Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Lord czy po 1-2 miechach tego syfu wróce do formy? Co ja piszę. tzn. ile mi zajmie powrót to formy o ile on wgle bedzie możliwy, w sensie wiesz, chodzi mi o powrót do równowagi biochemicznej w organiźmie po tym syfiliźmie. I czy dawka Be6stki 50 gram czy ile tam, rzeczywiscie jest skuteczne, porównywalne z agonistami dopaminy, cgodzi mi oczywiscie o działanie prolaktynżerne.

A propo avataru, fajny występ, gra aktorska, ale przekaz zgnojony i przeze mnie znienawidzony, no ile można. A ciekawym jam jest bardzo jakie będzie podejście vedżetarian jak i strażników moralność(obrońców zwierząt) w niedalekiej przyszłości kiedy druk 3d rozwinie sie na tyle by drukować mięso jakiegokolwiek gatunku, ciekawi mnie bardzo ich reakcyja, bowiem wiele vege rucha kolege ..sry ...wróć wielu vege pozostaje nimi ze względów tzw moralnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapas paru pudełek Solianu 200 mg. moja przygoda z tym lekiem trwała krótko, bo przez nieznośną akatyzję nie wytrzymałem całego tygodnia. ale jako że mam parę miesięcy wolnego, a mój Anafranil kończy się, postanowiłem dokonać zmian. klomipramina to świetna substancja, ale mój organizm umiarkowanie ją przyswaja - innymi słowy działa, by kolejno przez długie dni i tygodnie powodowała totalną depresję.

 

od jakiej dawki rozpocząć i co dalej? czy to dobry lek do walki z CHAD/depresją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byrgh Jeśli chorujesz na CHAD to oprócz antydepresanta powinienes zazywac tez stabilizator np lamotrygine., który chroni przed manią/depresją

właśnie wchodzę z Convival Chrono.

 

czy stabilizatory mają również zdolność wyrównywania niedoborów sero i dopaminy, czy służą tylko do hamowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byrgh Jeśli chorujesz na CHAD to oprócz antydepresanta powinienes zazywac tez stabilizator np lamotrygine., który chroni przed manią/depresją

właśnie wchodzę z Convival Chrono.

 

czy stabilizatory mają również zdolność wyrównywania niedoborów sero i dopaminy, czy służą tylko do hamowania?

 

Wydaje mi się że bardziej chronią przed spadkiem nastroju czy manią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem zdać relację o braniu tego leku. Brałem 3 tygodnie . Pierwszy tydzień 50 mg nie podziałał więc zwiększyłem do 100 mg i wtedy zablokował mój wytrysk, że aż trudno teraz mi dojść. Odstawiłem ponieważ dla mnie ten skutek uboczny jest nie do zniesienia. Po tygodniu od odstawienia nadal cięzko dojść. Mój 1 i ostatni neuropleptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem zdać relację o braniu tego leku. Brałem 3 tygodnie . Pierwszy tydzień 50 mg nie podziałał więc zwiększyłem do 100 mg i wtedy zablokował mój wytrysk, że aż trudno teraz mi dojść. Odstawiłem ponieważ dla mnie ten skutek uboczny jest nie do zniesienia. Po tygodniu od odstawienia nadal cięzko dojść. Mój 1 i ostatni neuropleptyk

niektórym chyba naprawdę brakuje prawdziwej przyczyny i jednocześnie dobrego pretekstu, by się nie leczyć - innymi słowy, są absolutnie zdrowi. oddałbym wszystkie orgazmy świata, by trafić w końcu na lek, dzięki któremu czułbym w końcu, że żyję. powodzenia natomiast wszystkim dalej szukającym panaceum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem zdać relację o braniu tego leku. Brałem 3 tygodnie . Pierwszy tydzień 50 mg nie podziałał więc zwiększyłem do 100 mg i wtedy zablokował mój wytrysk, że aż trudno teraz mi dojść. Odstawiłem ponieważ dla mnie ten skutek uboczny jest nie do zniesienia. Po tygodniu od odstawienia nadal cięzko dojść. Mój 1 i ostatni neuropleptyk

niektórym chyba naprawdę brakuje prawdziwej przyczyny i jednocześnie dobrego pretekstu, by się nie leczyć - innymi słowy, są absolutnie zdrowi. oddałbym wszystkie orgazmy świata, by trafić w końcu na lek, dzięki któremu czułbym w końcu, że żyję. powodzenia natomiast wszystkim dalej szukającym panaceum

A co obecnie bierzesz ?

szprycuję się Convulexem, od wczoraj dokooptowałem Solian w dawce 100mg na dzień, bo mniejszej nie mam. całkowite pomieszanie z poplątaniem. to, co zrobię dalej, czyli w najbliższych tygodniach, uzależnione jest wyłącznie od tego, jak zareaguję na amisulpryd. w każdym razie, rozkładam ręce i czekam na cud - na który i tak nie powinienem liczyć, bo Solian to - podobno - słaby antydepresant.

