Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Tictac super wieści! !!! Myślę że twoje problemy z biegunką były również objawem nerwicy. Teraz będzie tylko lepiej. Ja miałam myśli że zemdleje albo zwymiotuje w sklepie np.ale nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. To tylko nasze lęki. Będzie jeszcze lepiej więc głowa do góry :smile:

 

-- 10 kwi 2016, 22:45 --

 

Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

 

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-- 10 kwi 2016, 22:45 --

 

Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

 

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

 

Jejku strasznie bym chciala wreszcie normalnie zyc i funkcjonowac.

 

Macie problemy z zaparciami po paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawas.

Obecnie jestem na 20 mg.do lutego brałam 30mg.czułam każde podwyższenie dawki. Mi lekarz raz każe wchodzić raz schodzić 8)

Gdy redukuje dawkę to przez 2 tygodnie biorę lek na przemian.

Każde podwyższenie dawki wywołuje lekkie symptomy choroby. Po około 2 tygodniach już wszystko jest wgrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote diabel mnie pokusil i wypilem z zona butelke wina,poczulem sie fantastycznie i kupilem puszke piwa,za to wczoraj masakra,stany depresyjne,leki sie pojawily.mojo motto teraz brzmi,albo sie leczysz albo pijesz,i stanowczo wybieram to pierwsze.zegnaj alko baj baj.dzis na szczescie czuje sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc mam nerwice lekową z bezsennością i natrętnymi myślami od 5 tygodni biorę elicea obecnie 10mg wcześniej przez pierwszy tydzień 5mg na sen dostałem olanzapine w dawce 5mg ten escitlopram jak na razie bardzo średnio na mnie (głównie chodzi mi o problem z bezsennością) działa dzisiaj mam wizytę u lekarza i nie wiem czy nie zmienić paroksetyne . Escitlopram pomógł mi na lęki ale bezsenność i natrętne myśli nadal mnie męczą nie usnę bez olanzapiny do tego wybudzam się w nocy i mam jakieś piski i szumy w uszach później ciężko jest mi znowu zasnąć. Czy paro byłoby lepsze na nerwice i moją bezsenność proszę o pomoc ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka rulonnpk

Tez lecze sie na nerwice lekowa,a na bezsennosc to juz 15lat…ja biore paro,a na spanie miansaryne,i poki co spi mi sie na niej znakomicie,ale mozesz na niej przytyc.mozesz poprosic o tritico,bo mam wielu znajomych co spia na niej rowniez dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od początku roku cierpię na zaburzenia lękowe. Martwię się o przyszłość, najmniejsze problemy mogą powodować kołatanie serca, duszności itp.

Początkowo ratowałem się ziołami i innymi tego typu lekami, ale na dłuższą metę nie pomagały. Najgorsza w tym wszystkim była bezsenność. Zasypiałem normalnie (o 23 albo o 0:00), ale budziłem się ok. godz. 4:00 czy 5:00 i już nie mogłem zasnąć. Po 2-3 miesiącach byłem osłabiony, głównie przez niedobór snu. W tym roku spałem maksymalnie 7 godzin nieprzerwanie. Najgorsze w tym wszystkim było postępujące osłabienie koncentracji. Pracuję wolniej i mniej wydajnie.

Zgłosiłem się do lekarza i otrzymałem paroxinor. przez pierwszy tydzień miałem brać pół tabletki, a potem całą (20 mg).

Początki były nieciekawe - pierwsze dni - totalna bezsenność, potem nieco lepiej, aż w 5 albo 6 dniu - duża poprawa (spanie przez 7 godzin - brak przygnębienia i złego nastroju). w 7 dniu zwiększyłem dawkę i wówczas zaczął się niesamowity koszmar.

nie mogłem spać wcale, pojawiły się drgania ciała, nadmierna potliwość, zawroty głowy i wysokie ciśnienie i kołatanie serca cały czas. wczoraj minął tydzień od zwiększenia dawki i spałem nieco lepiej, ciśnienie trochę spadło, nawet zacząłem się uśmiechać. Dziwi mnie tylko ten brak koncentracji (może to też przez tą pogodę?). Myślicie, że to przejdzie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HoyBella, chyba większość ma :)

Doczytałem się, że paro ma bardzo słabe właściwości antycholinergiczne - tak jest na ulotce.

Więc pewnie moje problemy ze skupieniem się i koncentracją uwagi wynikają z braku snu...

 

Ponadto, na ulotce jest napisane, że obserwacje kliniczne wykazały, że leczenie paroksetyną nie jest związane z zaburzeniem funkcji poznawczych i psychomotorycznych., więc problemów ze skupieniem uwagi raczej być nie powinno :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś tragedia, wystarczyła jedna noc nie przespana, zmiana pogody, samotność i występują okropne myśli natrętne, ból głowy, okropne znużenie, brak nastroju sił totalny flak, czuje się , jak bym obudził sie w 3dniu brania paro, nie do ogarnięcia samoloczucie. Myślałem że to wina papierosów bo próbuje rzucić ale jak zacząłem palić koło południa to niewiele to dało. Chyba będę zmuszony się nakarmić dziś melatonina bo jak się nie wyspie , nie mam ciekawego zajęcia i kontaktu z ludźmi to wszystko mi się wywraca w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to można łączyć melatoninę z paroksetyną?

melatonina chyba nie działa też od razu tylko po paru tygodniach...

 

ja wczoraj spałem 7 godzin i liczę, że dziś ta tendencja się utrzyma :)

najważniejsze to myśleć pozytywnie i cieszyć się z drobnostek - np. obiadu czy fajnej nowej piosenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zdrowi też miewają kiepskie dni, te cukierki nie rozwiążą wszystkich naszych problemów.
Kiepskie dni, to nie to samo, co dzień depresyjny u depresantów, kiedyś przeczytałem, jak ktoś komuś kto nigdy nie miał depresji tłumaczył co to jest depresja i jak się wtedy człowiek czuję no i ten co tłumaczy zapytał tego drugiego. Miałeś kiedyś taki dzień w życiu, że nie miałeś siły na nic i miałeś kiepski nastrój!?, a on no tak miałem!, no to teraz pomnóż to razy 1000 i otrzymasz namiastkę tej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Ashton. Niektórzy powinni naprawdę trochę wziąść się w garść a nie tylko kwękać,widzieć wiwcznie negatywy. Moje zdanie.

Mi też jest czasem okropnie ale nie jęczę z powodu byle pierdoły. Sorry jeśli kogoś urazilam

 

-- 11 kwi 2016, 19:06 --

 

Vengence tylko zauważ że na tym forum to może jakieś 10 procent ma depresję. Reszta ma nerwicę lękową.inaczej zaburzenia lękowe. Tu nikt nie opisuje typowych objawów depresji.

Ludziska kochane. Zajmijcie się czymś. Jak was dopadają natrętne myśli zacznijcie oglądać bajki dla dzieci lub je czytać,róbcie treningi relaksacyjne, dziergajcie na drutach. Róbcie wszystko by odwrócić uwagę od waszego ciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami cięzko jest odwrócić uwagę, gdy nie można się skupić na czytaniu czy oglądaniu TV.

 

 

Nie pisałam że jest łatwo. ...

Ale trzeba próbować.

Ja ostatnio odkryłam że robienie na drutach fajnie blokuje durne myśli. Chociaż nie umiem dobrze dziergać to jakiś tam szalik mi wychodzi.

Ważne jest odwracanie uwagi. Jak ha się źle czuję to nawet przy bajkach usypiam albo wrzucam kanał disco polo bo tam nie trzeba się zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×