Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tahela, ja bym wszystkie te uboki przetrwał, momentami nawet mi się podobało, ale zerowego libido nie dam rady. To jakbyś poszła do lekarza a lekarz: "Okey, pozbędziemy się lęków, będzie Pani się wyśmienicie czuć, ale musimy obciąć Pani nogi!" - tak wygląda mniej więcej moja obecna sytuacja...

no dokładnie , ja to samo plus dostałem od ssri w gratisie przytycie i apatie, która mnie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorota, wenla też da Ci taki napęd!

 

Pablo, kiedy 2 lata temu pierwszy raz trafiłem na ssri ważyłem 64kg, wrak człowieka zmęczonego nerwicą, rok później 100kg :D Zająłem się Kalisteniką/Street workoutem żeby coś z tym fantem zrobić i przerobiłem cały smalec na dosyć spoko figurę, tak że dla mnie to było na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj znowu się dusiłam .Matko nienawidzę tego ... :evil::evil::evil: Jak znajoma zadzwoniła nagle przeszło ....masakra.Już odliczam dni do 18-stego.

 

-- 13 maja 2016, 21:53 --

 

Dorota, wenla też da Ci taki napęd!

 

Pablo, kiedy 2 lata temu pierwszy raz trafiłem na ssri ważyłem 64kg, wrak człowieka zmęczonego nerwicą, rok później 100kg :D Zająłem się Kalisteniką/Street workoutem żeby coś z tym fantem zrobić i przerobiłem cały smalec na dosyć spoko figurę, tak że dla mnie to było na plus.

Super :brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie głowa po tej sercie, mimo tak małej dawki (25) a jutro będzie 2 tygodnie, wiec już chyba to powinno minąć?

 

-- 14 maja 2016, 17:43 --

 

Sprawdziłem ciśnienie, 150/90, zawsze miałem książkowe... Miał tak ktoś? Ból głowy + Ciśnienie? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie głowa po tej sercie, mimo tak małej dawki (25) a jutro będzie 2 tygodnie, wiec już chyba to powinno minąć?

 

-- 14 maja 2016, 17:43 --

 

Sprawdziłem ciśnienie, 150/90, zawsze miałem książkowe... Miał tak ktoś? Ból głowy + Ciśnienie? :-|

Ja ostatnio pisałam ,że podnosi mi ciśnienie a zawsze niziutkie miałam.Tylko ja brałam 200 .Zeszłam na 50 ,potem wskoczyłam na 75 i rr ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie głowa po tej sercie, mimo tak małej dawki (25) a jutro będzie 2 tygodnie, wiec już chyba to powinno minąć?

 

-- 14 maja 2016, 17:43 --

 

Sprawdziłem ciśnienie, 150/90, zawsze miałem książkowe... Miał tak ktoś? Ból głowy + Ciśnienie? :-|

Ja ostatnio pisałam ,że podnosi mi ciśnienie a zawsze niziutkie miałam.Tylko ja brałam 200 .Zeszłam na 50 ,potem wskoczyłam na 75 i rr ok.

 

No ja też zawsze 120/80, a tu 25mg żeby mnie tak wywindowało? Nie lubię tego bo mnie głowa boli, bo 150 to jeszcze nie tragedia. mam nadzieję że to przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem podwyższone ciśnienie na sertralinie.Jednak to mi nie przeszkadzało w niczym ,mogłem i tak walić po kilka mocnych kaw i nic nie było.Chociaż jak napiłem się herbaty z lukrecją (która podnosi ciśnienie) to było nieciekawie.
Jebnij kawę na wellbutrinie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać zestaw : sertralina + amisulpryd ,

ale po pierwszej tabletce sertraliny moja lewa ręka nie wiedziała co robi prawa, kurek od zlewu chwytałem albo zbyt blisko albo za daleko, a następne 24h upłynęły pod dyktando uporczywych natrętnych myśli i wizji depresyjnych.

Może po jakimś czasie uboki by minęły, ale nie mam póki co siły z czymś takim się mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, że to działanie leku? Może wystąpił zbieg okoliczności lepiej to sprawdzić...

Wiem, że mała szansa ale to niewykluczone. :-)

Mi na przykład sertralina nie wpłynęła na ciśnienie.

 

Mierzyłem dosyć często, podczas ataków paniki, zawsze 120, max 130 podczas ataku. Odkąd weszła sertalina zawsze 150, chyba to nie będzie zbieg okoliczności. Choć na przestrzeni 2 dni obserwuję tendencję do spadku. Dziś max 140, więc nie jest źle. Może się unormuje.

 

@Dorota, z kawy nie zrezygnuję, uwielbiam kawę. Pije ją non stop, kończę jedną, robię kolejną, nigdy nie miało to wpływu na moje ciśnienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie mogę doczekać wizyty.Przerobiłam już lekcję mega rozwolnienia po Zolofcie.Jak choć kawałek banana zjem i wezmę lek nie mam biegunki.Jak na pusty żołądek ,klapa się nie zamyka .Choć z drugiej strony jak z flaków jak zejdzie szambo człowiek jest czystszy :lol::lol::lol::lol:

 

-- 17 maja 2016, 23:00 --

 

zastanawiam sie czy nad braniem 50mg sertagenu z rana, zamiast na noc... co o tym sadzicie? moge sie spodziewac jakis zmian na lepsze/gorsze?

Ja nigdy bym nie wzięła wieczorem ,chyba że miała bym balować całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dłuższy czas śledzę to forum. W tamtym tygodniu byłam na pierwszej wizycie u psychiatry. Przepisał mi setaloft 50, przez cztery pierwsze dni po jednej całej tabletce, po czterech dniach dwie tabletki. Pierwsza dawkę wzięłam w sobotę, i od tamtej pory do dzisiaj mam ciągle nudności i ciągnie mnie na wymioty. Leżę cały dzień na kanapie bo nie mogę się zwlec z łóżka. Zero apetytu. Do tego na noc psychiatra dodał mi trittico, jednak przy tych skutkach ubocznych które mam po setalofcie nie zazylam jeszcze trittico. Czy zwiększyć dawkę do tych dwóch tabletek dziennie? I czy można przy tych skutkach ubocznych pić rumianek? Mam czteroletniego synka i nie chce żeby oglądał mnie w takim stanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goskaM, możesz śmiało pić rumianek, miętę, melisę. Nie zaleca się picia dziurawca przy braniu antydepresantów SSRI, a takim jest Setaloft.

Brak apetytu to normalny objaw na początku brania leków. Spróbuj jeść banany, jajko na miękko- wiem, bo to najbardziej wchodzi.

A trittico weź na noc, nie bój się - lepiej się śpi i niweluje uboki po ssri.

Możesz jeszcze kilka dni pobrać 50mg setaloftu, żeby nie od razu skakać na wyższą dawkę - tak do końca tygodnia 50, a później 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

Pobierz dawkę 50 minimum 7 dni ,niektórzy i 2 tyg są na takiej dawce.Potem bym zwiększyła o 1/2 tab czyli 25 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyjmowalam dalej tylko jedna tabletkę. Zastanawiam się czy dziś zwiększyć juz ta dawkę. Boje się ze wtedy dopiero rozłoży mnie na dobre i skutki uboczne nie mina. Ale, jeśli nie spróbuję to się nie dowiem..

 

Co 7dni można zwiększyć dawkę o 50mg.

Ja na przykład przechodziłem 12.5mg> 25mg >50mg> 100mg i efektów uboczne były lekkie, nie przeszkadzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×