga..a minęło już na prawdę dużo czasu. i myślę nad zmianą na Wenlę.

 

Mój problem to napięcia w głowie spowodowane na pewno depresją. Innych objawów nie mam-tylko somatyzacja. Niestety te napięcie ni cholery nie chce odejśc-2 dni dobrze, 3 źle i tak w kółko. Druga rzecz że Paro praktycznie pozbawia mnie wytrysku.. :(

Co myślicie o zmianie na Wenlę? i jak porównać ją do Paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze na silną fobie społeczną wenla,paro czy moklo ? Bo anafranil już raczej mi nie pomoże... :cry:

 

Mi anafranil zwiększa objawy fobii społecznej, zawsze to robił, fobia społeczna x2, odstawiałem i było o niebo lepiej. Brałem różne dawki. Niemniej dobrze działał za to na natręctwa i nawet minimalnie na derealizację. Aha i nie mogłem po nim spać tak mnie speedował, mimo wszystko to bardzo mocny i dobry lek tylko zależy na co :)

 

tizziano - paro mnie dużo bardziej kastruje niż wenla, ale po wenli szczególnie w większej dawce też było kiepsko jeśli chodzi o cumshot :> Porównując.. 10mg paro gorzej kastruje mnie jak 75mg wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze na silną fobie społeczną wenla,paro czy moklo ? Bo anafranil już raczej mi nie pomoże... :cry:

 

Mi anafranil zwiększa objawy fobii społecznej, zawsze to robił, fobia społeczna x2, odstawiałem i było o niebo lepiej. Brałem różne dawki. Niemniej dobrze działał za to na natręctwa i nawet minimalnie na derealizację. Aha i nie mogłem po nim spać tak mnie speedował, mimo wszystko to bardzo mocny i dobry lek tylko zależy na co :)

 

tizziano - paro mnie dużo bardziej kastruje niż wenla, ale po wenli szczególnie w większej dawce też było kiepsko jeśli chodzi o cumshot :> Porównując.. 10mg paro gorzej kastruje mnie jak 75mg wenli.

Czyli w tym kontekście lepiej zmienić paro na wenlę. A co myślicie o tej somatyzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brałeś wenli to ciężko powiedzieć jaka to będzie zmiana w tym kontekście bo na dawkach z rzędu 150-300mg wenla może Cię równie mocno wykastrować, raczej musiałbyś spróbować sam. Z tego co czytałem bierzesz 40mg paro... na najlepszym trzepaku bym nie zgruszył na takiej dawce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brałeś wenli to ciężko powiedzieć jaka to będzie zmiana w tym kontekście bo na dawkach z rzędu 150-300mg wenla może Cię równie mocno wykastrować, raczej musiałbyś spróbować sam. Z tego co czytałem bierzesz 40mg paro... na najlepszym trzepaku bym nie zgruszył na takiej dawce :P

 

Hehe no mi się co 2gi czas uda, ale przecież 40mg paro to nie tak dużo.. :) skoro biorę 40 mg paro to chyba więcej jak 150 mg Wenli nie będe brał? no ale kto wie...

 

Ponawiam pytanie co braliście na napięcie spowodowane depresją? może jeszcze jakiś lek oprócz ssri/snri ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brałeś wenli to ciężko powiedzieć jaka to będzie zmiana w tym kontekście bo na dawkach z rzędu 150-300mg wenla może Cię równie mocno wykastrować, raczej musiałbyś spróbować sam. Z tego co czytałem bierzesz 40mg paro... na najlepszym trzepaku bym nie zgruszył na takiej dawce :P

 

Hehe no mi się co 2gi czas uda, ale przecież 40mg paro to nie tak dużo.. :) skoro biorę 40 mg paro to chyba więcej jak 150 mg Wenli nie będe brał? no ale kto wie...

 

Ponawiam pytanie co braliście na napięcie spowodowane depresją? może jeszcze jakiś lek oprócz ssri/snri ??

