Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

biorę już paro równo miesiąc (4 tygodnie).

Czy ktoś ma jakiś sposób na mocne bicie i uderzenia serca podczas leżenia (pozycja leżąca).

i czy jest w ogóle jakiś sposób na wydłużenie snu? zasypiam w miarę normalnie, natomiast gdy się przebudzę po ok. 5-6 godzinach, to nie ma możliwości abym ponownie zasnął. Pomóżcie i doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRANBERRIES

Mi lekarz zapisal bisocard.spowalnia prace serca i je uspokaja,moze pomoglo by ci na te mocne uderzenia,a co do spania to dla mnie niezawodna jest mianseryna,bo spie na niej nawet do 12 godz nieprzerywalnym snem,co przed braniem bylo zupelnie niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawas,

A jaka to praca , co robisz jak daleko masz dojeżdżać i czym ?

 

U mnie jeśli chodzi o nerwy to jest duża poprawa , biorę paro już z 50 dni i sporo spraw załatwilem , szczegolnie badań, mam zamiar nawet iść do dentysty i to bez benzo może nawet się uda bo znalazłem fajne ciche miejsce. Zrobiłem badania krwi, moczu, wymaz, jeżdżę na zakupy zalatwiam sprawy i to bez benzo! Niestety paro zaburza ciągle lobido i za chiny nie mogę skończyć i osiągnąć orgazm , szkoda mi tego trochę ale co zrobić musiał bym próbować dorzucić mianseryne, a jakoś nie chcę się szpikowac ani przytyć. Mam nadzieję, że za jakiś czas może chociaż zmniejsze odrobinę paro żeby kontakt z bazą na dole był lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o podpowiedź, bo mój lekarz raczej nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.

Biorę paro już ponad miesiąc. Początkowo brałem (8 dni) 10 mg, od prawie 4 tygodni biorę 20 mg.

Na dawce 10 mg czułem się znacznie lepiej, mogłem się bardziej skupić i w ogóle. Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

dodam, że teraz jak wstaję rano mam ociązałą głowę, niby nie boli, ale jakby ktoś mnie walnął. Chciałbym też więcej ogarniać z tego co oglądam i czytam...

myslicie, że zmniejszenie dawki pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o podpowiedź, bo mój lekarz raczej nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.

Biorę paro już ponad miesiąc. Początkowo brałem (8 dni) 10 mg, od prawie 4 tygodni biorę 20 mg.

Na dawce 10 mg czułem się znacznie lepiej, mogłem się bardziej skupić i w ogóle. Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

dodam, że teraz jak wstaję rano mam ociązałą głowę, niby nie boli, ale jakby ktoś mnie walnął. Chciałbym też więcej ogarniać z tego co oglądam i czytam...

myslicie, że zmniejszenie dawki pomoże?

Po pierwsze miesiąc, to tyle co nic, nie już bierzesz miesiąc tylko dopiero miesiąc,

zmniejszenie dawki nie wiele da, choć coś może pomóc, radzę uzbroić się w cierpliwość, ssri rozkręcają się miesiącami, pierwszy miesiąc

to praktycznie same skutki uboczne występują, w 2 miesiącu zaczyna się coś dziać, poza tym dawka minimalna terapeutyczna paro to 20mg,

na co się leczysz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

cranberrries, skoro lepiej się czułeś na 10 mg to powinienieś wrócić do tej dawki .

",,, jeszcze miesiąc a potem odstawić ,,,"? - oczywiście ,że możesz , jednak takie postępowanie może Ci się odbić mocną czkawką . Nie myśl zresztą co będzie za miesiąć i nie planuj ze swoim leczeniem , nie paktuj z chorobą , ona ma swoje prawa , ktłrych nikt z nas nie rozumie do końca .Teraz walcz o każdy dzień , tak walcz , byś przynajmniej nie utonął , jak trzeba to na dupościsku , jak trzeba to ,,, rozumiesz ?

Lek - jesli w ogóle dobrze u Ciebie zatrybi - to o odstawieniu go możesz mysleć dopiero po około 9 miesiącach jak nie 1roku . Inna sprawa to to , na co chorujesz , jak głęboko etc .

 

Vengence,

- Mistrzu jak tam ruski dopalacz Afo ?

Powiem Ci szczerze,że zestawik to masz lekko mówiąc dziwacznie zakręcony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TICTACpraca przy tasmie,sciagam z tasmy umyte skrzynki z hipermarketu i ukladam na palety,w dosc szybkim tempie,ale za to dostalem swoja zmiane,i pracuje 4 dni,a potem 4 dni wolne,a dojezdrzam autobusem prawie godzina drogi

CRANBERRIES

Zgadzam sie z kolega wyzej,tylko miesiac to jak kropla w morzu,radze cierpliwie poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

cranberrries, skoro lepiej się czułeś na 10 mg to powinienieś wrócić do tej dawki .

",,, jeszcze miesiąc a potem odstawić ,,,"? - oczywiście ,że możesz , jednak takie postępowanie może Ci się odbić mocną czkawką . Nie myśl zresztą co będzie za miesiąć i nie planuj ze swoim leczeniem , nie paktuj z chorobą , ona ma swoje prawa , ktłrych nikt z nas nie rozumie do końca .Teraz walcz o każdy dzień , tak walcz , byś przynajmniej nie utonął , jak trzeba to na dupościsku , jak trzeba to ,,, rozumiesz ?

Lek - jesli w ogóle dobrze u Ciebie zatrybi - to o odstawieniu go możesz mysleć dopiero po około 9 miesiącach jak nie 1roku . Inna sprawa to to , na co chorujesz , jak głęboko etc .

