Skocz do zawartości
Nerwica.com

jakie suple żrecie i jak się czujecie


bedzielepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zrozumiałam. Ciekawe od czego to zależy.

Czyli żelazo nie jest zarejestrowane jako lek a witaminy B już tak?

 

 

Zależy zapewne od tego, czy firmie farmaceutycznej opłaca się przechodzić proces rejestracji OTC dla konkretnego preparatu. Tak jak piszesz, kompleks witamin B jest zarejestrowany jako lek bez recepty (Teva i Polfa SA Warszawa), a żelazo - tylko jako lek na receptę. Poza tym oba preparaty sa dostepne jako suplementy diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie łykasz ,pod język to głównie notropy się bierze .

Daj znać za jakiś czas jak skutkuje.

Tu o wpływie acetyl karnityny(ALCAR) na depresję.

 

 

 

http://nootropy.pl/2015/06/17/dzialanie-przeciwdepresyjne-acetylo-l-karnityny-poprzez-indukcje-epigenetycznych-receptorow-mglu2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeniec jest mimo wszystko IMAO, wiec minimum ostroznosci warto by zachowac biorac z SSRI. Co do drogi podania, to zalezy od biodostepnosci danej substancji (i ewentualnie smaku, podobno sulbutiamina ma okropny smak, tak samo acetyl-l-karnityna, stad nie bardzo dasz rade utrzymac tego pod jezykiem, jeszcze z mojej wiedzy CDP-Choline ma chyba taka sama biodostepnosc oralnie jak i podjezykowo, reszte musialabys sobie sprawdzic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować postu a zapomniałem dodać, że obecnie zażywam 1-0-0 Velaxin 75mg, oraz 1-0-1 Ketrel 25mg.

Mam jeszcze BIO Różeniec Górski i BIO Ginko Biloba oraz tryptofan.

Z tryptofanem już wiem co i jak, bo wyjaśnił mi kolega Ricah .

 

Ile czego ewentualnie brać, żeby nie przesadzić w druga stronę?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie witamina C ma niska biodostepnosc, a do tego raczej nie szkodzi nawet w wysokich dawkach. Wyzsza biodostepnosc ma lewoskretna witamina C, ale nie znam tutaj jakichs dawek, coby przelozyc z tej 'prawoskretnej'. Tą druga raczej mozesz spokojnie brac w dawkach 500mg-2g. Tylko nie bardzo wiem co chcesz osiagnac biorac ten mix. Efekt przeciwdepresyjny? Skuteczna antyoksydacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam taki zestaw:

CDP-CHOLINA, NEURIDINE, SULBUTIAMINE, ALCAR, DLPA i rożeniec.

Czy to można brać z SSRI (Setaloft)?

 

Spokojnie, nic nie będzie kolidować ze sobą.

 

Brałem DLPA 3x dziennie po 500mg będąc na 15mg escitalopramu, nic się nie działo i nie miało prawa dziać moim zdaniem.

Przy Różeńcu byłem bardziej ostrożny i brałem 2x dziennie po 160mg (ale standaryzacja do 3% salidrozydu, czyli bardziej 'dopaminowy' niż 'serotoninowy') - nic totalnie się nie działo niepokojącego. Z perspektywy czasu nie bałbym się brać większej dawki Rhodioli. Jest to IMAO, ale bardzo słabiutki.

 

Swoją drogą bardzo fajny zestawik.

Nie zapomnij o Omega-3 (minimum 500mg DHA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie jestem przekonana czy mozna brać ssri i różeniec

 

Drugie to, ze nie jestem przekonana czy mozna brać ginkgo biloba z ketrelem i wenlafaksyna. Musisz sprawdzić.

 

Ja mam takie info:

Leki przeciwpsychotyczne/Prochloperazyna : Ginkgo może powodować drgawki w połączeniu z lekami obnizajacymi próg drgawkowy.

 

Trazodon - nie.

 

Inhibitory monoaminookzydazy (MAO-I) - nasila działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nic nie będzie kolidować ze sobą.

 

Brałem DLPA 3x dziennie po 500mg będąc na 15mg escitalopramu, nic się nie działo i nie miało prawa dziać moim zdaniem.

Przy Różeńcu byłem bardziej ostrożny i brałem 2x dziennie po 160mg (ale standaryzacja do 3% salidrozydu, czyli bardziej 'dopaminowy' niż 'serotoninowy') - nic totalnie się nie działo niepokojącego. Z perspektywy czasu nie bałbym się brać większej dawki Rhodioli. Jest to IMAO, ale bardzo słabiutki.

 

Swoją drogą bardzo fajny zestawik.

Nie zapomnij o Omega-3 (minimum 500mg DHA).

 

Dzięki. Omega-3 też mam.

A odczuwałeś jakieś pozytywy brania tych specyfików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również olej kokosy, ale koniecznie organiczny, nierafinowany i tłoczony na zimno.

Spożywam go około 2-3 łyżek dziennie i również zastępuje nim olej, używając do smażenia.

W smaku nie jest jakiś bardzo zły i da się go jeść, natomiast przy smażeniu jakbym nic nie powiedział, to nikt się nie zorientuje.

Nie wklejam tu konkretnego linku do opisu, żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę.

Wiele informacji na jego temat, można znaleźć w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Omega-3 też mam.

A odczuwałeś jakieś pozytywy brania tych specyfików?

 

Pozytywy są takie, że odstawiłem escitalopram. Nie mam potrzeby do niego wracać i wątpię, że wrócę do leków biorąc pod uwagę to jak aktualnie się czuję.

Moja suplementacja była nieco bardziej złożona, opisałem ją dokładniej na innym forum, http://tnij.org/a4ooucb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×