Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

moje zachowanie ostatnio było nie do zaakceptowania :/

jestem gotów nawet z Grabarzem zakopać topór wojenny , o ile zechce .

przemyślałem swoje zachowanie ...

 

także Grabarz wyciągam do ciebie pierwszy rękę , jak olejesz to spoko .

Za co ty go przepraszasz, to raczej on ciebie powinien przeprosić, pierdol go, szkoda z nim gadac w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zachowanie ostatnio było nie do zaakceptowania :/

jestem gotów nawet z Grabarzem zakopać topór wojenny , o ile zechce .

przemyślałem swoje zachowanie ...

 

także Grabarz wyciągam do ciebie pierwszy rękę , jak olejesz to spoko .

Za co ty go przepraszasz, to raczej on ciebie powinien przeprosić, /cenzura/ go, szkoda z nim gadac w ogole.

 

 

nigdzie nie napisałem że go przepraszam , ale nie chcę się kłócić z ludzmi .

 

-- 15 maja 2016, 00:36 --

 

Vengence Królu złoty , dobrodzieju , działa na ciebie bupro ? jesz 150 czy 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tą mirtą? Podnosi kortyzol czy go obniża?

Czy jest różnica w przyjmowaniu dawki 30mg jednorazowo w porównaniu z podawaniem dawki podzielonej (2x15 - 1-0-1)?

Jakie obserwujecie skutki uboczne po przyjmowaniu jej dłużej niż 2 miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tą mirtą? Podnosi kortyzol czy go obniża?

Czy jest różnica w przyjmowaniu dawki 30mg jednorazowo w porównaniu z podawaniem dawki podzielonej (2x15 - 1-0-1)?

Jakie obserwujecie skutki uboczne po przyjmowaniu jej dłużej niż 2 miesiące?

W większości badań, które czytałem obniżała poziom kortyzolu. Kiedyś wziąłem 15 mg w dwóch dawkach dziennych co 12 h, po porannej dawce było mi ciężko funkcjonować z powodu zamuły.

Główne efekty uboczne to tycie i niespokojne nogi w przedziale od 1 do 3 h po przyjęciu tabletki. Generalnie polecam dawkę 30 mg raz na dobę 3 h przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oddziaływanie noradrealinowe może widocznie wpływać na pracę serca? Czy działanie to może powodować duszności?

Działanie noradrenergiczne (w sensie blokowania presynaptycznych auto i hetero receptorów alfa-2A adrenergicznych w OUN) nie wpływa na pracę serca i nie powinno powodować duszności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Mirtazapino :smile:

Zamieniłem dziś 60mg Mianseryny na 30mg Mirtazapiny.

Do tego zostawiam 20mg Fluoksetyny.

Zamieniam, bo nie czuję działania antydepresyjnego.Jest częściowa remisja, a ma być całkowita. Nasennie spisywała się dobrze.

 

Do tego od jutra dorzucam agonistę dopaminy Pirybedyl na anhedonie i zbicie prolaktyny po Fluoksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka w mircie antykortyzolowca, to już prędzej poleciłbym wam deksametazon

 

-- 20 maja 2016, 00:51 --

 

........Jeśli ktoś szuka w mircie "antykortyzolowca", to już prędzej poleciłbym wam Deksametazon.......

 

Po przestaniu brania mirty kortyzol wrócił w moim przypadku do wartości poniżej granicy, aczkolwiek i tak za wysoko jak dla mnie.

Co innego gdy łykałem te słodkie pastylki, zdarzały się wyskoki ponad kortyzolową normę.

Moja teoria jest taka, jeżeli mirta działa antykortyzolowo, to jest to działanie krótkotrwałe, być pomoże efekt "pierwszego zmulenia", że się tak wyrażę, który występował u mnie zawsze koło godziny od łyknięcia.

Możliwe, że ów zmulenie/ działanie nasenne - zwał jak zwał, jest powiązane z działaniem obnizającym kortyzol, a na drugi dzień rano postępował już efekt odbicia(efekt mulący mirty bardzo słaby).

Więc po co komu taki lek jako obniżacz kortyzolu, skoro jego działanie antykortyzolowe i tak jest tylko chwilowe i po którym to zresztą następuje efekt odbicia i mamy kortyzol wyżej niż zwykle.

Wynikać z tego może tyle, że gdyby zliczyć średnią poziomu tego hormonu z pobranej krwi, w różnych odstępach czasu, to nie różniłaby się ona zbytnio od średniej dobowej kortyzolu w trakcie nieprzyjmowania mirty.

Szczerze to spodziewałbym się wyższego dobowego podczas przyjmowania, zważywszy na takie efekty mirty jak wzrost masy tłuszczowej i brak(przynajmniej u mnie) efektu antydepresyjnego.

Info dla tych mniej znających się na kortyzolu, oprócz jego oczywistej(dla niektórych tutejszych bywalców) roli w przebiegu depresji. Jest on także hormonem znienawidzonym przez kulturystów, który działa katabolicznie( na mięśnie) i promuje wzrost tkanki tłuszczowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kortyzol najlepsze benzo , lepsze to niż wykończyć się kortzolem i dostać zawału w wieku 31 lat , mialem kortyzol wyjebany 3x ponad norme po 2 lorafenach na noc 5mg , rano badanie kortyzolu i w górnej granicy normy. aha i duże dawki witaminy C , 2-3g dziennie.

kortyzol to zła rzecz w nadmiarze powoduje zmęczenie i osłabienie i siwe włosy :) w normie jest potrzebny do funkjonowania i daje energie . kortyzol też zbija ostro testosteron

 

ogólnie noradrenalina podwyższa kortyzol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wykupiłam mirte i boję się ją zażyć :( ze względu na tycie i wrażenie obrzmienia :(

 

Mnie ona nie "obrzmiała" raczej, apetyt podkręca za to elegancko. Wieczorem chłoniesz jak cyklon. Jednak jest to do opanowania. Niełatwo, ale jest.

 

A reszta ma jakie objawy długoterminowe?

 

Kto mieszał mirtę z sertą? Jak mu poszło?

 

-- 06 cze 2016, 21:31 --

 

Gdzie się nie obrócić na forum wszyscy piszą o mircie, a temat o mircie martwy. Nikt już tego nie bierze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×