Poczekaj a nie dokładaj, jak pojawi się działanie przeciwlękowe, to nie będziesz musiał nic dokładać, ile czasu bierzesz tą wenle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę wenli. SSRi biorę od listopada 2013, najpierw długo Sertalinę która tylko powodowała u mnie niepokój nie pomagając za bardzo. Od października 2015 Paroksetyne (20mg) a od lutego (40 mg) jest lepiej, ale cały czas walczę z tym napięciem, które bardzo mi przeszkadza i obniża nastrój kiedy występuje. Dlatego chce dopiero spróbować SNRi... dlatego pytam o działanie na napięcia/bóle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

brałam Efevelon 2 x 75 kę przez 4-5 m-cy w monoterapii i samopoczucie super, lęków zero, także lek jak najbardziej trafiony dla mnie (na lęki głównie), ale ... no własnie nie ma nic za darmo - a mianowicie miałam ZEROWE libido :( , z początku mi to nie przeszkadzało, ale z czasem ... no sami rozumiecie .... ) niestety musiałam zmienić leki.

 

Podobno na niektórych ten lek działa wręcz zbawiennie na te sprawy, no cóż jednak leki to b.indywidualny temat ....

 

Pozdrawiam Was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też własna teoria, jakieś badanie które pokazuje że odpowiedni czas brania leków po uzyskaniu remisji daje wyleczenie?

terapie antydepresantami nie były badane w okresie dłuzszym niż 2-letnim, więc każde wnioski dotyczące brania leków powyżej tego czasu mozna traktować jako własne i nie mające potwierdzenia w szerszych analizach

a może właśnie dlatego nie były badane bo by wyszło że odsetek osób którym lek znacząco pomaga w tak długim okresie by znacząco spadł i z punktu widzenia marketingowego byłoby to niekorzystne dla firm

Jako odpowiedź zacytuje fragment i ilustrację z książki S. Stahla:

The idea is that chronicity of major depression, development of treatment resistance, and likelihood of relapse could all be reduced, with a better overall outcome, with aggressive treatment of major depressive episodes that leads to remission of all symptoms, thus potentially modifiying the course of this illness.

8aaff095398ec.png

 

ale to nie jest zadne badanie potwierdzające wyleczenie depresji po odstawieniu leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNRI z definicji powinny byc mniej selektywne. Glownym mechanizmem dzialania SSRI (w teorii) jest tylko blokada wychwytu zwrotnego serotoniny (aczkolwiek malo ktory lek dziala tylko w ten sposob). SNRI zas oprocz blokady wychwytu zwrotnego serotoniny, blokuja rowniez w sposob znaczacy (z definicji) wychwyt zwrotny noradrenaliny. Tylko to jest bardziej teoria i definicje, ktore tak naprawde malo znacza. Przykladowo wlasnie wenlafaksyna ma bardzo slaba sile blokady NET (czyli wychwytu zwrotnego noradrenaliny), choc w praktyce ludzie czuja dzialanie noradrenalinowe. Paroksetyna, ktora jest SSRI, rowniez na papierze bardzo silnie blokuje NET. W praktyce ma to byc teoretycznie wieksza skutecznosc przeciwdepresyjna przy wiekszych skutkach ubocznych (w przypadku SNRI w porownaniu do SSRI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano, stawiam znów na paro ,bo ona bardziej uspokaja.

Stahl’s Essential Psychopharmacology:

Paroxetine tends to be more calming, even sedating, early in treatment compared to the more activating actions of both fluoxetine and sertraline discussed above. Perhaps the mild anticholinergic actions of paroxetine contribute to this clinical profile.

Paroxetine is also notorious for causing withdrawal reactions upon sudden discontinuation with symptoms such as akathisia, restlessness, gastrointestinal symptoms, dizziness, and tingling, especially when suddenly discontinued from long-term high-dose treatment. This is possibly due not only to SERT inhibition properties, since all SSRIs can cause discontinuation reactions, but also to additional contributions from anticholinergic rebound when paroxetine is rapidly discontinued.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×