Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy wychodzenia z depresji


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem sie z wami podzielic pewnymi spostrzezeniami. Dwa tygodnie temu terapeutka powiedziala mi zebym sobie zalozyl zeszyt i notowal w nim wsztstkie pozytywne mysli i zdazenia, swiadczace o tym ze cos sie zmienia na lepsze. I tak sobie notowalem.

 

Generalnie mozecie sie zasmiac ale pierwsze postanowienie to kupienie sobie 10 dk. szynki, 2 banany i male mleko. Stwierdzilem ze musze cos jesc bo chudne w oczach. Zrobilem tak dwa razy.

 

Kilka dni temu zaciekawilem sie opowiadaniem kolezanki i zdjeciami osrodka w ktorym spedzila dziecinstwo. To zaciekawienie byly dla mnie dobra oznaka - sam to odnotowalem a terapeutka potwiedzila.

 

Kilka tygodni temu dojezdzalem do pracy taksowka, bo balem sie komunikacja publiczna szczegolnie metrem. Pozniej motocyklem ale motocykl mi sie zepsul. Wsiadlem wiec

do metra a tam zamiast lęku przygladalem sie ładnym dziewczynom. Hm wiec jest juz lepiej.

 

Wczoraj kupilem sobie dwa jabla na bazarku idac do pracy - stwierdzilem, ze dobrze jest

zadbac o jakies witaminy.

 

Od dluzszego czasu nie moglem sie skupic na pracy - wczoraj zrobilem newsletter - prawdziwy sukces, naprawde.

 

Na stolowce bralem jedzenie na wynos, nie moglem tam wytrzymac przed talerzem na stołowce.

 

Dzisiaj stało się coś niezwykłego. mialem wilczy apetyt wzialem zupe i drugie danie ( zazwyczaj w nerwach moglem zjescie tylko drugie) a pozniej stnalem jeszcze raz w kolejce po surowke. Taki wzmozony apetyt wzialem za objaw zdrownienia i ze wzruszenia omal sie tam nie poplakalem. Na dodatek

przyszly pomysly na przebudowanie swojego zycia.

 

Wyszedlem pozniej na zewnatrz patrze lęk jakby sie rozmył, depresja osłabła. Nerwy wydaja sie byc ukojone. Jestem takim stanem zaniepokojony, nie wiem co bedzie dalej...

 

Moze juz bedzie lepiej?

 

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja bede robił kiedy nie bedzie juz nerwicy i depresji? Czy wymyśle jakoś sposób na lepsze, ciekawsze zycie?

Musisz być ostrożny bo to świństwo lubi wracać. Dobrze, że notujesz to jak w danej chwili się czujesz (pozytywnie), bo zawsze będziesz w trudnych chwilach wrócić do tego. Wiesz, to co już osiągnąłeś jest już Twoje i nie ma możliwości, żebyś się cofnął do tego co było kiedyś. Zawsze jesteś już krok do przodu. Nawet jak będzie źle.

Życzę wszystkiego dobrego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×