Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że tak. Przerabiałem już niemal wszystko ;) kłucia serca, omdlenia, drętwienia kończyn, nagłe wzrosty ciśnienia, stany podgorączkowe, bóle mięśni, stawów, głowy, biegunki, brak tchu i tak dalej i tak dalej. I wiesz co? Nadal żyję ;P oczywiście można "chorować" na nerwicę i na inną realną chorobą jednocześnie, dlatego i tak warto się badać. Poza tym każde badanie utwierdza naszą podświadomość, że nic nam nie jest - aż do skutku. To też jakaś droga powrotu do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie atak paniki zaczyna się uczuciem totalnego nieogaru wzrokowego. Wygląda to tak, że wszystko widzę, ale mam uczucie jakby mój mózg nie był w stanie przetworzyć informacji, które dostaje przez oczy. Na początku, jak nie wiedziałem co to, to myślałem, że zwariuję dosłownie. Potem jak zawsze z 15-20 minut migotania przed oczami. I teraz to się na tym etapie kończy, ponieważ mam tę przewagę nad moją chorobą, że nauczony doświadczeniem nie daję się wciągnąć w ten atak paniki. Po prostu czekam aż wszystko samo minie. Dawniej to wiadomo, panika, że oślepnę, od razu szybszy oddech, lekka derealizacja itp. Teraz też by tak było gdybym dawał się temu ponieść. Okuliści nie znaleźli przyczyny w oczach, rezonans głowy też czysty więc są to ataki paniki. Na szczęście zdarzają się stosunkowo rzadko - raz na dwa, trzy miesiące ale wkurwia mnie to mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem taki są wewnętrzne.Człowiek,na zewnątrz wygląda normalnie,tak sobie chodzi,czyta,ogląda.Je sobie i pije też.

Ale,co się dzieje w jego głowie,to już on tylko wie.

Te ataki umysłowa są straszne,one zabierają ludziom szczęście.Nie życzę nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa1989,

Uczucie słabych nóg może być objawem nerwicy,ale leki,które bierzesz też mogą mieć na to wpływ.

Na twoim miejscu pogadałbym o tym z lekarzem.Być może nie musisz tak długo brać Beto25zk.

Lek ten ma naprawdę bardzo dużo działań niepożądanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawianie tego leku zakończyło się cisnieniem 160/100 dlatego biorę obecnie tylko pół tabletki i będę znowu go odstawiała za jakiś czas. Jest to bardzo mała dawka skoro biorę połowę tabletki 25zk a są dostępne nawet 200zk.,, Nie wiem jak sobie poradzić z tymi mięśniami :cry: Ciągle myślę o tym że to wcale nie z powodu nerwicy lękowej :? Może wcale jej nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa1989,

Wiesz,trudno wyrokować przez internet,bóle mięśni mogą mieć wiele przyczyn.Być może twój

organizm jest obciążony chemią lub czymś innym,być może twoja wątroba potrzebuje oczyszczenia.

Możliwe też,że po odstawieniu tego leku problemy o których piszesz ustąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też tak macie, że w chwilach kryzysowych reagujecie silnymi emocjami? Np. chcecie odpowiedzieć na jakiś atak i momentalnie uderzają w was silne emocje i słabniecie zamiast zachować spokój. Nie chodzi mi koniecznie o napady agresji, ale jakiegoś smutku i niesprawiedliwości troche jak u dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ostatnio stanęłam w czyjejś obronie (zupełnie obca mi osoba) i całe złe emocje jakby trafiły we mnie a sprawa mnie nie dotyczyła, momentalnie poczułam, że głos mi się zmienił i wgl cała postawa. Mózg działal racjonalnie, ale ciało odmówiło posluszenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie,nie jestes sama. U mnie tez było lepiej ale teraz przeszło mi wsztstko a mieśnie... mam ciagle uczucie ze mi drgaja, sa oslabione itp. A to jest takie meczace, ze zdecydowalam sie na psychoterapię bo juz nie mam siły na tą nrrwicę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zrobilem niedawno mega duze badania z krwi + mocz...jedyne co wyszło dziwnie to ft3..podwyzszone okolo 4.3 co moze dawac objawy nerwicy....zawsze badalem tylko tsh i wychodzilo ok a teraz chcialem zrobic troche dokladniejsze no i wyszlo cos...szukam dobrego endokrynologa i dzialam.

 

Macie czasem takie uczucie jakby mrowienia w glowie?

 

Ostatnio cos co mega mnie straszy i zaczynam panikowac to nagle takie jakby uczucie smaku krwi...ale chwilowe...i nie wiem czy to smak krwi czy ja sobie cos wkrecam ale od razu mi sie robi zle i wlasnie teraz jak to pisze to ciagle jakby "chucham" sobie w srodku zeby poczuc smak...paranoja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cortezjusz

ja mam podobnie, z tym, że mam schizy, że mam raka płuc

żadnych objawów nie mam

poza takimi, że mogę umrzeć

mam stwierdzoną nerwicę, biorę zomiren wedle potrzeb

złe myśli uciekają

ale ja z byle kaszelku potrafię wymusić kaszel po czym sprawdzam, czy nie kaszlę krwią

ot tak

równie dobrze zaraz może mi pęknąć tętniak

bo to jest top 2 na mojej liście

top 3 to jest rak trzustki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj taka mała aktywność? :-) wszyscy mają teraz lepszy okres czy tak jak ja muszą się męczyć z tą 'naszą' okropna chorobą? U mnie już było wiele objawów a teraz przyszedł czas na mięśnie tj drżenie itp. nóg, rąk . Ach...ciężko :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadziłam , że tu wróce , moje ataki paniki stały się nie do ogarnięcia , nie sądziłam też , że się zdecyduje na psychoterapię , ale innego wyjścia nie widzę :?

 

U mnie sytuacja jest podobna. Po kilkumiesięcznym okresie poprawy nastąpił nawrót. Z tym, że zmienił się charakter lęku - stał się on uogólniony. Ataki lęku dopadają mnie, kiedy prowadzę samochód i ciągle próbuję zgłębić tego przyczynę. Staram się znaleźć korelację. Cóż, przynajmniej będzie o czym rozmawiać z terapeutą na kolejnym spotkaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×