Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kółko ateistyczne.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza miłosc mi sie znudzila i Przyjaciolki tez. A kiepskich moge sobie na Ipli włączyc. Obecnie mam fazè na Miodowe lata. Gdzies w tle czesto sie zdarza ze jest wlaczone albo na noc.

 

Miodowe Lata oglądałem,Przyjaciółki nie wciągnęły.W Pierwszej Miłości,podkochuje się w Malwinie.

 

 

W każdej religii są wybaczenia.Stosy w katolicyzmie,ISIS w islamie,a Rzymianie ? Lwom,rzucali małe dzieci.Na pożarcie.

 

 

o kurde co wy ogladacie, ja czasem sie skusze na Kiepskich z tego zestawu a inne jakos prawie wogóle, cos tam zerknełam kiedys i podziekowałam za taką pseudo rozrywke, w telewizji ogladam najczesciej programy z filmami dokumentalnymi , czasem trafi sie cos innego rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze zrobie odkop sprzed kilku stron ale dopiero tera zauwazylam ze zapomnialam trzasnac posta

tzn. dziewczyny z zasadami nie obciągają? istneiją taki w ogóle?

imo niekoniecznie ale ja bym nawet takiej nie szukala dawniej to bylo zabawnej bo taki oral byl przez kosciol uznawany za grzech ciezszy niz aborcja ale nie wiem jak to tera sie przedstawia czy katole wciaz sie z tego spowiadaja trza pytac tych zaintersowanych

 

Też mi się zdaje, tzw. świat zewnętrzny przez większość czasu zajęty jest inną formą rozrywki - miliony rodaków, ogląda w tym momencie trudne sprawy, szkołę, dlaczego ja, detektywów, magdę gessler, czy inne błaznowanie - nie wymaga to żadnego wysiłku umysłowego, nie trzeba nic czytać, pisać, klikać itd. Bezwartościowe treści same napływają do głowy z ekranu telewizyjnego

bedac zdeczka mlodsza mialam podobne podejscie do tematu i wartosciowalam sobie ludzi droga na skroty sugerujac sie tym co robia w wolnych chwilach dopiero teraz widze jak bardzo to kryterium jest zgubne i ile krzywdy wyrzadza generalnie nie odwazylabym sie wiecej wrzucac do jednego wora ludzi siedzacych przed telewizorem

 

kiedys miałem tez lot zeby nie oglądać bo to złe i wypacza umysłhahaa1.gif a dzisiaj oglądałem "kocham cie polsko" a kto nie oglądał powinien sie wyspowiadać/

ostatnio wdzialam fragment kcp i najbardziej uderzylo mnie nie samo wskrzeszenie dinozaura ale fakt ze i tak juz z zalozena slaba formule skiepscili jeszcze mocniej silac sie na dotarcie do internetowego pokolenia gdy to udostepniali na ekranie komentarze dzieciarni z fejsa ktorej to zasady pisowni w jezyku ojczystym sa chyba obce hi hi zreszta z wpisami okraszonymi odpowiednim hasztagiem z innych portali wcale nie bylo lepiej - moim faworytem byl ten podpisany @BITCH LVL HARD <3

 

elo,to mnie szepnij na uszko,nikomu nie powiem;)

takie rzeczy to tylko f2f przekazuje sorry typie zasady to zasady

 

Zauważcie jedno,jako ateista.Żyję tu,w największej moralnej czystości.Mam 39 lat,nie palę,nie piję i nadal jestem prawiczkiem.
+50 do zbawienia good for you monki zobaczysz jeszcze sie to oplaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, prawdziwi ateiści nie istnieją. Już samo pojęcie w definicji ma słowo: bóg. Natura nie cierpi pustki.

 

Polecacie jakieś dobre pozycje ateistyczne (współczesne), dostępne na chomiku? Chciałbym wyplenić hipotetycznego boga i zastąpić, go czymś niższego sortu, ale przynajmniej realnego. Póki jest tam gdzieś idea bożej miłości to zabiera ona miejsce na jakieś faktyczne doznania w tym świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje, tzw. świat zewnętrzny przez większość czasu zajęty jest inną formą rozrywki - miliony rodaków, ogląda w tym momencie trudne sprawy, szkołę, dlaczego ja, detektywów, magdę gessler, czy inne błaznowanie - nie wymaga to żadnego wysiłku umysłowego, nie trzeba nic czytać, pisać, klikać itd. Bezwartościowe treści same napływają do głowy z ekranu telewizyjnego

bedac zdeczka mlodsza mialam podobne podejscie do tematu i wartosciowalam sobie ludzi droga na skroty sugerujac sie tym co robia w wolnych chwilach dopiero teraz widze jak bardzo to kryterium jest zgubne i ile krzywdy wyrzadza generalnie nie odwazylabym sie wiecej wrzucac do jednego wora ludzi siedzacych przed telewizorem

