Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałam absolutny zakaz picia alkoholu.. ;) wiadomo, wolałam nie ryzykować.. ;) ogólnie, pregabaline polecam, choć spodziewalam sie lepszych efektów - może by się pojawiły jakbym zwiększyła dawkę .

 

Co za bzdura. Nic się nie dzieje od łączenia alkoholu z pregabliną, w żaden sposób nie obciąża to bardziej wątroby jak np. przy karbamazepinie. Swoją drogą to na prawdę nie jesteś w stanie zrezygnować z alkoholu?

 

-- 20 maja 2016, 21:06 --

 

Zaczynam brać na huśtawki nastroju zamiast Lamotriginy do antydepresanta ktoś stosował to i to ja wychodzi porównanie ?

 

U mnie pregabalina nie stabilizuje nastroju. Uspokaja, wycisza. Ale nie ma takiego działania wyrównującego nastrój.

 

-- 20 maja 2016, 21:07 --

 

pierwsza tabletka dzis 150 mg zamiast clonazepamu 0.5, czuje sie spowolniony lekko, troche senny i lekko uspokojony, nastrój obniżony troche, nic mi sie nie chce. O co chodzi z tym lekiem? Kiedy to działanie przeciwlękowe będzie? To będzie działać tak jak po pierwszej tabletce czy zmieni sie działanie z czasem?

 

pobierz przez tydzień w stałej dawce, najlepiej dawkowane po 3 razy dziennie, albo dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie efekt fajny :) taki relaks, wyluzowanie, upojenie alkoholowe, jak ide to jakbym płyną :D i juz lepszy nastroj, rozluźnienie, uspokojenie, fajnie działa, przyjemnie działa, chce sie gadać i gada sie jakby sie było troche pijanym :) odczuwalne jest działanie spowalniające oddech, koordynacje, po pierwszej tabletce 150 mg przez jakies 2 godziny pogorszyl sie nastroj i nic sie nie chcialo, oddech sie spowolnił, w głowie ciężkość jakby olej w głowie był :D ale już od 3 godzin dobrze działa jest uspokojenie, wyluzowanie, w skutkach ubocznych wczesniej czytałem że może być upojenie alkoholowe i byłem ciekawy tego efektu i rzeczywiście działa przyjemnie spowalniająco na wszystko, umysł, koordynacja, oddech, mięśnie, mowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie efekt fajny :) taki relaks, wyluzowanie, upojenie alkoholowe, jak ide to jakbym płyną :D i juz lepszy nastroj, rozluźnienie, uspokojenie, fajnie działa, przyjemnie działa, chce sie gadać i gada sie jakby sie było troche pijanym :) odczuwalne jest działanie spowalniające oddech, koordynacje, po pierwszej tabletce 150 mg przez jakies 2 godziny pogorszyl sie nastroj i nic sie nie chcialo, oddech sie spowolnił, w głowie ciężkość jakby olej w głowie był :D ale już od 3 godzin dobrze działa jest uspokojenie, wyluzowanie, w skutkach ubocznych wczesniej czytałem że może być upojenie alkoholowe i byłem ciekawy tego efektu i rzeczywiście działa przyjemnie spowalniająco na wszystko, umysł, koordynacja, oddech, mięśnie, mowe

 

Czy to aby na pewno była pregabalina? ;) Bo opis efektów przywodzi mi na myśl inną substancję psychoaktywną. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn na mnie leki mocno działają, każdy nowy lek, papierosy powodują euforie czasami, clonazepam też, w sumie po pregabalinie też lekką euforie poczułem, paroksetyna 60 mg ciagle coś tam też działa, clonazepam możliwe że jeszcze troche działa, 30 godzin mija teraz od ostatniej tabletki 0.5 mg, pomaga też 7 godzin snu, 8 maksymalnie, ale 7 godzin to wydaje mi sie że więcej serotoniny jest, ponad 8 godzin snu to zamulenie późniejsze, więc chcialbym podkreślić też wpływ długości snu na samopoczucie następnego dnia, wydaje mi sie że zbyt krótkie spanie powoduje wiecej serotoniny w pierwszej części dnia a pod wieczór spadek tego neuroprzekaźnika, 7 godzin snu albo 7 i pół godziny i codziennie wstawanie o tej samej porze i codziennie podobna ilość snu sprawia że czuje że mam nastrój taki sam w normie przez cały dzien, przespanie 10 godzin to depresja cały następny dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień mam takie same odczucia jak Stifler19,przez pierwsze godziny denerwowało mnie uczucie bycia pijanym.

