Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mial halucynacje na dawce 3mg Risperidonu?

 

zero halunow co najwyzej zamazany obraz na 4mg

 

Zastanawiam się żeby olanzapine zastąpić rispoleptem.Jak sądzicie warto czy lepiej na olanzapinie zostać?Olanzapinę biorę jako dodatek na moje OCD.

 

rispo jako dodatek na ocd sie nie sprawdzil u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,rispo działa depresyjnie już nawet na małych dawkach

no ja brałem tylko na noc 0,5 mg i po ponad 2 tygodniach nieprzerwanej "kuracji " tym lekiem dostawałem depresji .

Również brałem do Rispo Esci + paro . Na samym Rispo to bym szybciej się rozsypał , a tak to w jakimś stopniu ratowały mnie SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ten specyfik powoduje nasilenie anhedoni/depresji a taka olanzapina jest neutralna pod tym kontem ?

Akatyzje po rispo kasowałem lamo ale nastrój obniżał mi do tego stopnia ze nie mialem chęci nawet na kompa wejść.

Jedyne plusy to silne działanie znieczulające i najlepsze z neuro jakie bralem działanie przeciw natręctwom. :bezradny:

nie wiem ty bo u mnie bylo odwrotnie :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblivion, Jaka dawka ?
2 mg ale jestem na etapie zwiększania dawki

 

-- 02 wrz 2016, 13:30 --

 

fobik123, tylko wiesz, ja jestem sfrustrowanym schizotypem (jak nie "gorzej"), który się jeszcze dodatkowo przed kuracją odkleił od rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123, sfrustrowany to eufemizm, korci mnie, żeby wyrazić się dosadniej. Co do reszty - nie wiem, czy nie wyląduję w psychuszce.

wyląduję, hehe, taki locik nad kukułczym gniazdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy po odstawieniu Rispoleptu wszystko wraca do normy? Chodzi mi o funkcje w stylu erekcja itp, Obecnie jestem tym zaniepokojony. Biorę dawkę 2mg, jestem na etapie zmniejszania dawki.

Poza tym, gram na gitarze, i nie mogę za cholerę utrzymać kostki w łapie, nic mi na niej nie wychodzi, to też prawdopodobnie od tego leku?

A i jeszcze, mam takie coś, że budzę się rano,i potem już w ogóle nie idzie zasnąć po raz drugi, chociaż jestem senny, to też po tym?

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfrustrowany to eufemizm
kuwa, mylę frustrację z irytacją ale i tak cierpię na jedno i drugie :lol:

 

próbował ktoś przyjmować risperidon, rozdzielając dawkę leku i np. brać po pół tabletki z dwugodzinną przerwą zamiast całej jednorazowo?

 

-- 04 wrz 2016, 11:53 --

 

:roll: pytam z uwagi na t max wynoszący do dwóch godzin, może dałoby się uniknąć tego pierwszego uderzenia po zażyciu leku. Sprawdzę na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123, ja biorę tylko wieczorem, ale rozdzieliłam dawkę - pół tabletki koło 19-ej, drugie pół o 21-ej i nie męczę się przez pierwsze godziny od zażycia leku, a nasilały się duszności, niepokój i kołatanie serca. Wolę być senna dwie h przed snem niż pół dnia.

 

-- 05 wrz 2016, 19:51 --

 

Jednak nie zwiększam dawki, zostanę przy 2 mg na dobę. Osłabł mi uścisk dłoni i robię mniejsze kroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek w małych dawkach ( 0,25-0,5 mg ) aktywizuje lub powoduje pobudzenie ?

Jak działa na lęki ( w tym derealizacje,depersjonalizacje) ,a przede wszystkim jak działa na natręctwa w przebiegu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek w małych dawkach ( 0,25-0,5 mg ) aktywizuje lub powoduje pobudzenie ?

 

- absolutnie lek ten nie aktywizuje.

Raczej zamula , dobry na sen . Jednak jak cierpisz na depresję lub masz do niej skłonności, bardzo uważaj na ten lek bo może Ci się pogorszyć .Ja tak miałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

 

-- 23 wrz 2016, 14:13 --

 

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

 

-- 23 wrz 2016, 14:13 --

 

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

 

-- 23 wrz 2016, 14:13 --

 

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

 

-- 23 wrz 2016, 14:14 --

 

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

 

-- 23 wrz 2016, 14:15 --

 

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi w szpitalu tyle dawali na dzień. 2 + 2mg. Tez mi postawili diagnoze schizofrenii i tez mysle ze mi do niej daleko. Po risperidonie czulem coraz wiekszy niepokoj, ktory codziennie zglaszalem, a oni to traktowali jako objaw schizofrenii jeszcze mi zwiekszajac dawke :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w małej dawce jeszcze go byłem w stanie przeżyć (0,5mg), ale jak zwiększyli do 4mg to zaczęła się bezsenność, akatyzja, lęk. W pewnym momencie nawet zacząłem sobie nawet coś wkręcać, że koleś obok na pewno mi coś dosypuje do picia - tak jakby risperidon wręcz indukował psychozę, bo wcześniej tego nie miałem. Inna sprawa, że koleś był faktycznie trochę zdegenerowany i grzebał mi w rzeczach ;)

Cieszę się, że nie miałem okazji do tej pory spróbować halo i oby tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, biorę rispo od dwóch miesięcy 1mg na noc. Pomaga przy zaburzeniu borderline, łagodzi paranoje. Rekreacyjnie zdarza mi się brać stymulanty. Można przy tym ćpać, czy lepiej odstawiać (wolałabym nie)? Z alko nie ma reakcji niepokojących, ale nie wiem jak z innymi używkami ... Tylko nie piszcie, że to nie ma sensu (farmakoterapia plus ćpanie), bo o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×