 

Mógłbym się z tym nawet zgodzić, z jednej strony - skoro Kowalskiemu, po ciężkim dniu pracy, oglądanie takich głupot sprawia przyjemność i zapewnia rozrywkę, to czemu nie, z pewnością masz rację elo, zresztą słuchając muzyki 2 godziny dziennie, jestem nie lepszy, a właściwie to gorszy, słuchanie samo w sobie wymaga mniej wysiłku niż oglądanie, powoduje wyłączenie totalne.

Takie wartościowanie jest głupie, rozumiem to doskonale, ale problem jest gdzie indziej, wcale nie chcę zmieniać swojego podejścia - duża część społeczeństwa to idioci, moje podejscie do tematu nie ma tu nic do rzeczy, sam jestem idiotą, w dodatku mam na to papier :pirate:

 

 

 

 

PS :pirate:

Idioci (1998) (Lars von Trier)

Grupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, a jednocześnie świetnie się bawią, obserwując reakcje tzw. normalnych ludzi na ich rzekome kalectwo i bez skrupułów korzystają z wyrozumiałości, jaką otoczenie żywi dla niepełnosprawnych umysłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, prawdziwi ateiści nie istnieją. Już samo pojęcie w definicji ma słowo: bóg. Natura nie cierpi pustki.

 

Polecacie jakieś dobre pozycje ateistyczne (współczesne), dostępne na chomiku? Chciałbym wyplenić hipotetycznego boga i zastąpić, go czymś niższego sortu, ale przynajmniej realnego. Póki jest tam gdzieś idea bożej miłości to zabiera ona miejsce na jakieś faktyczne doznania w tym świece.

Czy ja wiem,czy ich nie ma ? Zauważ,że w Polsce mało,kto się do tego przyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filmie Matrix byli ludzie, którzy wyszli z Matrixa, ale też tacy naturalni, którzy się urodzili w świecie rzeczywistym i nie mieli zamontowanego tego mechanizmu z tyłu głowy. :-)

 

Ciekawe porównanie. Bardzo lubię przesłanie tego filmu. 2000 rok, idealnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS :pirate:
Idioci (1998) (Lars von Trier)

Grupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, a jednocześnie świetnie się bawią, obserwując reakcje tzw. normalnych ludzi na ich rzekome kalectwo i bez skrupułów korzystają z wyrozumiałości, jaką otoczenie żywi dla niepełnosprawnych umysłowo.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#^#&$$#W$#^$#^YWRTYRYREFSGE$#G$RRGT#$^#Z^)&()*)^&)YTHOY)>?>:L(&U(*OIHIGOIILPOP:OPH:>HOHOY&PYH

moj ulubiony film forever and ever pierwszy raz ogladalam go za dzieciaka nie majac pojecia czym jest niepelnosprawnosc/choroba psychiczna/kalectwo umyslowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze zrobie odkop sprzed kilku stron ale dopiero tera zauwazylam ze zapomnialam trzasnac posta
tzn. dziewczyny z zasadami nie obciągają? istneiją taki w ogóle?

imo niekoniecznie ale ja bym nawet takiej nie szukala dawniej to bylo zabawnej bo taki oral byl przez kosciol uznawany za grzech ciezszy niz aborcja ale nie wiem jak to tera sie przedstawia czy katole wciaz sie z tego spowiadaja trza pytac tych zaintersowanych

 

to znaczy że tylko katolickie dziewczyny mają zasady? ale przecież ty jesteś ateistką :bezradny: Myśle że dziewczyny z zasadmi istnieją, bo jedną z nich jest moja siostra, takze mam dowód że to nie jest gatunek wymarły ;) a i ona sie określa mianem "katolika luzaka". Bo raz jak jechałem z nią samochodem a ona rzucała mięsem na innego kierowce, to ja do niej-jak ty sie zachowujesz katolikiem jestes przeciez- a ona- ja jestem katolik luzak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobnych klimatów to jeszcze jest "Idiokracja".

