Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu wystarczy recepta na Lyricę.

 

elfrid odpisz na pw ?

 

-- 21 mar 2016, 08:21 --

 

mam pytnaie o zażywaczy prega. odpowiedzcie mi, jak się czujecie na tym leku , wiem że nie działa jak benzo i baclofen i nie czuć tego , ale czy działa na lęki społeczne , że gdzies idziesz wśród luzi i jestem bez lęków , na fobie społeczne , no i jak długo moźna to brać , z rok można by było? , a szybko rosnie tolerancja? czy np dawka taka dawka 300 do 450 starczy na długo bez potrzeby zwiększania jak już się do niej dojdzie . np na rok ? czy szybko kończy sie jej działanie przeciwlękowe?

 

 

stresuje sie w hipermarketach , źle się czuje w auotobusie i takie tam . pomoże to na to i jak z toleracją na lek , i czy nie zaburza koncentracji , chciałbym oto poprosić lekarza ale nie wiem czy warto się w to bawić?

 

zastanawiam się nad dorzuceniem tego do fluoksetyny

 

Nie mogę Ci odpisać na priv, bo nieprawidłowo wyświetlają mi się te wiadomości, widzę tylko połowę treści (w ogóle po zmianie szaty graficznej forum jest lipca).

Uważam, że pregabalina jest dobra na napięcie, pobudzenie lęk. Nie rośnie tolerancja. Na początku jest wrażenie upojenia i głupawki, które przechodzi z czasem - jednak to nie znaczy, że lek przestaje działać. Natomiast nie sądzę, żeby pregabalina działała na lęki typu fobia społeczna, nerwica natręctw itp. Działa na lęk rozumiany jako napięcie, niemożność odprężenia, stres, nakręcanie się.

Moim zdaniem jest lekiem, który działa najbliżej benzo, chociaż nie nigdy nie brałem wynalazków typu baclofen i in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wystarczy recepta na Lyricę.

 

elfrid odpisz na pw ?

 

-- 21 mar 2016, 08:21 --

 

mam pytnaie o zażywaczy prega. odpowiedzcie mi, jak się czujecie na tym leku , wiem że nie działa jak benzo i baclofen i nie czuć tego , ale czy działa na lęki społeczne , że gdzies idziesz wśród luzi i jestem bez lęków , na fobie społeczne , no i jak długo moźna to brać , z rok można by było? , a szybko rosnie tolerancja? czy np dawka taka dawka 300 do 450 starczy na długo bez potrzeby zwiększania jak już się do niej dojdzie . np na rok ? czy szybko kończy sie jej działanie przeciwlękowe?

 

 

stresuje sie w hipermarketach , źle się czuje w auotobusie i takie tam . pomoże to na to i jak z toleracją na lek , i czy nie zaburza koncentracji , chciałbym oto poprosić lekarza ale nie wiem czy warto się w to bawić?

 

zastanawiam się nad dorzuceniem tego do fluoksetyny

 

Nie mogę Ci odpisać na priv, bo nieprawidłowo wyświetlają mi się te wiadomości, widzę tylko połowę treści (w ogóle po zmianie szaty graficznej forum jest lipca).

Uważam, że pregabalina jest dobra na napięcie, pobudzenie lęk. Nie rośnie tolerancja. Na początku jest wrażenie upojenia i głupawki, które przechodzi z czasem - jednak to nie znaczy, że lek przestaje działać. Natomiast nie sądzę, żeby pregabalina działała na lęki typu fobia społeczna, nerwica natręctw itp. Działa na lęk rozumiany jako napięcie, niemożność odprężenia, stres, nakręcanie się.

Moim zdaniem jest lekiem, który działa najbliżej benzo, chociaż nie nigdy nie brałem wynalazków typu baclofen i in.

 

 

mam to samo z tymi wiadomościami, ja robię tak , naciskam odpowiedz na wiadomość i pod spodem widzę jaka wiadomość do mnie przyszła.

aha rozumiem w takim sensie . pobudzenie to ja lubie mieć i np hipomanie kiedyś miałem na paroksetynie ,to uwielbiam to hehe :) zresztą mi taki klonik i alpra nie likwiduje pobudzenia , ladnie mnie nastraja na działanie. sądzę że pregabalina też by mnie jakoś nie zmuliła. mam próbki i testowałem na razie 2x75 mg nic za bardzo nie odczułem . ale to małe dawki .

ale niemozność odprężenia,stres,napięcie to jak na to działa to mi odpowiada. bo takie coś mam . jestem tylko ciekaw czy nie będzie to powodować dodatkowej anhedonii .

dąże do mixu fluo+bupropion i ewentualnie właśnie pregabalina.

 

-- 21 mar 2016, 17:43 --

 

a od jakiego dawkowania zaczynałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, doskwierała, ale od pewnego czasu miałem problem głównie z lękami, napieciem. teraz staram się pociągnąć na samej pregabalinie, bo fluwoksamina była dość zmulająca. zresztą nie lubię ssri.

 

Czytałem, że kiedyś brałeś fluoksetyne + mianseryne. Jak wspominasz ten zestaw z perspektywy czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, doskwierała, ale od pewnego czasu miałem problem głównie z lękami, napieciem. teraz staram się pociągnąć na samej pregabalinie, bo fluwoksamina była dość zmulająca. zresztą nie lubię ssri.

 

a fluoksetyna? lubiłeś ją przecież . może ją połącz z prega . nie muli tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z Esci. Gorzej niż bez leków, też wegetacja ale kurwa x100 boleśniejsza. 5 miesięcy anhedonii,apatii,odrealnienia,lęku,bezsenności,zamulenia,otepienia. Kurwa od 5 miesięcy z nikim normalnie nie pogadalem, nie usmiechnalem się, jedzenie wciskam w siebie na siłę a i tak tracę na wadze. Serio mam dość, nie wiem kurwa co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie proponujecie zamienniki oryginalu? Ostatnio zauwazylem, ze wygasl patent i mozna kupic to cudo w normalnej cenie. Kiedys bralem i dzialal dosyc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×