Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Sebo na pocieszenie opowiem Ci po krótce moją pierwszą walkę z depresją i nerwicą, 15 lat temu mnie dopadły, byłam totalnym wrakiem ( kilka sytuacji życiowych się pokomplikowało), potrafiłam pół dnia siedzieć w kącie i modlić się o szybki koniec, nie wychodziłam z domu, nie mogłam jeść i spać, udałam się do lekarza, dostałam zestaw leków, pierwsze dwa miesiące praktycznie spałam, wstawałam tylko do ubikacji, czasem coś zjeść i się umyć, po tych dwóch miesiącach powoli zaczęłam dochodzić do siebie, ogólnie trwało to pół roku, wiele mnie to nauczyło o samej sobie, w chwili obecnej mam fantastyczną rodzinę, własny biznes i cudownych przyjaciół oraz nerwicę :D

 

Weź i wykup afobam, ja również bałam się uzależnienia ale jak poczujesz się lepiej to nie powinno być problemu z odstawieniem, ja nie miałam, dużo siły i wytrwałości :D

 

erka333, mój pierwszy epizod też wyglądał tak, że nie wstawałem z łóżka, światło dzienne mnie raziło więc zasłaniałem okna, utrzymanie szczoteczki do zębów to było niezłe wyzwanie, do tego spałem jakieś 2-3 godziny na dobę. A potem przyszedł lęk społeczny. Obecnie już trzeci raz przychodzi mi walczyć z tą mendą :smile: Ale z każdym kolejnym epizodem jestem jej bardziej świadomy. Kilka tygodni temu, czując, że zaraz mnie powali do łóżka na dobre, poleciałem do lekarza. Bałem się, że cały wysiłek, który włożyłem w walkę z lękiem społecznym pójdzie na marne. Że znowu się zasiedzę w domu przez depresję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zadzwoniłem do lekarza :twisted: Mam zaczekać kilka dni aby nowa dawka się zaadoptowała, jeśli nasilenie objawów się nie zmniejszy mam zadzwonic.

Co do Afobamu i w ogóle benzo mam, jak to określić, wstręt chyba będzie ok. Matka była uzależniona a babcia przedawkowała Sedam.

Rolosz ze szczoteczką i oknami miałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc na esci. Od rana depresja. Ledwo się zwlokłem z łóżka. Ogólny niepokój. Smutek. Za oknem słońce, nie chce mi się wyjść. Muszę iść na zakupy. Oby to było przejściowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej senny i rano odczuwam ból głowy tylko nie wiem czy to przypisać zwiększonej dawce esci na 15mg czy właśnie depakine. Wczoraj dzwoniłem do lekarza bo po zwiększeniu dawki esci już w ogóle przestałem ogarniać rzeczywistość a efektu pd czy pl brak. Mam zaczekać kilka dni na oswojenie się organizmu z większą dawką i nowym lekiem i dzwonić do lekarza. Szczerze nie wiem czy jest sens dalej czekać na działanie esci skoro ciągle pogłębia mi odrealnienie.

 

Rolosz też zbieram się do sklepu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, No albo musisz czekać, albo wymusić zmianę leku i to zwiększenie dawki według mnie jest bezsensu, choć ja sam dzisiaj dojebałem fluo na 60mg bo chcę zobaczyć czy jest jakaś różnica między 20mg a 60mg, póki co u mnie jest tragedia, ssri z cała pewnościa, mogą powodować depresje, fluo w szczególności, nie wiem jak jest u innych, ale u mnie póki co jest tragedia, ale ja bardzo krótko biorę.

 

-- 09 kwi 2016, 14:46 --

 

Ja czuje się jak naćpany aktualnie, ale nie jest o przyjemne, o nie!!, nie potrzebnie zwiększyłem dawkę tak drastycznie. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence fluo zajebiście długo się rozkręca. Nie dziwię się, że ludzie mówią, że nie działa jak nie widać efektu po miesiącu. Nie za szybko wskoczyłeś na 60mg?
Za szybko zdecydowanie, jutro biorę normalnie 20mg, generalnie chcę sprawdzić ten

lek bo to w końcu lek kultowy - Prozac, choć wolałbym oryginał łykać. :mrgreen:

 

-- 09 kwi 2016, 15:11 --

 

Druga sprawa jest taka, że chciałem zejść bezboleśnie z niewypału jakim okazała się duloksetyna, no i to mi się udało, nie miałem żadnych objawów odstawiennych, za to mam uboki fluo, ale to pikuś w porównaniu z kopnięciami prądem, zawrotami głowy i osłabieniem tak silnym, że ledwo można na nogach ustać, tak miałem po wenli, a duloksetyna to snri w dodatku silniejsza, więc to by była masakra zejście z tego leku na czysto. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence

 

Sie wie :), ale nie miałam problemu z odstawieniem afobamu

 

-- 09 kwi 2016, 17:06 --

 

swoją drogą czy Wam też prochy obniżają ciśnienie? ja od tygodnia chodzę z deka nieprzytomna :/

U mnie jest zwiększają czuje po soebie i bardzo często łeb mi pęka, to od ciśnienia, no ale ja biorę jeszcze wellbutrin, który z pewnością ma tutaj ogromny wkład.

Idę oglądać pamiętniki z wakacji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic na temat odrealnienia. Może być tak Grabarz, że mój organizm będzie tak reagował na każdy lek ?

Tego Ci nie powiem, bo nie wiem. W każdym razie ja odczuwałem derealizację podczas bardzo silnego lęku wolnopłynącego, gdy minął najsilniejszy lęk derealizacja ustąpiła. Masz benzo, ratuj się nimi do czasu zaskoczenia SSRI. Do maksymalnie 4 tygodni możesz spokojnie brać nawet codziennie, bez obawy o uzależnienie, wtedy powinien pojawić się efekt przeciwlękowy escytalopramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×