Zobaczymy co będzie dalej jak na razie działanie przypomina jak bym brał jakiś adaptogen ,czy działa to jako stabilizator pewnie dowiem się za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest to na pewno zastępstwo benzo ,nie ten profil działania tu mi wejście pregi przypominało wejście jakiegoś dysocjantu (ketamina,dxm.mxp),czyli lekkie falowanie,lekka euforia,do tego mi dziwnie falowały literki w laptopie po 2,3 godz wszystko ustępowało,zobaczymy co będzie dalej w końcu ludzie kiedyś płacili za to ostro ponad 300zł i byli zadowoleni

Ja biorę 2x150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi dzień brania leku i dzisiaj nie odczułem prawie żadnych efektów, może senność tylko, o co chodzi ktoś też tak miał? pierwszy dzien mocne działanie a drugi bez efektów, spałem w dzien 4 godziny bo jakoś zamulony sie czułem i nic mi sie nie chciało, niedawno wziąłem kolejną tabletke 150 mg i czekam na działanie, po półtorej godziny powinno zacząć działać, clonazepamu nie brałem, pomimo tego wydaje mi sie że mięśnie są lekko zrelaksowane, nie odczuwam jakiegos lęku też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19, nie dziw się, ten efekt upojenia alkoholowego to w jakimś stopniu skutek uboczny, pomocny bo człowiek się uspokaja, ale nie docelowe działanie leku. Powinno być bez lęku i napięcia, ale też bez jakiegoś sztucznego upojenia alkoholowego i nienaturalnej głupawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten lek rzeczywiscie tak oddzialuje na GABA jak to opisujecie to odstawka po paru ladnych latach brania musi byc bolesna.. Poza tym skoro GABA to chyba tolerancja rosnie z czasem? Macie to na 'P'? Prawie 200 zł za niecale 60 tabletek 75 mg, przy dawce przynajmniej 150 mg droga impreza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to myśle że działa jakoś w tle, tak neutralnie jest, bez lęku....pewnie bym dużo gorzej sie czuł bez tego leku teraz, bo clonazepam 30 godzin maksymalnie działa, zazwyczaj efekty są odczuwalne przez jakies 20 godzin, teraz jest 48 godzin od ostatniej tabletki clonazepamu więc pregabalina możliwe że minimalizuje skutki odstawienne tego leku....wczoraj i dzisiaj wziąłem pregabaline narazie w celu sprawdzenia jak działa i z ciekawości, za kilka miesięcy myśle o tym żeby regularnie brać ten lek, nie chce nic zmieniać teraz jak wiosna jest, jeszcze chce brać 0.5 clonazepamu bo wtedy bardzo dobrze sie czuje, w pregabalinie pokładam nadzieje na odstawienie benzo za jakiś czas, wiem że musze odstawić prędzej czy później

 

-- 21 maja 2016, 21:49 --

 

one-half pregabalina sandoz 150 mg 56 tabletek kosztuje na 100% 40 zł w aptece

 

-- 21 maja 2016, 23:28 --

 

druga tabletka mocno działa, znowu efekt upojenia alkoholowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prega może być pewną alternatywą dla benzo. Po paru ładnych latach brania pregabaliny czuję to samo lecznicze działanie. Jedynie efekty lekkiej głupawki i euforii znacznie się zmniejszyły.

 

Jaką dawkę bierzesz?

 

600 mg

 

-- 22 maja 2016, 10:50 --

 

Jeśli chodzi o ten efekt upojenia alkoholowego, to u mnie utrzymywał się przez kilka tygodni, a może nawet miesięcy brania, ale cały czas słabł.

Zaś myślę, że coś w tym jest, że po odstawieniu pregi może być podobnie jak z benzo. Ostatnio jak mi się skończyła prega i zoloft i musiałem 3-4 dni żyć bez nich , to dosyć konkretnie mi przypieprzyło objawami fizycznymi, jak parestezje, nadwrażliwość i sraczka. Tylko tyle, że ja objawy miałem też bez leków, Właśnie po to biorę leki, żeby się ich pozbyć :-) Natomiast moje "oryginalne" mogły być słabsze... Ale po co miałbym odstawiać pregę, skoro dobrze działa już wiele lat?

