Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie o leki antydepresyjne


robb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru lat czuje sie nieszczesliwy i nie widze sensu aby zyc, raz probowalem popelnic samobójstwo(tak naprawde to byla proba zwrocenia na siebie uwagi a nie samobojstwa), wtedy przez krotki okres czasu bralem leki antydepresyjne(fluoksetyna czy jakos tak).

Najpierw zmarla moja narzeczona, po jakims czasie ozenilem sie, od poczatku bylo cos nie tak, a dzis... no coz, w moim mniemaniu zona mi sie puszcza(ale to inna historia)

Chodzi o to ze chce zrobic cos z tym swoim nedznym zyciem, ale brak mi na to sil, nawet nie potrafie zdobyc sie na to aby odejsc od mojej zony ktora traktuje mnie jak smiecia.

Mysli o sknczeniu z zyciem raczej mnie nie nachodza, ale napewno jest ze mna(z moja psychika) cos nie tak.

Slyszalem kiedys opinie ze jesli raz zacznie sie brac leki antydepresyjne to juz trzeba bedzie je brac do konca zycia, ze jesli raz "zlapie" sie depresje to juz nigdy nie mozna sie wyleczyc a jedynie lagodzic jej skutki.

Dlatego nie wiem co zrobic, czy isc do psychologa/psychiatry, poprosic o te leki? Czy one potrafia zmienic moj sposob myslenia, moje zycie, czy dadza mi sile aby wszystko zmienic? Odejsc od zony, zmienic prace, nikomu wiecej nie pozwolic traktowac mnie jak niedorozwoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robb, to nie jest prawda, że leki trzeba brać do końca życia jak i to, że depresji czy nerwicy wyleczyć się nie da......tyle, że samymi lekami to raczej tych chorób nie wyleczysz.

Idź do psychiatry - niech postawi diagnozę, przecież nie musisz zaraz barć leków - możesz iść tylko na samą psychoterapię do psychologa, zastanów się nad tym....to napewno nie zaszkodzi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem robb, z tym że ja jestem z poznania, po prostu szukam na internecie państwowych placówek psychiatrycznych/psychologicznych. i tez mnie zastanawia jakość tych usług, ale jak nie pójde to się nie przekonam. mam jeszcze jedno pytanie do Was forumowicze: czy ktoś mógłby mi powidzieć jak wygląda takie badanie u psychiatry? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robb, nie ma za co, nie dziękuj a skorzystaj :smile:

 

 

basieq, Po raz kolejny wyszukiwarka nie gryzie...........

 

pozna-t2603.html?hilit=Poznań - oferty z poznania.

 

1-wizyta-u-psychiatry-t3242.html - temat o pierwszej wizycie u psychiatry.

 

Zapytaj się w odpowiednich tematach, tam najprędzej ktoś ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×