 

chodziła mi myśl o powrocie i przerobieniu ponownie Trittico i przedłużony Velafax - przez minimum 2-3 mies. ale to są póki co czyste dywagacje. otwieram się też na coś zupełnie nowego.

 

-- 30 cze 2016, 13:28 --

 

zażywam Solian średnio od tygodnia. efekt tzw. odhamowania, czyli pobudzenia, poza akatyzjami, i aktywności był niemal doraźny, tuż po pierwszych minimalnych dawkach. efektów poprawy nastroju póki co nie doświadczam.

 

czy warto jest czekać na kolejne pozytywy i odstąpienie od negatywów pod postacią dyskomfortu pobudzenia psychoruchowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie wyekstrapolować, co mógł mieć na myśli psychiatra przepisujący na okres długoterminowy (skoro wdrażał ten lek do terapii, to chyba rozumie się samo przez się) Solian na objawy bierności, zaburzeń myślenia i odhamowania (niskie dawki)? i dlaczego nie zaznaczył, że ten lek może powodować takie potworne akatyzje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na depresję w chorobie dwubiegunowej. a dawka była płynna - od 150 do 25, według własnych potrzeb. jak pisałem, objawy to: zaburzenia myślenia, brak koncentracji, anhedonia i brak aktywności

 

lek doskonale sprawdził się w sprawie aktywności, ale poprawy myślenia i skoku emocjonalności nie stwierdziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek doskonale sprawdził się w sprawie aktywności, ale poprawy myślenia i skoku emocjonalności nie stwierdziłem ;)

To podobnie jak u mnie. Poprawa myślenia w wypadku tego specyfiku to raczej skutek wycięcia nadmiaru myśli. Nootropy próbowałeś?

Na poprawę emocjonalności, to nie wiem co pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie spotkałem się szerzej z pojęciem nootropów. to znaczy, wiem o co chodzi, ale nie wtajemniczałem się.

skoro nie doszło do mechanicznego uszkodzenia mózgu to wciąż liczę, że natknę się na lek, który pomoże mi w którejś przynajmniej kolejności odbudować funkcje intelektualne. najbardziej, co mi doskwiera, to zanik umiejętności wejścia na jakiś poziom abstrakcji, czy myślowo, czy porozumiewawczo; problemy z formułowaniem myśli; myśleniem logicznym, rachunkowym, dywergencyjnym (straszne spłycenie wyobraźni); pamięcią, a ostatnio zauważyłem, że nawet tą autobiograficzną (tak to się nazywa?), magazynującą wspomnienia z niedalekiej przeszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam umysłową pracę, która na tę chwilę urasta do poziomu wręcz uciążliwej i nierealnej; aż czasami mam wrażenie, że codziennie zmagam się z toczeniem głazu po schodach w górę. abstrahując od swoich codziennych potrzeb, jak czytanie książek, których spełnianie jest niemal niemożliwe.

jak nootropy są traktowane przez lekarzy? i skoro nootropy mają zbawienny wpływ na zaburzenia myśli, dlaczego psychiatra mi ich, przez ponad dwa lata, nie zasugerował? (mam nadzieję, że pytanie jest oczywiste)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcał bym się na jakieś zbawienne właściwości. Działanie jest raczej subtelne i jest duża szansa, że będzie niewystarczające.

Z przepisaniem przez lekarza nie powinno być problemu. To są jedne z lżejszych środków. Czemu nie próbowaliście, to pytanie już do lekarza. Może ma jakieś argumenty przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nakręcam się, właściwie to przychylam się do zdania niektórych, że stosowanie takich środków zakrawa o doping. zależy mi jednak na całościowym, holistycznym wyleczeniu, w dalszym ciągu - skoro to konieczne - dopiero na powrocie do oryginalnej kondycji umysłu.

