Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z Arketisem ??
Ja brałem a co??

Biorę go od tygodnia i mam znaczne pogorszenie myśli strasznie dziwne zaczynam bać się samej siebie czy to normalne ??

Tak na początku brania ssri w tym silnej paroksetyny, mogą wystąpić działania niepożądane, w tym pogorszenie istniejącej depresji, trzeba to przeczekać co do działania arketisu to jest ok, tylko szybko się rozpuszcza w buzi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to że się rozpuszcza zauważyłam bardzo szybko ten posmak jest bardzo nie smaczny , bałam się że te tabletki mogą mieć dziąłnie odwrotne , a teraz muszę zwiększyć dawkę . do tego posiłkuję się dwa razy dziennie LEXOTANEM
Dobrze, że są te benzo, bez nich było by tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś dalej nie mogę się wyluzować, ani zrelaksować, caly czas chodzę spięty, boli mnie brzuch i dalej boje się ruszyć z domu, jestem też mniej wesoły po paroksetynie, nie chce oczywiście przerywać ani nic zmieniać bo jeszcze na to za wcześnie, ale coś bym dorzucił do tego leku , bo czuje taki przewlekły stres , smutek, obojętność. Lęki i ataki paniki, palpitacje serca zniknęły ale nir umiem się wyluzować, cieszyć no i to libido :(

Potrzebuje coś dorzucić do paro co poprawi mi nastrój, da motywacje i uspokoi jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję tak MEGA zdenerwowana i pobudzona... i te nudności, po Parogenie zwymiotowałam :( Mam mega parcie, żeby zacząć już brać jakieś leki, bo mam dość tego ciągłego złego samopoczucia... Mam tą wenlafaksynę i korci mnie, żeby do niej wrócić. Żałuję, że ją w ogóle odstawiłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuje po paro dobrze, jeśli chodzi o lęki , napady paniki , palpitacje serca i ogólnie opanowanie to widzę poprawę, mimo wszystko to za mało dalej się waham wyjść dalej z domu, rano dokuczaja mi biegubki i ból brzucha. Nie. wiem czy jakikolwiek lek oprócz silnie przeciwlekowego benzo mnie z tego wyciągnie. Chciałbym pojechać do dziewczyny do dużego miasta ale sama myśl siedzenia w busie mnie przeraża i ląduje w w WC . Może gdyby ktoś zaufany mnie tam zawiózł ale to żadne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mieliście skutki uboczne po Paroksetynie? Może ja panikuje za bardzo...

 

 

Ja miałam całą masę! Jestem okropną panikarą ale przeżyłam :) Ty też dasz radę. Wytrzymaj - 2 tygodnie i powoli wszystko minie i wrócisz do formy, zobaczysz. Trzeba dać szansę lekom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JERZY62,

Tylko w początkowych tygodniach teraz nie zauważyłem tego problemu za bardzo. Tzn czasami oczywiście myślę i się przejmuje i zasypiam dość późno, ale generalnie nie jest to problem - jest na tyle znikomy, że nie zwracam na to uwagi i nie muszę na to brać leków. Ogólnie wszystkie uboki przeszły :

- zawroty głowy, dezorientacja , mdłości , senność w ciągu dnia - to wszystko minęło

- zostało obniżone libido, spłycenie lekkie emocji ( kamienna twarz, mało rozmawiam z innymi )

 

Generalnie jestem spokojniejszy, bardziej opanowany, taki wyciszony ( nie denerwuje się tak szybko, nie wpadam w ataki paniki ).

Teraz moim głównym problemem jest ból brzucha ( szczególnie rano) i biegunki poranne, ciągłe spięcie w brzuchu, nadal lęk przed pojechaniem gdzieś dalej zrobieniem czegoś nowego,

nadal wszystko szybko robię, nie mam cierpliwości ( zły styl życia ) szybkie jedzenie, trzęsą mi się dłonie, nadal się przejmuje , wzdycham, pale papierosy i myślę za dużo.

Palę też sporo i denerwuje mnie to bo może to być jedną z przyczyn częstszych wizyt w WC rano.

Generalnie nie chce na razie nic dorzucać i niczym się odurzać, biorę na razie do 6 tygodni 20 mg, między czasie chce zrobić badania bo to rozdrażnienie, może być wynikiem też jakiejś choroby ( np. tarczycy ).

Poza tym nie ma sensu się pakować w kolejne leki , bez kompletnie żadnych badań. Muszę jakoś pokonać ten spięty ból brzucha, biegunki poranne, zacząć uprawiać sport by rozładować stresu trochę.

Mam go bardzo dużo, czuje się, że jest po prostu cały czas ze mną. To bardzo wiele lat nerwów, przyzwyczajeń lęków, złego trybu życia, problemów i oczekiwań.

Sama paroksetyna zadziałała dość dobrze, ale zniwelowała może 30% mojej nerwicy. Nie wiem czym załatać resztę.

Zastanawiam się czy dałbym radę rzucić papierosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, spokojnie bedzie coraz lepiej, ja jjestem na paro od roku i nie odrazu bylo wszystko super... do tej pory mam czasem napady lekowe... do marketow nie wchodze...

 

mysle, ze trzeba tez sprobowac psychoterapii i co najwazniejsze nie zamykac sie w domu !!

 

 

oliwkazp sprawdzajac te dwa leki jest taka interakcja :

 

Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie BUSPIRON oraz PAROKSETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

 

https://www.osoz.pl/osoz-www/leki/interakcje tu zawsze mozecie sprawdzic jakie leki z jakimi koliduja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89,

Tak zamykanie się w domu zabija niestety, nic się nie robi tylko się myśli, analizuje, lub śpi rozleniwia wszystko na zewnatrz staje się trudne, człowiek zamyka się we własnym świecie w bańce i nie widzi nic poza tym. Jest skupiony na własnym ciele i własnej psychice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety zamykam sie w domu, mam dwojke dzieci w tym 3 miesiecznego synka, znajomi sie ode mnie odsuneli- mam wrazenie, ze nie lubia ? nie przepadaja za mna... odzywaja sie tylko jak cos chca, bo mimo mojej nerwicy jestem zaradna i potrafie duzo rzeczy, spraw zalatwic... a mi brakuje takiej osoby, z ktora mozna by bylo sie spotkac, porozmawiac, wiedziec, ze mozna do niej sie zwrocic 24 H ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paro działa, ale to jest za mało - a nie chce brać leków po których będę całkowicie wysuszony z emocji, nie będę mógł prowadzić auta, myśleć, śmiać się czy rozwiązywać problemów.

Muszę coś załatwić sobie na biegunki poranne, może to wina brania paroksetyny przed jedzeniem ? Może powinienem brać jakieś leki osłonowe na żołądek ? Może za dużo pale rano ?

Nie wiem, ale do południa mam biegunki i denerwuje mnie to bo nie mogę się ruszyć z miejsca, potem boli mnie brzuch i robi się błędne koło .

A przecież nie mogę się naćpać benzo i siąść za kółko czy robić coś innego, może przydały by się odwiedziny u psychologa/psychoterapeuty ale nie wiem na ile jest mi to w stanie pomóc.

Zwiększenie dawki paro jest równoznaczne z ucięciem libido dodatkowo a tego nie chce. Musze prowadzić auto bo mieszkam na małej wsi gdzie wszędzie jest daleko, nie chce się upolować na stałe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×