Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

"Ludzka przystań" Johna Ajvide Lindqvista. Dopiero zaczynam, ale autora bardzo lubię (zwłaszcza za świetne "Wpuść mnie"), więc oczekuje sporo :) Skończyłem zaś "Pokój" Emmy Donoghue, godna polecenia historia, niedawno można było obejrzeć jej ekranizację w kinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam książkę "Ania z Avonlea", wspaniały powrót do dzieciństwa, kiedy czytałam "Anię z Zielonego Wzgórza".

Nowe przeżycia i przygody uroczej rudowłosej Ani Shirley, bohaterki bestsellerowej ,,Ani z Zielonego Wzgórza''.

Życie się zmienia, nabiera nowych barw i odcieni. Ania rezygnuje z wyjazdu na uniwersytet i rozpoczyna pracę jako nauczycielka w Avonlea. Tu poznaje nowych, interesujących ludzi. Są to postacie intrygujące i pełne ciepła. Także w życiu uczuciowym Ani następują wielkie zmiany: z wielkim trudem przychodzi jej pogodzić się z nieubłaganym upływem czasu. Bohaterkę irytuje również to, że Gilbert pragnie czegoś więcej niż przyjaźni...

Zmiany, zmiany, zmiany - wokół tego pojęcia toczy się akcja książki.

 

ac2f1978e638d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem "Miłość w czasach zarazy" Marqueza. Ciężko mi ocenić ta książkę, bo podoba mi się styl i sposób snucia opowieści przez kolumbijskiego zdobywcę Nagrody Nobla. Treść jednak wydaje mi się trochę naciągana. Zobaczymy, co będzie dalej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorka pokazuje rzeczywistość na „tak” – uczy chcieć, pragnąć, wybaczać, oczekiwać, żądać, nazywać po imieniu, płakać bez wstydu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną. Uczy bycia kobietą. Demaskuje mity na temat związków sugerując realne sposoby budowania relacji między partnerami („Jak kłócić się bez wrogości?”, „Jak wybaczać?” „Jak wyrażać miłość i umieć przyjmować jej oznaki ze strony partnera?”). Pokazuje jak mimo różnic i konfliktów wspólnie przeżyć szczęśliwe życie.

 

sekrety-kobiet-b-iext33697755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, tej książki nie czytałam, ale znam inne Jej pozycje-byłam też kilka razy na spotkaniu z Nią dla współuzależnionych /zaprowadziłam tam znajomą/od alkoholu. Wielka wiedza, wielka kultura. Jej przekaz jest prosty, zrozumiały, pomocny...

 

Od lipca powracam do bibliotek, już nie mogę się doczekać :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Kotowski, choreograf i reżyser żyjący na stałe w USA stworzył najpierw film, a później książkę o jednej z największych postaci w historii kina – Poli Negri.

 

Urodzona jako Apolonia Chałupiec, w miasteczku Lipno, w centralnej Polsce, ukończyła szkołę baletową przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Karierę rozpoczynała w Berlinie u słynnego reżysera Maxa Reinhardta, a potem zadebiutowała na ekranie filmowym, stając się czołową aktorką Ernsta Lubitscha, u którego stworzyła kreacje w obrazach takich jak: „Oczy mumii Ma”, „Carmen”, „Madame Dubarry”, „Sumurum”, „Dzika kotka”.

 

Była ulubienicą milionów ludzi na całym świecie. Stworzyła typ modnej w owych czasach „femme fatale”, kobiety zmysłowej, opętanej emocjami. Jako wielka gwiazda wyjechała wraz z Lubitschem do Hollywood, aby stworzyć kolejne kreacje w produkowanych specjalnie z myślą o niej filmach. Była gwiazda kina niemego, podbijała swymi rolami nie tylko publiczność, ale także serca gwiazdorów Hollywood: romansowała z Charliem Chaplinem, jej kochankiem i narzeczonym był „boski” Rudolf Valentino, adorował ją genialny fizyk Albert Einstein. Otaczała się luksusem i zbytkiem. Potrafiła jak nikt inny śpiewać swoim wibrującym głosem o zazdrości, rozstaniu i ludzkim losie.

0276d48929b48a3c995173d22fbcb969.jpg

 

misty-eyed, Kochana wypozyczylam kolejna ksiazke Ewy Woydyłło "Buty szczescia" , podoba mi , sporo mam przemyslen po jej ksiazce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ogromnym sukcesie pierwszej serii filmów dokumentalnych i książki Kobieta na krańcu świata, Martyna Wojciechowska ponownie wyruszyła w podróż, by poznać życie kobiet z odległych zakątków globu. Bohaterkami książki będą kobiety w różnym wieku, żyjące w odmiennych kulturach, wyznające różne religie; kobiety o różnym kolorze skóry i wykształceniu. Martyna poznała ich codzienne życie, dzieliła z nimi radości i smutki. W książce opowie o ich zwyczajach, pasjach oraz marzeniach. Tym razem dziennikarka odwiedziła m.in. Tanzanię, Etiopię, RPA, Birmę oraz Japonię.

"Seria "Kobieta na krańcu świata" to niesamowicie wciągający, barwny portret kobiet żyjących w różnych kulturach etnicznych, tak bardzo się od siebie różniących, posiadających zupełnie inne zwyczaje niż my Europejki. Aż się chce samemu pojechać i wszystko zobaczyć na własne oczy."

 

9788375961614-uk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwy jest romans Chinki i Amerykanina.Jest rok 1987,ona mieszka w Hongkongu.Marzy by zostać mniszką,zajmuje się też sztuką.

On lekarz z USA.

Jej matka jest przeciwko temu związkowi,boi się o córkę.

Książka nawet dobrze napisana,lecz mocno domyślna.

Mingmei Yip Płatki z Nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio ukończyłem

Pan lodowego ogrodu autorstwa Jarosława Grzędowicza - mam mieszane odczucia,nie czytało się źle,ale też nie porwało mnie za bardzo,wszystko to zagmatwane i yebnięte,ale może kiedyś sięgne po kontynuację.

Czerwony rycerz - Miles Cameron,książka z cyklu księga 1000-lecia,było całkiem ok,w owym tytule strona w której komuś nie rozpruto flaków - stroną straconą.

 

Cykl demoniczny autorstwa Peter V. Brett'a - Noooow that is awesome shieet.

Naprawdę od czasu gdy chwyciłem się książek Sandersona dawno mnie tak nic nie wciągnęło jak ten cykl..spętani przez wspólnego wroga ludzie i ich średniowieczne myślenie : D. Polecam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×