Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda :( Ja mam nadzieję, że w środę jakoś przekonam moją lekarkę

 

-- 06 kwi 2016, 18:58 --

 

Nie udało się, dostałam lit i jestem przerażona.

 

-- 11 kwi 2016, 22:53 --

 

zdobyłam receptę, w tym tygodniu zaczynam! :D 25mg na start, mam nadzieję, że jakichś straszliwych uboków nie zaznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huśtawka, poszukaj lekarza, który Ci przepisze.

 

Jestem na topiramacie od tygodnia, wczoraj weszłam na 50 mg. Apetyt bardzo niewielki, ale włosy wypadają mi garściami i nie wiem, co robić. Z jednej strony to nie pierwszy lek, po którym wypadają mi włosy (miałam tak na początku brania wenlafaksyny i na lamo), ale z drugiej, nie wiem, czy one przestaną wypadać, czy tak będzie cały czas. Ktoś coś wie? Robiłam research, ale większość osób rzucała topiramat w takiej sytuacji. Mimo wszystko, chyba wolę być łysa i szczupła niż tłusta i mieć włosy.

 

Każda włosowa porada jest na wagę złota, bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagalopowałam.

 

Zanim zaczęłam brać karbamazepinę miałam zaburzenia odżywiania - epizody, kiedy się głodziłam (2-4 tygodnie), a potem wracałam do normy, bo... mi się to nudziło. Karba jakoś to uregulowała, co sprawiło, że byłam cholernie nieszczęśliwa z tego powodu, czułam jakąś wewnętrzną potrzebę, której nie mogłam zaspokoić, każda próba niejedzenia kończyła się fiaskiem.

 

Topiramat umożliwił mi powrót do starych nawyków. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Tak naprawdę czuję się z tym o wiele lepiej, ale obiektywnie patrząc na sytuację, jest nie jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagalopowałam.

 

Zanim zaczęłam brać karbamazepinę miałam zaburzenia odżywiania - epizody, kiedy się głodziłam (2-4 tygodnie), a potem wracałam do normy, bo... mi się to nudziło. Karba jakoś to uregulowała, co sprawiło, że byłam cholernie nieszczęśliwa z tego powodu, czułam jakąś wewnętrzną potrzebę, której nie mogłam zaspokoić, każda próba niejedzenia kończyła się fiaskiem.

 

Topiramat umożliwił mi powrót do starych nawyków. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Tak naprawdę czuję się z tym o wiele lepiej, ale obiektywnie patrząc na sytuację, jest nie jest najlepiej.

 

Czyli do jakich starych nawyków?Do głodzenia się??Bo nie zrozumiałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huśtawka, tak

 

-- 02 maja 2016, 22:45 --

 

update: moje jedzenie chyba wraca do normy, od kilku dni w ogóle nie ma ChADowych problemów i aż nie mogę w to uwierzyć. Zastanawiam się, czy dalej schodzić z karby, czy zostać na takich dawkach (może topiramat zwiększyć do 100). Czuję się... zdrowo - dobrze, ale nie mam hipomanii. To jest niesamowite.

 

Skutki uboczne: wypadanie włosów chyba trochę się uspokoiło (albo się przyzwyczaiłam do tego widoku), ale pojawiło się dziwne mrowienie w kończynach (ale nie jest to ani częste, ani szczególnie uciążliwe), to by chyba było tyle :) Żadnych problemów z pamięcią, których tak bardzo się obawiałam.

 

Teraz tylko znowu muszę trochę pokombinować, żeby zdobyć kolejną receptę, ale jak raz się udało, to teraz już pójdzie z górki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, widzę, że zachęciłam :D

 

Mam psychiatrę wśród bliskich znajomych rodziny. Powiedziałam, że mam alergię na lamo, karba nie działa i lekarka przepisała mi lit, którego się cholernie boję (wszystko to prawda). Potem zaproponowałam topiramat, bo jest podobny do lamotryginy i działa szczególnie na rapid-cycling, udało się.

 

Z rodzinnym może być problem, mój nie chciał, mimo że benzo przepisuje.

 

Ceny są tu: https://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?search=topamax - patrz na te najwyższe, bo w Polsce topiramat nie jest refundowany na ChAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi, bo nierefundowany. Na mnie działa, więc jestem gotowa zapłacić każdą cenę.

 

Załatwiłam sobie receptę na kolejne kilka miesięcy :) Jest cudownie, pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że mam normalne nastroje.

 

-- 13 maja 2016, 13:51 --

 

wielki update:

+najważniejsza sprawa: cały czas zero objawów ChAD

+moja "właściwa" lekarka zgodziła się na leczenie topamaxem

+topiramat wzmacnia działanie kodeiny (sprawdzone) :mrgreen:

+jem, żeby żyć, a nie na odwrót

-mrowienie w kończynach zaczyna mi trochę przeszkadzać

-chyba łysieję

-moje libido przestało istnieć (moja "dieta" mogła się do tego przyczynić)

 

Jest dobrze. Bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, u mnie nic takiego się nie wydarzyło (ale solo nigdy nie brałam).

 

We wtorek natomiast złapałam lekkie, kilkudziesięciominutowe hipo, następnego dnia dół (zawsze tak mam, że na hipomanię reaguję obniżonym nastrojem po kilku godzinach) - po raz pierwszy od jakiegoś miesiąca, zobaczymy, co przyniosą kolejne dni. Spodziewam się powtórki, często miałam hipomanię powodowaną stresem, a teraz mam same kolokwia i egzaminy na uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Robaczki mam pytanie.

Startuje znowu z topiramatem, tym razem solo. I zastanawiam się czy ktoś z Was odczul spadek nastroju jakiś znaczny, tj pkt pierwszy ze skutków ubocznych opisanych w ulotce?

 

po około 3 miesiącach stosowania niskich dawek rzędu 25 mg odczułem duży spadek nastroju,,, lek odstawiłem , szybko z dnia na dzień powróciłem do siebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, będę trzymać! Mam nadzieję, że zadziała tak dobrze, jak na mnie :) Masz topiramat od p czy zdobyłaś jakimś innym sposobem?

 

100 mg, do tego karbamazepina 100x2, wenlafaksyna 37.5 (za miesiąc mam w ogóle odstawić) i kwetiapina 25 (z przyzwyczajenia, bo się miło zasypia :-| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×