 

Vengence,

- Mistrzu jak tam ruski dopalacz Afo ?

Powiem Ci szczerze,że zestawik to masz lekko mówiąc dziwacznie zakręcony ;)

No trochę zakręcony, ale już miałem dość tego marazmu, well na energie, tiane na nastrój, a afo na wyciszenie + dopał w postaci większej energii i zmniejszenia poziomu niepokojów niemal

do zera, w sumie bym coś dołożył jeszcze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od miesiąca biorę ParoGen 20 mg ale mimo tam 2-3 dni z dobrym samopoczuciem znów dzieje sie źle...

To znaczy znowu śpię cały czas rano nie ma mowy aby mnie dobudzić , czuje jakies dziwne uczucie zawrotów głowy, bolą mnie oczy i czuje sie jakby znowu zaczeły wracać jakies puste lęki i bóle głowy w roznych miejscach + uczucie takie drętwienia głowy, bez powodu sie denerwuje i wali mi serce

moze miesiac to troche za krótko , ale nadal doskwierały by mi te skutki uboczne? Zaczynam juz sie okropnie denerwowac ze to cos innego a nie nerwica i nie umiem sie na niczym innym skupic

Podzielcie sie ze mna swoimi doświadczeniami bo zaczynam wychodzic z siebie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z paroksetyną ...przyjmuję od 2 tygodni 10 mg, skutki uboczne jak w ulotce oprócz jednego - całodobowe wysokie ciśnienie 150/110. a tętno w normie Nigdy wcześniej nie miałam problemu z ciśnieniem. Ten lek z reguły powinien obniżać ciśnienie a nie podwyższać i to pomimo że zaczęłam brać betabloker. Ciśnienie nawet na chwilę nie spada. Lekarz dosypał uspokajaczy na noc (benzo), twierdzi że to moja obawa przed lekiem, ale ja jestem w miarę spokojna, wiedziałam na co się decyduję. Niestety podwyższona dawka uspokajaczy też nie przekłada się na obniżenie ciśnienia . Miał ktoś z tym problem? Może jakieś pomysły dlaczego takie działanie. Dzięki z góry za jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioW, właśnie w tym problem że w ogóle nie czuję jakiegoś zdenerwowania, pierwszy raz zmierzyłam bo bolała mnie głowa ... i zaskoczenie. U lekarza dokładnie taki sam wynik, zresztą tak mnie szpikuje uspokajaczami że przynajmniej raz powinno wyjść trochę niższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed braniem paroksetyny mierzyłaś sobie ciśnienie? Tak czy siak, póki co nie przejmowałbym się. Skoro masz skutki uboczne to znaczy, że organizm jeszcze się nie dostosował. Poczekaj spokojnie, aż uboki ustąpią. Poza tym może betablokery zadziałają. Sam brałem wiele lat temu i jeśli dobrze pamiętam to zaczynają działać dopiero po paru tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam forum i nikt nie miał skutków ubocznych po paroksetynie w postaci utrzymującego się ponad 2 tygodnie tak wysokiego ciśnienia... Do tego największe lęki przyszły mi właśnie teraz po 2 tyg. stosowania, nawet na początku nie było tak tragicznie, może tym ciśnieniem się tak nakręcam ale trudno z takim funkcjonować bo głowa chce mi po nim pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, benzo mam ale chyba słabe - Cloranxen ew. relanium, w tym ciśnieniu martwi mnie to, że jest takie wysokie już przy dawce 10mg, a ja mam zwiększać do 40mg ... lekarz sam się przestraszył i każe mi odstawić paro... 2 tyg. męki poszło na marne .... i twierdzi , że prawdopodobnie będę tak reagować na każde SSRI/SNRI skoro teraz mam takie objawy.... masakra po prostu a już myślałam że dam radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, benzo mam ale chyba słabe - Cloranxen ew. relanium, w tym ciśnieniu martwi mnie to, że jest takie wysokie już przy dawce 10mg, a ja mam zwiększać do 40mg ... lekarz sam się przestraszył i każe mi odstawić paro... 2 tyg. męki poszło na marne .... i twierdzi , że prawdopodobnie będę tak reagować na każde SSRI/SNRI skoro teraz mam takie objawy.... masakra po prostu a już myślałam że dam radę
To minie, trzeba to przeczekać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam AGA12345

To z pewnoscia taka reakcja organizmu na paroksetyne,ja biore tabl.na nadcisnienie i mam dobre,ale jak zaczynalem brac paro to mialem nawet 170 na 110 mimo brania lekow na nadcisnienie,wtedy nawet myslalem ze tabl.na nadcisnienie przestaly dzialac,wtedy lekarz mnie pocieszyl ze to minie,i mial racje bo po miesiacu moje cisnienie sie unormowalo,teraz biore juz paroksetyne 4 miesiac,i nie mam problemu z cisnieniem,takze moim zdaniem poczekaj te 2 tyg jeszcze :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dzis 3 razy leciała mi krew z nosa, raz dość obficie, myślicie ze to po paro?

Prosze o odpowiedz :)

 

oczywiście ,że to po paro . paro rozżedza krew jak aspiryna , albo i lepiej jeszcze .

Jak masz słabą krzepliwośc krwi , a dodatkowo pojedziesz dłużej z Paro moga zdarzyc sie krwotoki .

jednak krwotoki z nosa to mały pikuś z ewentualnymi krwortokami wewnętrznymi przed którymi ostrzegał mnie lekarz .

Już dawki leku rzedu 40mg to duże ryzyko u niektórych . Musisz brać dodatkowo Cyclonamine + witaminę K Vitacon )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×