Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

bardziej zaczęła mi dokuczać alergia, mam zawalony nos, gardło w nocy rozbolało i promieniuje aż do zatok, co utrudnia oddychanie, a każde kichnięcie boli :roll: brałam doraźnie zawsze leki, ale w ciąży ich brać nie można, może się przejdę do alergologa, żeby coś doradził...

Zyrtec można w ciąży, ma kategorię B. Ja startuję z nim pod koniec maja niestety i do września muszę go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś daję radę. Dzisiaj 23+2. Byłam znowu 5 dni w szpitalu, bo zaplamiłam. To nieszczęsne łożysko cały czas jest nisko. Teraz mam lęki przed zakupami dla dziecka :( Boję się cokolwiek kupować. Jutro mąż mnie ciągnie po wózek, ale nie wiem czy dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, na kiedy masz termin?

 

 

Little a Ty na kiedy termin?

 

wg jednego lekarza na 30.08, a wg mojej i tego co jest w karcie ciąży na 2.09, więc mnóstwo czasu jeszcze ;)

ale póki co nikt mi nie wspominał czy będę miała poród naturalny czy cesarki, bo chyba i jednego i drugiego boję się tak samo mocno...

 

a póki co z alergią spokojnie, tylko kaszel mnie męczy i mam problem z oddychaniem jak za dużo się śmieję - pewnie dlatego że mam tak mało miejsca w brzuchu 8)

u nas dziś piękna pogoda chyba się wybierzemy za miasto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie łajza dopadła. Zaburzenia snu, wieczne zdenerwowanie, zawroty głowy, kołatanie serca itd. Znowu każde wyjście z domu jest dla mnie problemem. Nie ma kto mi pomóc. Boję się o dziecko, że coś się stanie, że z tych nerwów wcześniej urodzę. Jest fatalnie. Wizyta dopiero 16 maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, tak patrze ze sie zblizasz do 3 trymestru u mnie tez wlasnie sie zaczeło pogarszac od trzeciego. Mi sie wydaje ze to jakis spadek hormonów i stad te objawy. W ogole jak czytałam wypowiedzi babek w ciazy to wlasnie blisko 3 trymestru znowu jakies jazdy z nerwami. Pij melise, moze cos pomoze. Mi lekarz dał hydroksyzyne bo tez nie mogłam spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, hydro moze wez?

też właśnie o hydro myślałam. jak już nie będę całkiem sobie radzić to łyknę. na razie zaciskam zęby, zamykam oczy, kładę się i czekam aż atak minie. Skupiam się na oddechu, żeby się nie hiperwentylować. Najmniejszy stres potrafi mnie doprowadzić do tragicznego stanu. Dzisiaj mam gin, pogadam z nią na temat tych leków i porodu. Do tego cukry mi kiepsko wyszły, a psych mówiła, że citalu przy kiepskich cukrach lepiej nie brać. Może się dzisiaj czegoś dowiem na wizycie. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusia wiem, ale martwię się o Małą. Hydro ją też uspokoi, w ogóle już wpadam w paranoję ze wszystkimi lekami. Przez ten czas ciąży sporo już ich wzięłam. Na usg Młoda jest za mała i ma za krótką kość udową. Mam nadzieję, że to jakiś błąd pomiarów, bo dotychczas wszystko było ok. Czekam na usg 3 trymestru 1 czerwca. Mam nadzieję, że mnie uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, spokojnie, hydro wala w wiekszosci szpitali na oddziałach patologii, a co do kosci udowej to zwsze sa roznice, moze byc np mniejsza np tydzien 30 a rece np 32 i to jest ok. Zaraz dam ci linka do pomiarów i tam sobie musisz wyszukac tydzen w ktorym jestes i sprawdzic czy jest w normie. https://parenting.pl/portal/30-tydzien-ciazy Co do wagi to jezeli sie miesci w normie to ok, a jezeli ponizej to moze byc hipotrofia, to nic strasznego tyle ze szybciej rzowiazuja wtedy ciaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 czerwca byłam u psychiatry. Kazała mi dalej brać Cital i powiedziała, że do Alventy wrócimy dopiero po kolejnej wizycie. Citalu nie biorę, cierpliwie czekam na poród który ma być w okolicach 11 sierpnia. Kolejna wizytę mam 5 września. Na moje pytanie czy mogę wrócić do wenli pod razu po porodzie pani doktor powiedziała, że będę miała wtedy straszny bałagan w organizmie i lepiej poczekać do tego września. Czy to ma sens? Boję się, że nie będę w stanie zająć się dzieckiem. Objawy somatyczne mam masakryczne. Przez dwa tygodnie pomoże mi mąż, a co z czasem do wizyty? Jeszcze będę musiała czekać aż wenla się wkręci.

Co radzicie? Mam się przemęczyć do września na hydro i pramolanie?

Czy lepiej wrócić od razu do Alventy? Mam w domu 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, wg mnie zle Ci mowi. Ja wrocilam od razu praktycznie do wenli i jestem zadowolona z tego powodu. Zaraz mialam depresje poporodowa, nie ma co sie meczyc bo sie pozniej mozesz nie ogarnac, somatyka całkiem walnie. Znam mnostwo zdrowych babek, ktore jak dostały deprechy poporodowej to dzieciak mial i 3 tygodnie i zle sie skonczyło. Szpital itd, bierz lepiej leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, tak, dlatego powinnas brac leki. Moja leci na mleku modyf. i jest ok. Dzieki temu uniknełam mega wielkiej deprechy poporodowej. Teraz lecze znowu hormony bo mam calkiem rozwalone przez ciaze i gdyby nie antydepresanty to byłoby slabo. Sterydow na oddychanie nie dali Ci? Pewnie nie zdazyli moze. 35+5 to spoko, prawie 36 a wiec to juz praktycznie tzw dojrzaly wczesniak.

 

 

Gratulacje :)

 

e4d7db0180fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, najwazniejsze ze z mała juz ok :)

Tak to prawda.

 

Od dzisiaj wróciłam do wenli. Wczoraj już miałam problem, żeby iść z Małą do przychodni, a do urzędu z wnioskami ledwo doszłam. Trzy razy się zatrzymywałam, bo myślałam, że zemdleję. Stwierdziłam, że nie będę czekać do wizyty i zażyłam 75 mg. Tak więc samowolnie powróciłam do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×