Oj to całkowicie inne klimaty - z tego co pamiętam idiokracja jest o zidioceniu społeczeństwa, mediów, wszystkiego, idioci to coś innego :)

 

Moj typ najlepszego filmu (też dot. zaburzeń) to Donnie Darko, mindfuck pełną gębą :D

ale trzymając się tematu, mam pytanie, nie ogarniam jednej rzeczy

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ksiadz-adam-w-oskarzony-o-gwalt-na-nieleteniej-zarczyce,583171.html

 

Ksiądz przyznaje się do współżycia z małoletnią, mimo że sprawa jest jasna, to dlaczego parafianie stoją za nim murem?

Przecież to jest k.... jakiś kosmos, wiekszość ludzi z forum pewnie takie sprawy zna z tv, mi przyszło mieszkać w dokładnie takiej społeczności, dla której to ksiądz jest Bogiem ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan,
A co powinni robić ateiści?

 

przedstawić swój światopogląd, którego ateizm byłby tylko pochodną.

A po co? Ty umisz odróżnić lolcontent od poważnych treści?

 

Ale ja już nie jeste ateistom. Jezus mnie nawrócił

 

 

 

....
widze, ze jakiś taki bezpłodny ten wasz ateizm.

smutne to.

A co powinni robić ateiści?

...

Siedzieć i skrobać płody. :mrgreen:

Ateiści to zbrodniarze wjenni zaden inny sutruj nie stworzyl tyle problemów

dzieci resortowe, lemingi, lewagi... na pochybel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....to znaczy że tylko katolickie dziewczyny mają zasady?.....

Co to są "zasady"

Czy chodzi o zwiazki chemiczne jak wodorotlenek sodu?

Czy może utrwalone wzorce zachowań w określonych sytuacjach, zwalniajace od intelektualnego wysiłku, jak np.: daje się każdemu, ale dopiero na 7 randce?

 

Reynevan,
Ty umisz odróżnić lolcontent od poważnych treści?

 

nie chce się chwalić, ale umiem.

Powątpiewam - za pozwoleniem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są "zasady"

Czy chodzi o zwiazki chemiczne jak wodorotlenek sodu?

Czy może utrwalone wzorce zachowań w określonych sytuacjach, zwalniajace od intelektualnego wysiłku, jak np.: daje się każdemu, ale dopiero na 7 randce?

Katolickie dziewczyny dają po ślubie albo wogle. Reszta to niepożadne lampucery. +++

 

krystyna_pawlowicz600-jpeg?h=173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co wierzący sądzą o nazwijmy to "chrześcijańskich ateistach". Ludziach bardzo zainteresowanych i żyjących według nauk Jezusa, jednak rozumiejących pewne rzeczy w ramach innych konstruktów i pojęć filozoficznych oraz traktujących różne pojęcia takie jak królestwo niebieskie, osobowy Bóg, trójca święta, zmartwychwstanie, cuda, itd. jako pewne symbole i analogie do form obecnych w ich własnym systemie filozoficznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby dało się z tym bogiem nawiązać jakiś kontakt. To by był taki wujek z Ameryki. Pojawiałby się np. w Niedzielę i spełniał życzenia, do tego dawałby różne rady, które by działały. Wysyłałby pocztówki z raju, moglibyśmy już za życia się napalać, jak to będzie super, gdy wrócimy do wujka i jego świętego miasta. Taki rodzic 2.0. Pomógłby w ogarnięciu tego całego burdelu na świecie. Rolnicy by nie mieli problemów z cenami produktów, poszukiwacze duchowi nie trafiali do sekt i nie dali sobie prać mózgów przez różnych guru. Ale oczywiście pełnia szczęścia by była po śmierci.

 

No ale Pan Bóg gra w chowanego i się nie chce dzielić chwałą. To taki rodzic, który oddał cie do domu dziecka i jeszcze liczy, że go kochasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....to znaczy że tylko katolickie dziewczyny mają zasady?.....

Co to są "zasady"

Czy chodzi o zwiazki chemiczne jak wodorotlenek sodu?

 

Zastanowie sie, i może zrobie specjalny wyjątek specjalnej troski i zaczne specjalnie dla ciebie literować moje wypowiedzi, uszy do góry, bedzie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×