Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy stabilizatory moga pomóc w nerwicy?


ziomus0812

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych leków, które są zatwierdzone do leczenia tego typu objawów/ z leków które może Ci przepisać lekarz to pewnie benzodiazepiny, może baklofen okazałby się lepszy podobno nie uzależnia i dość mocno rozluźnia(działanie miorelaksacyjne). Ale jeśli są to objawy typu dyskinezy, akatyzje czy jak to tam się nazywa czyli objawy zwykle pojawiające się podczas stosowania neuroleptyków, to z tego co mi wiadomo stosuje się na nie antycholinergiki, nie wiem, nie pamiętam, nie znam nazw.

Na Twoim miejscu zacząłbym od naturalnego załatwienia sprawy czyli załatwiłbym se bardzo dużo magnezu, wiem może wg niektórych porada zdupy, ale to właśnie bym zrobił zaopatrzyłbym się w magnez i brał dawkami do tysiąca miligram, tylko oczywiście efekt nie nastąpiłby od razu.

A co do stabilizatorów to nie wiem, czy np. taki lit miałby na to coś pomóc(?)

 

Bierzesz leki z grupy SSri? Tak się zastanawiam, może antydepy z grupy tych bardziej antycholinergicznych by pomogły jak np. amitryptylina.

Nie wiem.

Niech ktoś inny się wypowie, może ma podobne doświadczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamotrygina jest czasami stosowana w depresji, mi niestety nie dane było spróbować, jak działa ten lek - mam na niego uczulenie i prędzej straciłabym wzrok niż doczekała się stabilizacji.

 

Jeśli chodzi o niepokój i natręctwa, polecam perazynę, u mnie zadziałała od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzo odpada bo uzależnia.

Baklofen teź raczej. Kiedyś się pytałem lekarza i dostałem odpowiedź, że nie jest stosowany w psycyhiatrii.

Ten niepokój ruchowy, akatyzję mam też na samych antydepresantach.

Magnez biorę, ale w zwykłych dawkach. Pare razy robiłem badanie i poziom magnezu był w normie.

Poza tym mam "wahania nastroju". Nie wiem czy to dobre określenie, bo u mnie to raczej są dni kiedy jestem baaardzo pobudzony, jest nie do wytrzymania, a czasami jestem całkiem spokojny, tylko dość mocno przybity.

Obecnie biorę 40 mg paroksetyny i 12,5 mg amisulprydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×