Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się czuję świetnie :) Nie sądziłem, że można się tak dobrze czuć, widać miałem tak długo depreche, że uznałem iż to normalny stan. Moje leki bardzo dobrze działają na motywację i anhedonię, to z czym chciałem walczyć ( jakby to powiedzieć, zatrzymałem się w miejscu, a nie chce przespać życia! ). SSRI nie tolerowałem ( w sumie żadnych leków działających na serotoninę, więc wenlafaksyny raczej też bym nie tolerował... ). Co to tego co zauważyłaś, czyli niechęci i braku motywacji, to niektórzy ludzie na SSRI i wenlafaksynie skarżą się na takie objawy ( niektórzy wpędzają się też w stan anhedonii, także tej seksualnej ). Leki działające na serotoninę nie sprawdziły się w moim przypadku więc poszukałem leków działających na dopaminę. W moim przypadku Wellbutrin, Coaxil i lek antycholinergiczny zdziałały cuda.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze w takim razie ze na Ciebie dziala pozytywnie.

Na mnie niestety nie.

Ale w ponidzialek ide do lekarza wiec mam nadzieje ze cos zaradzimy :)

To juz bedzie 2 proba bo przed Alventa mialam Asentre ktora oprocz skutkow ubocznych nie dala nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze jak jest troche lepiej to znaczy ze lek dziala, nie oczekujmy cudu, ami musimy budowac swoje zycie :) Ja sie czuje lepiej mam nadzieje ze dalej tak bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam wszystkie mozliwe objawy uboczne, zaburzenia widzenia takze.

 

Nie chce krytykowac twojego lekarza, ale pierwsze slysze, zeby komus na zespol jelita drazliwego pomogl Efectin :?

 

Klomipramina powinna byc tu moim zdaniem lekiem pierwszego rzutu. Oczywiscie twierdze tak na podstawie wlasnych doswiadczen, ale po co sie meczyc, jesli istnieja skuteczniejsze specyfiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialam zaburzen widzenia.chyba slyszalam o przypadkach,gdzie ludzie brali efectin na zespol jelita drazliwego.jednym pomaga,innym nie,ale to jest tak,jak z kazdym lekiem.

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×