Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

''SSRI podwyższa prolaktyne . niszczy układ hormonalny , od tarczycy po testosteron + nierównowaga chemiczna ,żawyżona serotonina , kosztem dopaminy , rok , dwa i jest zombie mode .''

 

6 lat z 3 miesięczną przerwą na Setralinie która jako jedyny SSRI nie podwyższa prolaktyny,badania hormonalne wszystko w porządku,TSH w dolnej normie,zombie mode to jestem bez leków z uwagi na chorobę.

 

no a mi zniszczyło . to że tobie i wielu innym ludziom nie zniszczyło to nei znaczy że tak się nie dzieje . jednym nic nie robi , drugich niszczy .

pozatym sertalina podwyższa też prolaktyne , jej wplyw na DA jest znikomy . na wpływ na prolaktyne. i na tsh

 

http://patient.info/forums/discuss/tsh-abnormal-after-getting-of-sertraline-397629

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-po-stosowaniu-leku-setaloft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słaby ten wellbutrinj myslę że odpowiednia dawka była by 450-600mg . dopiero po dorzuceniu metylofenidatu do 300 delikatnie jestem mniej senny . ogólnie stymulanty mnie nie ruszaja.

 

zapijam go na czczo mocną kawą i jeszcze do kawy dodaje rozproszkowany NALT. i tera moge isc spac

 

wydaje mi sie ze ten lek mnie uspokaja , moze mam adhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słaby ten wellbutrinj myslę że odpowiednia dawka była by 450-600mg . dopiero po dorzuceniu metylofenidatu do 300 delikatnie jestem mniej senny . ogólnie stymulanty mnie nie ruszaja.

 

zapijam go na czczo mocną kawą i jeszcze do kawy dodaje rozproszkowany NALT. i tera moge isc spac

 

wydaje mi sie ze ten lek mnie uspokaja , moze mam adhd

 

Umnie też działanie Wella chyba osłabło, już nie jest tak jak było na poczatku brania, czyli ponad miesiąc temu, teraz w ogóle nie czuję nic pozytywnego :cry:

Wczoraj wieczorem skusiłam się i wzięłam pół tabsa- 5 mg Escitalopramu, bo już nie daję rady z lękiem, i shit,shit,shit - NIGDY WIĘCEJ!!!!! - przez pół nocy (i do teraz, choć już mniej) uporczywy ból głowy i mdłości nie do zniesienia, także lekarz niestety nie trafił :cry:

Wizytę mam na szczęście już na koniec maja to niech mi da coś innego ....Well? - sama nie wiem czy zostawić, ale jedno wiem - Esci nie dla mnie, nawet gdybym miała przecierpieć z nim tydzień (do stabilizacji) to NIE!, a po za tym to SSRI ...... powiem mu dosadnie, że ja mam tylko lęki i na to ma mnie leczyć.....

 

Ogólnie jestem zniechęcona jakaś, chyba więcej oczekiwałam, ale to nie katar ... niestety ... :why:

 

A co u Was chłopaki? (dziewczyn chwilowo brak, oprócz mnie oczywiście.... :bezradny: (sorry, Benzowiec, cytuję Ciebie, a piszę do wszyskich...zaczęłam od Wella, że u mnie też "b.osłabł")

 

-- 23 maja 2016, 18:56 --

 

Co myślicie o buspironie (np,Spamilan) - w wersji solo? Ja odczuwam "tylko" permanentny, ciągły lęk, Depresji jako takiej nie mam (chyba,,,). Na h... mi ten Well? który chyba już i tak nie działa ... :cry:

 

Czy ktoś brał buspiron solo z zadowalającym efektem? myślicie, że da radę lękowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The occupancy of dopamine transporter (DAT) sites by bupropion and its metabolites in the human brain as measured by positron emission tomography was 26% according to GlaxoSmithKline researchers and 14% in an independent study.[12][74][75] Despite this weak DAT occupancy however, a subsequent study looked at the actual extracellular concentrations of dopamine in the human brain after an acute oral treatment of bupropion and failed to observe any increase, concluding that the weak DAT occupancy was not sufficient to increase dopamine levels"

 

Najgorsze jest to że wychwyt zwrotny dopaminy w niezaleznym badaniu 14% , jest zbyt słaby, by powodować wzrost dopaminy w mózgu . wzrostu u ludzi nie wykryto ,zaś u szczurów tak ,ale i podanie było inne u ludzi drogą doustną u szczurów igłą.

działanie antydepresyjene pewnie opiera się na inhibicji NET i antagonizmów nikotynowych.

 

-- 24 maja 2016, 01:03 --

 

na dopamine to L-DOPA i sele . ale brałem sele i słabo :/ za bardzo nerwowy na niej byłem i 0 działania antydepresyjnego. no i metylo . innych nie ma a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo mam zamiar go wziąść od lekarza.

 

Ashton działa ci ten Pirybedyl na anhedonie i libido?

 

Dopiero zarzuciłem 4 tabsy, więc za bardzo nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć. Biorę w dwóch podzielonych dawkach, bo za bardzo mnie usypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo mam zamiar go wziąść od lekarza.

 

Ashton działa ci ten Pirybedyl na anhedonie i libido?

 

Dopiero zarzuciłem 4 tabsy, więc za bardzo nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć. Biorę w dwóch podzielonych dawkach, bo za bardzo mnie usypiał.

 

podobno właśnie on wyróżnia się pod względem innych agonisów dopci że nie usypia , a jednak :/ moze za dużo na poczatek zarzuciłeś ja bym zaczął od 1/2 tabsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech, jak napisał zbychu, mają tylko pirybedyl IM i tam zalecają zaczynać od 20mg/d i dublować dawkę co tydzień.

 

no , jak będę go miał to zaczne od pół tabsa

 

-- 24 maja 2016, 14:30 --

 

benzowiec84, Bierzesz jeszcze wellbutrin?

 

 

biorę 300mg welba i 2mg klona

 

tak apropo to wszystkiego najlepszego , masz dzis urodziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś z Paroksetyną w sumie jakieś 3 miesiące. Dla mnie ten lek to taka amfetamina wykastrowana z wszystkiego z wyjątkiem skutków ubocznych. Miałem duże nadzieje związane z tym lekiem gdyż amfetamina w każdej nawet mikro dawce działała na mnie wybitnie przeciwdepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Well (biorę 6 tyg) chyba stracił wszelką moc (a może jej nawet nie miał?), nie powoduje (u mnie) uboków, ale i nie pomaga .... chyba za dużo oczekiwałam, czuję się nieco sfrustrowana, a może w wydaniu solo jest do dupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Well (biorę 6 tyg) chyba stracił wszelką moc (a może jej nawet nie miał?), nie powoduje (u mnie) uboków, ale i nie pomaga .... chyba za dużo oczekiwałam, czuję się nieco sfrustrowana, a może w wydaniu solo jest do dupy?
Miałem podobnie, jak bym nic nie brał, lipa na maxa te leki, poczekaj jeszcze ze 2 tygodnie, albo podnieś dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×