Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

No ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że faktycznie starania się dla innych i zaprzepaszczenia swoich planów jest czymś potwornym . W sumie dzięki wam się znowu zmotywowałem do roboty , bo jakoś cholernie mi głupio jak mam tkwić ciągle w tym samym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby macie racje.. Ale smutno jest gdy masz zamiar w planie ugotować jakiś obiad bądź jakąś fajną kolacje a później siadasz do niej sam .. to wtedy się płakać chce bo nikt nawet tego nie oceni mimo starań ..

Życie dla siebie nie oznacza życia w samotności. Chodzi tylko o to, by będąc w związku (czy innych relacjach międzyludzkich) nie poświęcać wszystkiego (swojego JA) dla partnera, by pozostać SOBĄ i nadal SIEBIE realizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadło mnie dziś poczucie osamotnienia. Niby pragnę kontaktu z ludźmi, nowych znajomości, rozmowy, zwykłej obecności, chcę się zaangażować, ale najwyraźniej walczę sama ze sobą. Może to lęk przed odrzuceniem, bo w mojej głowie pojawiają się myśli; nie jesteś dość mądra, zabawna, rozrywkowa, błyskotliwa. Patrzę na rodziców i widzę jak rzadko spotykają się z kimkolwiek. Narzekają. Mówię, będę inna, ale najwyraźniej zmierzam w tym samym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambivalentna - Pewnie się to nie pocieszy ale wiedz,że nie jesteś sama :)

Widać ,że masz chęci no i świadomość z czego wynikają Twoje lęki a to już coś.Nie wszyscy którzy mają z tym problem mają tego świadomość.

Każdy z nas jest inny,na swój sposób wyjątkowy,Trochę więcej wiary w siebie :) Lęk przed odrzuceniem może wynikać z tego ,że Twoi rodzice nie spełnili Twoich potrzeb takich jak - poczucie akceptacji,bezpieczeństwa i miłości i boisz się ,że ktoś może postąpić podobnie w stosunku do Ciebie jak się otworzysz.Ale nawet jeśli zdarzy się,że zostaniesz wyśmiana,obrażona,odrzucona w jakiś sposób- to pomyśl czy to jest powód ,żeby nie próbować i nie szukać ludzi ,którzy Cie zrozumieją,pokochają taka jaka jesteś.Bo na pewno są tacy ludzie na świecie.Życie mamy jedno przypuszczalnie :) Jeśli masz w sobie chęć życia a wydaje mi się ,że tak jest to próbuj,żyj,popełniaj błędy,strzelaj gafy,daj sobie na tzw luz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że czasem rozmawiacie sobie z samym sobą? :P

Przed pierwszym pobytem na dziennym zdarzało mi się często. Czasem odpowiedź udzielona na zadane sobie na głos pytanie mnie zaskakiwała :twisted:

Mózgunio pływał jak ten waleń

edycja: w oceanie niewypłakanych łez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

Typowy homo sapiens jest zwierzęciem stadnym, ale moim zdaniem zdarzają się wyjątki od reguły. Czyli egzemplarze lubiące samotność (np. pustelnicy :mrgreen: ).

Poza tym chęć decydowania o sobie i swoim życiu nie zawsze musi oznaczać życie samotne. Łatwe to nie jest, ale chyba możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druid, z kobietą nigdy nie byłam, nie mieszkałam, żadna nigdy nie wymagała ode mnie podporządkowania, więc nie - kobiety mnie tak nie denerwują :) Chociaż...raz mi się zdarzyło, że byłam prostacko "rwana" przez lesbijkę i denerwowała mnie ona równie mocno jak faceci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

 

Myślimy podobnie.

Najlepiej mi w towarzystwie samego siebie - przynajmniej ktoś się z moich specyficznych dowcipów śmieje :)

Z tym, że mnie tej postawy nauczyło doświadczenie, mianowicie wyrwane 5 lat z życia zainwestowane w zaufanie i altruizm skoncentrowany na jednej osobie.

Reakcja psychiki jednoznaczna - trust no one + trwające 9 miesięcy usiłowanie wprowadzenia się w autyzm emocjonalny.

 

Mam nadzieję, że z czasem poczujesz potrzebę zaufania innej osobie.

Łatwiej się żyje wiedząc, że to właśnie te ramiona, które doskonale znasz czekają na Ciebie, zwłaszcza po niewiadomo jak ciężkim dniu. Ja za tym mimo wszystko tęsknie. To mimo wszystko ma bardzo dużą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×