Jak dla mnie prega mogłaby mieć trochę dłuższy okres półtrwania. Piszą, że ma 6,3 h i to by się zgadzało, bo jak wezmę po 6:00, to gdzieś koło 12:00 czuję jak przestaje działać. Może by spróbować 1-1-2, albo raczej 2-1-1?

Co do niełączenia pregi i alkoholu, to ja tego nie praktykuję :-) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jest raczej neutralna względem alkoholu. Wczoraj przed wyjściem na imprezę o 20:00 wziąłem pregę. Potem było kilka drinków :-) Po powrocie o 4:00 przed pójściem spać też wziąłem dawkę i teraz jak do Was piszę po 6 h głębokiego snu jest naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 2 tabletki po 150 mg wzięte, znów brak upojenia alkoholowego i ogólnie brak działania, skutki odstawienne clonazepamu sie pojawiają, napięte mięśnie, drżenie, potliwość i ogólnie lekkie napięcie, wziąłem kolejną tabletke przed chwilą, wygląda to tak że codziennie musze zwiększać o jedną tabletke żeby czuć działanie

 

-- 22 maja 2016, 18:28 --

 

fobik123 polecam paroksetyne, najlepszy antydepresant na lęk jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi po paru tych dniach ostro podciągnął nastrój do przodu czyli świetnie działa jako dodatek do antydepresantu.

Dodatkowo fajnie pobudza w dzień a w nocy dobrze się śpi tak jak pisałem wcześniej działa jak adaptogen.

Dostałem go jako stabilizator więc nie spodziewałem się prócz tego nic więcej a lek mnie zaskoczył dość szerokim spektrum zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie prega mogłaby mieć trochę dłuższy okres półtrwania. Piszą, że ma 6,3 h i to by się zgadzało, bo jak wezmę po 6:00, to gdzieś koło 12:00 czuję jak przestaje działać. Może by spróbować 1-1-2, albo raczej 2-1-1?

Dokładnie, 6-8godz to max działania. Dlatego najlepsze jest dawkowanie 3 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

 

-- 06 cze 2016, 21:25 --

 

Wrzucę jeszcze coś co idealnie oddaje mój stan..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

 

-- 06 cze 2016, 21:25 --

 

Wrzucę jeszcze coś co idealnie oddaje mój stan..

 

Witaj, mam takie same zalecenie od P, Pregabalin Sandoz 2 x po 75 mg, i mam pytanie, dlaczego przestałaś brać?, jak z tyciem i libido?i innymi ubokami, po jakim czasie zaczyna działać? Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

 

-- 06 cze 2016, 21:25 --

 

Wrzucę jeszcze coś co idealnie oddaje mój stan..

 

Witaj, mam takie same zalecenie od P, Pregabalin Sandoz 2 x po 75 mg, i mam pytanie, dlaczego przestałaś brać?, jak z tyciem i libido?i innymi ubokami, po jakim czasie zaczyna działać? Dzięki za odp.

 

Przestałam brać, bo poczułam się lepiej i chciałam wyjść z nerwicy bez leków, dodatkowym czynnikiem był alkohol-ze niby nie wolno pić itd. Jednak teraz wiem, ze bez leków z tego jednak nie wyjdę. Tycie - nie przytylam, libido trochę mniejsze :/ jak zaczynałam brać pierwszy raz to zaczęło działać po ok 2 tygodniach. Pierwszy tydzień był straszny, 150mg to była dla mnie zdecydowanie za duza dawka. Natomiast dziś jest świetnie; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Przed przepisaniem tego leku miałam do P tylko 3 życzenia ... haha..., a mianowicie: brak tycia, zachowanie resztek libido (po wenli) i możliwość spożycia czasem alko ... wziął to pod uwagę .. podobno. Resztę ewentualnych uboków powinnam przeżyć.... Wystartuję za jakiś czas, bo jeszcze testuję Hydroxyzynę - bez skutku... :( eeech te leki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×