Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Bianka78, Orion to podobno bardzo kiepska firma.

 

Ponawiam pytanie. Czy 10 mg escitalopramu jest podzielne na pół to znaczy czy ma podziałkę do dzielenia na pół?

 

Śmiało, można dzielić na pół, lekarz mi przepisał 10 ki i nakazał dzielić na pół i brać połówkę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Czytam wasze posty i jestem załamana. Biorę escitalopram od 8 dni i mam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne. Przez pierwsze 3 dni brałam cwiartke, teraz biorę połowę (5 mg) a od jutra mam brać całą tabletkę, ale zastanawiam się czy nie odstawić. Od samego początku mam mdłości, prawie nic nie jem, dwa razy miałam napad lęku, boje się wychodzić. Musiałam wziąć wolne w pracy bo jestem rozbita i poddenerwowana. Dzisiaj kręci mi się w głowie i się poce. Na początku nie mogłam spać wiec biorę na noc Trittico cwiartke ale i tak budzę się w nocy. Nie mam już siły, nie wiem co robić. Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodz na wieksza dawke, jak juz masz silne skutki uboczne, nie mecz sie niepotrzebnie. Escitalopram to bardzo silny lek. Na mdlosci polecam imbir (nie wazne czy sproszkowany czy korzen), dobrze dziala w tych sprawach. Jezeli masz mozliwosc, to popros lekarza o jakies lagodniejsze benzo (np. medazepam), pomoze Ci przetrwac poczatkowy okres brania tych lekow i skutki uboczne. A trazodonu (trittico) jezeli masz mozliwosc, to zwieksz dawke (najlepiej do pelnej tabletki, wtedy sa o przedluzonym uwalnianiu, a tym samym nie powinnas sie wybudzac w nocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wartości in vitro IC50 (lub jak kto woli EC50) escytalopramu i paroksetyny w miejscu allosterycznym hSERT:

b075917117838.png

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16448580

 

Jak widać są one prawie identyczne, tak więc można powiedzieć, że in vitro paroksetyna ma takie same właściwości allosteryczne jak escytalopram (więc oba leki są ASRI).

Nie dotarłem natomiast do publikacji zawierających IC50 i/lub Ki hamowania hSERT w miejscu allosterycznym wykonanych in vivo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja11,

tak jak napisał Ci Ricah, nie wchodż na większą dawkę niż 5 mg . pociągnij tak z miesiąc co najmniej a potem ocenisz działanie leku ( jak się on juz wkręci ) .

To faktycznie bardzo silny lek .

Biore juz ponad rok , a po 5 mg nadal mnie po nim czasami telepie . Kiedys mnie pobudzał , a teraz zamula jak mało co .

Rozważam zmienic porę brania leku na tryb nocny ( z rannego ) . Wezmę 5 mg , a po godzinie normalnie jak zombie jakieś przetaczam się z krzesła w kuchni na fotel w pokoju . Lek pięknie daje sobie rade z lękiem ,,,

Powiem Ci panno ja11, że zaczynałem z tym lekiem od 3,75 mg chyba ponad 3 miesiace na tej dawce. Kilka razy wjechałem na 7,5 mg , ale to dla mnie za dużo ( kłopoty ze snem ) i obecnie odpalam dzidę na średnio 5mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja11, jestem na esci od 1,5 roku - cały czas na 10mg. Ostatnie dwa miesiące w trakcie odstawiania (co drugi dzień).

Początki też miałam koszmarne, byłam 3 tyg. na zwolnieniu, nie byłam w stanie funkcjonować, nie wychodziłam prawie z domu. Po 3-4 tyg. zaczęłam wracać do lepszej formy, lęki zmniejszyły się, uboki nieznaczne.

Pozostań na 5mg jakiś czas, ze 2 tyg., a potem spróbuj zwiększyć dawkę. Pocenie powinno już wkrótce minąć. Na mdłości dostałaś już poradę i skorzystaj z niej. Esci to dobry lek, tylko trzeba przeczekać ten okres "wkręcania się" go. Apetyt też się poprawi. Trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc moi kochani. Chciałam wam powiedzieć ze wymiekam. Przerywam kuracje, odstawiam escitalopram. Nie dam rady. Rozmawiałam z lekarzem i może spróbuję czegoś innego ale najpierw chce się normalnie najeść i wyspać. Wcześniej nie miałam z tym problemu, miałam tylko czasami napady paniki, zwłaszcza jak poszłam na prawko i miałam jeździć. Wtedy była niezła jazda :( Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa od 11 dni biorę już taki sam lek i ciągle mi się chce jeść, podjadam już co tylko znajdzie się w zasięgu mojej ręki. Lęki jak lęki ale natrętne myśli!!!!!!!!!!! Są takie realne jakbym właśnie była na miejscu i przeżywała spowrotem wszystko od nowa z przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

No rzeczywiście 'tylko' tu nie za bardzo pasuje, ale po kolejnej nieprzespanej nocy i po kolejnym ciężkim poranku myślałam juz tylko o tym żeby odstawić escitalopram. Dzisiaj już nie wzięłam i przeszły mi mdłości. Jutro jadę do lekarza i będziemy myśleć co dalej.

 

-- 19 maja 2016, 22:34 --

 

Dziwna sprawa od 11 dni biorę już taki sam lek i ciągle mi się chce jeść, podjadam już co tylko znajdzie się w zasięgu mojej ręki. Lęki jak lęki ale natrętne myśli!!!!!!!!!!! Są takie realne jakbym właśnie była na miejscu i przeżywała spowrotem wszystko od nowa z przeszłości.

 

 

Pogadaj z lekarzem, może zmień lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 11 witam Cię, to nie tak, escitalopramum razem z alproxem 0,25 mg dają dużą senność, a ja biorę 5 mg escitalopramum i na noc 1 mg lorafenu plus 0,25 mg alproxu i śpię jak zabita do rana, natomiast rankiem zaczynają się jazdy, dzisiaj obraziłam się na sąsiadkę bo mi cześć nie powiedziała potem były natrętne mysli i wzięłam 0,25 mg alproxu i czuję się skołowana.

 

Nie ma mowy o zmianie leków, ten lek jeszcze jest najlepszy pod względem ubocznych skutków niż inne leki po których można zejść z tej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już nie wzięłam i przeszły mi mdłości. Jutro jadę do lekarza i będziemy myśleć co dalej.

 

ja11,

Życzę powodzenia i trafnego wyboru leku jak i jego odpowiedniej dawki ;)

Wiesz raczej na żadnym leku na początku nie będzie " miło " ,,, trzeba sie przynajmniej pierwsze 6 tygodni pomęczyć .

Ja bym dalej brnął w esci , a na mdłości brał torecan , na lęki benzo ,,,, słowem na każdy ubok znalazł bym anty-ubok .

Jednak spoko , rozumiem Cie i twoje obawy , ból ;)

Damy radę , będziemy żyć ,,,, w-końcu-żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×