Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nerwice lękową do tego straszne problemy z zaśnięciem od 3 tygodnie biorę ELICE 10mg nie czuje żadnej poprawy mój psychiatra przepisał mi lerivon 10-30 mg na sen czy mogę spokojnie połączyć oba leki nie obawiając się zespołu serotoninowego?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nerwice lękową do tego straszne problemy z zaśnięciem od 3 tygodnie biorę ELICE 10mg nie czuje żadnej poprawy mój psychiatra przepisał mi lerivon 10-30 mg na sen czy mogę spokojnie połączyć oba leki nie obawiając się zespołu serotoninowego?????

 

Możesz. Sam łącze ssri z 30mg Mianseryny.

 

-- 31 mar 2016, 20:50 --

 

 

 

-- 13 kwi 2016, 19:57 --

 

Zabiłbym za kostkę czekolady, tak to ryje łeb na punkcie żarcia, łaknienie takie. I te sny realne, czasem koszmary. Ale póki śpię po tym 7-8 godzin, to łykam to z zadowoleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z waszym dawkowaniem minaseryny, mam ją brać gdyby coś działo się ze mną ciągu dnia, ale szczerze nie wiem na jakiej dawce się zatrzymać??

 

 

dodam tylko, że rano biorę aciprex 2-0-0, a wieczorem triticco cr 0-0-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z waszym dawkowaniem minaseryny, mam ją brać gdyby coś działo się ze mną ciągu dnia, ale szczerze nie wiem na jakiej dawce się zatrzymać??

 

 

dodam tylko, że rano biorę aciprex 2-0-0, a wieczorem triticco cr 0-0-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brałem jeszcze tego leku, jak już mówiłem moim głównym lekiem jest ten co biorę rano, jestem też rano bardzo nerwowy, pobudzony dlatego lekarka przepisała mi mianseryne.

 

nie powala mnie żadna dawka, tylko uspokaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że nie brałeś, a za chwilę, że żadna dawka Cię nie powala? To brałeś czy nie? Chodzi mi o to, że mianseryna wali po histaminie przez co działa bardzo nasennie. Niektórych dosłownie "zwala z nóg" na początku. Dlatego na pierwszy raz nie brałbym więcej niż 15mg. A to lekarz Ci nie powiedział ile masz brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem, biorę to lekarstwo od kilku tygodni (3), lekarka powiedziała mi, ze mam brać jak będę w takiej potrzebie, jakiś atak lęku czy coś podobnego, nie podała dawki, dlatego pytam, bo chciałbym unormować przyjmowanie tego leku na przykład do raz dziennie popołudniu. Ewentualnie wstrzymam się o wizyty u lekarza i dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przepisane 10 i 30 - dlatego moje zapytanie o dawkowanie

 

-- 03 maja 2016, 13:19 --

 

Dziękuję za informacje, moje odczucia po braniu tego leku są takie, że stałem się trochę bardziej aktywniejszych nie leże już tyle łóżku nawet wychodzę na dwór a przede szystkim nie nam tyle natrętnych myśli, w czwartek pojadę do doktorki i dopytam się jakich porach i jakich dawkach brać ten lek bo teraz jadę trochę ciemno

 

-- 03 maja 2016, 18:32 --

 

 

 

-- 06 maja 2016, 18:32 --

 

doktorka na l4 świetnie, tak więc mam do was pytanie kochani, odkąd biorę ten lek stałem się jakby spokojniejszy, jednocześnie nie mogę dłużej usiedzieć w jednym miejscu, nie jestem nerwowy tylko muszę chodzić z miejsca na miejsce.

 

1/1/1 dawka 30mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zwiększeniu dawki z 30mg do 60mg razem z 20mg Fluoksetyny odczuwam jakby zwiększone napięcie, niepokój, lęk wolno płynący. Nie wiem czasem czy nie za dużo noradrenaliny?

 

Fluoksetyna i Mianseryna jest antagonistą receptorów 5-HT2C. Antagonizm wobec tych receptorów prowadzi do odhamowania uwalniania noradrenaliny i dopaminy i nasilenia przekaźnictwa noradrenergicznego i dopaminergicznego.

 

Nie wiem czy nie zamienić Mianseryny na Mirtazapine która jest chyba mniej noradrenalinowa i silniej od mianseryny stymuluje transmisje serotoninergiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60mg to już powinna być dawka antydepresyjna. Nasennie to 15-30mg.

Tak to jest jak się bierze w politerapi leki i trudno odróżnić który za co odpowiedzialny jest.

Podwyższoną dawkę biorę parę dni, potrzymam jeszcze kilkanaście i najwyżej zamienię na Mirtazapine która jest bodajże mocniejsza serotoninowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z zatkanym nosem na mianserynie

dziwne ,żeby nosa ten badziew nie zatykał . Normalna sprawa . Zatyka nos , upier-dala intelekt , sztucznie wzmaga apetyt .W bonusie niszczy szpik kostny . Zastanawiam się tylko kiedy to wycofają ,,, jak o wiele lepszą imipraminę .

Ostatnio lekarka chciała mi ten badziew przepisać ,,, na wyciszenie ,,, bo mnie z lekka zaczęło przy niej nosić .

Na wyciszenie :shock::? ,,- oczywiście zrezygnowałem ,,, bo nie o takie wyciszenie mi chodzi .

Zwykłego baclo nie chce dać , a mi tu śmiecie serwuje ,,, w morde jeża Panie Boczek co tu jest grane ,,, czy tylko nosy pozatykane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOBIK123

U mnie na ulotce pisze ze max dawka to 90,ale gdzies w necie czytalem ze mozna dojsc do 120,dawka antydepresyjna z tego co wiem zaczyna sie od 60.u mnie dziala rewelacyjnie bo spie jak dziecko,i to od pierwszej dawki,co do nastroju to nie wiem,bo biore jeszcze do tego paro i sulpiryd,takze nie wiem czym zawdzieczam dobry nastroj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z działaniem miansaryny na receptor 5ht3? raz piszą, ze działa, raz, że nie. To jak?

Tak, mianseryna jest inhibitorem rec. 5-HT3, aczkolwiek słabszym niż mirtazapina.

Jej Ki (dla [3H]-granisetronu) wynosi 3,47 nM dla (-)-mianseryny oraz 112,2 nM dla (+)-mianseryny.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7901368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×