 

okej, zażyłem "pięćdziesiątkę". jeżeli znowu akatyzje będą nie do wytrzymania, odpuszczę.

 

-- 05 wrz 2016, 00:13 --

 

zatem idzie drugi dzień na 'pięćdziesiątce' Solianu. i chociaż jestem dobrej myśli i buduje się wewnętrznie, że teraz wytrwam te parę tygodni, by uruchomić więcej pozytywnych efektów, tak podświadomie czuję spory niepokój; jakbym czekał na dzień sądu, co zawdzięczam strachowi przed akatyzją.

 

-- 05 wrz 2016, 00:28 --

 

i to jak jest z tym zapobieganiem akatyzjom: istnieje skuteczne leczenie czy nie? opinie są rozbieżne, jedni piszą, że skoro te występują to Solian nie jest dla mnie, drudzy, że warto zażywać Akineton. przynosi to faktyczne rezultaty?

 

nie upierałbym się, gdyby nie to, że Solian jest pierwszym i jedynym lekiem, który autentycznie mnie zaktywizował. jeżeli miałbym ustąpić z takiego błahego powodu i w dalszym ciągu szukać skutecznej alternatywy, to dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nakręcam się, właściwie to przychylam się do zdania niektórych, że stosowanie takich środków zakrawa o doping. zależy mi jednak na całościowym, holistycznym wyleczeniu, w dalszym ciągu - skoro to konieczne - dopiero na powrocie do oryginalnej kondycji umysłu.

 

okej, zażyłem "pięćdziesiątkę". jeżeli znowu akatyzje będą nie do wytrzymania, odpuszczę.

 

-- 05 wrz 2016, 00:13 --

 

zatem idzie drugi dzień na 'pięćdziesiątce' Solianu. i chociaż jestem dobrej myśli i buduje się wewnętrznie, że teraz wytrwam te parę tygodni, by uruchomić więcej pozytywnych efektów, tak podświadomie czuję spory niepokój; jakbym czekał na dzień sądu, co zawdzięczam strachowi przed akatyzją.

 

-- 05 wrz 2016, 00:28 --

 

i to jak jest z tym zapobieganiem akatyzjom: istnieje skuteczne leczenie czy nie? opinie są rozbieżne, jedni piszą, że skoro te występują to Solian nie jest dla mnie, drudzy, że warto zażywać Akineton. przynosi to faktyczne rezultaty?

 

nie upierałbym się, gdyby nie to, że Solian jest pierwszym i jedynym lekiem, który autentycznie mnie zaktywizował. jeżeli miałbym ustąpić z takiego błahego powodu i w dalszym ciągu szukać skutecznej alternatywy, to dziękuję.

 

 

Jeżeli występuje uporczywa akatyzja, możesz brać na to leki, np. akineton, jednak to nie do końca rozwiąże ten problem. Kiedyś brałem Abilify 7,5 mg i miałem straszną akatyzję, piłem dwa razy dziennie pridinol (podobny do akinetonu) i ulga była dosłownie na 4 godziny od łyknięcia tabletki, później wszystko wracało. Na dłuższy czas to jest nieopłacalne, poza tym leki na akatyzję chyba nie są do końca bezpieczne, mają sporo objawów ubocznych. Cieszę się, że na kogoś działa solian. Ja biorę 100mg od 10 dni i mogę gnić w łóżku do 12. Przed braniem solianu spałem nawet do 14, biorąc aktywizującą wenlafaksynę, Jestem bardzo spowolniony i nie bardzo mogę to wyleczyć... od początku roku już przerabiałem połowę antydepresantów, miesiąc Abilify, a teraz Solian. Nic do tej pory mnie nie ożywiło na tyle, żeby móc cieszyć się życiem, zająć czymś i nie myśleć jak ze sobą skończyć :( to na co się leczę to chyba jakieś objawy schizoafektywne. nie mam obj, pozytywnych, lecz negatywne mnie dobijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałam od dawki 800mg. Sam solian nie wyciągnął mnie z łóżka. Całymi dniami nie wychodziłam z łóżka i z domu. Dopiero dodanie do solianu ketrelu pomogło. Kłade sie dość późno bo koło 1, 2 jak nie musze rano wstac i wstaje tak koło 10.

Wychodze z domu i nie mam akatyzji. Nigdy na żadnym leku nie miałam akatyzji. a akineton i pridinol brałam do haloperidolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×