Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale reaguje tak na każdy lek - paro, cital czy wenla. Taka moja natura, źle toleruje leki teko typu.
Ja mam to samo po tych lekach, jedynie fluo póki co odpukać dobrze znoszę, aż jestem zdziwiony bo tyle się naczytałem o prozaku, że strasznie męczy na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, jak porównał byś esci do paro ?

Esci jest bardziej energetyczne i zdecydowanie bardziej antydepresyjne od Paro .

Paro jest za to lepsze , gdy dokuczaja lęki i obsesje ( paro na początku nasila obsesje , gdy sie wkręca - to dobry ogólnie znak, znaczy to ,że leczy ten obszar )

U mnie najlepsze efekty daja niskie dawki esci + paro ,,, a jak one są za "słabe" ( szczególnie zimą przy nislkim nasileniu światła ) dodaję moklo , lub radiole lub ( serię Afobazolu ) i jakoś żyje .Leki mi pomagają , gdyby nie one chyba bym dziś raczej w czarneej dupie siedział .

"Cierpiałem" na ADHD , niby mam je dalej . 4 lata na metylo sprawiło ,że moje ADHD nie jest nawet w połowie tak silne jak przed braniem leku , a leku obecnie nie biore . Leki pomagaja , a czasem leczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro jest za to lepsze , gdy dokuczaja lęki i obsesje ( paro na początku nasila obsesje , gdy sie wkręca - to dobry ogólnie znak, znaczy to ,że leczy ten obszar ).

Odnośnie zaburzeń lękowych (GAD, SAD) escytalopram w badaniach wypada statystycznie lepiej niż paroksetyna, w równoważnych dawkach:

 

http://bjp.rcpsych.org/content/bjprcpsych/189/3/264.full.pdf

 

Escitalopram10 mg was significantly more efficacious than paroxetine 20 mg (in GAD treatment).

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16075658

 

After 24 weeks of treatment, mean changes in HAMA scores were -15.3 and -13.3 for escitalopram and paroxetine, respectively (p = 0.13)

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20067433

 

Patients with severe depression together with comorbid anxiety symptoms responded significantly better to treatment with escitalopram 20 mg compared with paroxetine 40 mg. Contrary to paroxetine, escitalopram maintained its efficacy with increasing baseline anxiety levels.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17459976

 

Escitalopram 10 mg daily is more effective than paroxetine and placebo for generalised anxiety disorder.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17407626

 

Given that escitalopram 20 mg/day was associated with an earlier onset, higher response and remission rates, improved functioning, and better tolerability than the reference drug, escitalopram deserves to be considered as one of the first-line agents in the pharmacotherapy of OCD for longer-term treatment periods.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16014329

 

Escitalopram 20 mg was significantly more effective than paroxetine 20 mg on 5 of the 6 symptom dimensions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam radę rzucić palenie przy braniu już paro 35 dni bo palę dość dużo i wiecej jest z tego problemów niż pozytku wowoluje sobie bóle brzucha papierosami a w nastepstwie biegunki. Natomiast boje się zbyt niskiego poziomu dopaminy w orgazmie i chciałbym ją jakoś naturalnie uzupełnić. Nie wiem czy dam radę rzucić , czy kupić może desmoskan , czy jakąś dietę wprowadzić żeby się tego pozbyć .Boje się rozdrażnienia , przy rzuceniu , spadku jeszcze bardziej libido, natretnych myśli , bezsenności i jeszcze bardziej trzesacych się dłoni. Ale samo palenie jest bez sensu. Nie mam na to kasy mam zęby i zatoki do leczenia i rano biegunki przez fajki.

 

Czy paro mi pomoże w rzuceniu czy dopamina jeszcze bardziej się obniży jak bym rzucał bez paro , czy ktoś rzucał papierosy na lekach ssri ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze mi będzie brakowalo to wiem bo już rzucalem w grudniu i to był koszmar, myślę że w pewnym stopniu paro pomoże bo jestem bardziej opanowany wyważony po paro , trudniej mnie zdenerwowac ale tez parcie na palenie wieksze i mimo wszystko bardzo dużo problemów i do zrobienia w życiu. Zacząłem właśnie palić jak sobie nie dawalem rady z depresja i ubokami na poczatku brania paro. Teraz już czuje się lepiej. Zastanawiam się czy jak rzucę to libido spadnie mi jesczwr bardziej.

Nie chce brać żadnych wspomagaczy typu neuroleptyki czy jakies leki na dopamine , ani nawet benzo . Generalnie nie chce się pchać już w żadne leki po ktorych nie będę mógł jeździć autem bo tylko autem dam radę poszerzyć swoj obszar bezpieczeństwa i zacznę coś robić i wyjde do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tictac,

A co do libido to nie demotywuj się, u mnie na początku było, później zanikło, sam nie mogę dojść, ale przy stosunku daję radę, choć czasami się nie udaje, przy bliższym kontakcie jest szansa, że dojdziesz, ale musisz spróbować. :)

Ja osobiście mam o wiele większe libido odkąd biorę to paro, ale czasami mam problem by dojść... Ale innym razem się udaje, więc zależy od dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz 22.

Mi dano najpierw wenaflaksyne. Po 2 dniach brania najniższej dawki myślałam że spłonę. Masakra takie były uboki.wydaje mi się że wenaflaksyna pobudza.

 

Tictac

Nie ma nic złego we wspomaganiu się neuroleptykiem. Ale oczywiście tylko w nagłych przypadkach.

Benzo to najgorsze g...no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fajkami tragedia, szczególnie jak brakuje zajęcia lub ktoś mnie zdenerwuje dosłownie chce mi się płakać i palić .

Wypaliłem dziś jednego przy silnym stresie, na razie . Nie wiem czy stopniowe rzucanie palenia ma jakiś sens.

Normalnie paliłem około 12-15 papierosów dziennie, dziś na razie 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy62,

Dziś wypaliłem jednego papierosa koło 16, różnica w rzucaniu z paro czy bez jest niewielka ale wydaje mi się , że łatwiej rzucić na paro odrobinę.

Rzucenie od razu jest trudniejsze niż stopniow , ale szybciej organizm się odzwyczaja od nikotyny. Fajnie że Wam się udało pokonać ten nałóg mimo tylu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy62,

Dziś wypaliłem jednego papierosa koło 16, różnica w rzucaniu z paro czy bez jest niewielka ale wydaje mi się , że łatwiej rzucić na paro odrobinę.

Rzucenie od razu jest trudniejsze niż stopniow , ale szybciej organizm się odzwyczaja od nikotyny. Fajnie że Wam się udało pokonać ten nałóg mimo tylu problemów.

Kup sobie desmoxan jest zajebisty, normalnie nie chcę ci się jarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie,jestem nowy na forum,ale czytalem was dlugi czas.lecze sie na nerwice lekowa 15lat.moj zestaw na dzien dzisiejszy to 30mg paroksetyny,300mg sulpirydu,i 60mg mianseryny.paro biore od 3 miechow.czuje sie nawet niezle na tym zestawie.tictac kup sobie e papierosa.sam pale ponad rok.libido napewno wzrosnie.zostane tu z wami na dluzej.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×