Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Służę pomocą, zawsze wiarygodną :)

 

Jeżeli działanie SSRI jest w twoim przypadku satysfakcjonujące, to polecam dołożyć tylko 10 mg mianseryny (najmniejsza dawka blokująca receptory 5-HT2A i C, 5-HT-3), zmniejszająca kastrację po SSRI.

Jeśli jednak działanie przeciwdepresyjne SSRI nie jest zadowoalające to polecam na początek 15 mg mirtazapiny, zablokuje receptory 5-HT2A i C i 5-HT-3 oraz wzmocni działanie noradrenergiczne poprzez blokadę rec. alfa-2A.

Uczulam na zwiększenie apetytu, które jednak da się opanować.

To moja sugestia.

 

Poniżej jeszcze tylko porównanie zaburzeń seksualnych po SSRI i mirtazapinie:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19157098

 

SSRI is far more likely to induce sexual dysfunction than mirtazapine in the treatment of depression.

Pozdrawiam.

 

-- 20 mar 2016, 16:40 --

 

Kolejny artykuł o augmentacji mirtazapiny do SSRI celem zmniejszenia kastracji:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18278806

 

Mirtazapine augmentation is a good choice for the treatment of SSRI-induced sexual dysfunction, and the results are typically seen later after 4-8 weeks.

W związku z powyższym zdaniem, warto zaczynać leczenie od małych dawek NaSSA a po kilku dniach włączać SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi ocenić czy działanie paro jest dla mnie satysfakcjonujące, zmiany są na tyle powolne i subtelne, że na prawdę muszę poszukać jakiegoś sposobu by to sprawdzić, na pewno nie przerwe leczenia i poczekam do 21 dni , lub 30 dni na rozkręcenie się całkowite , wiem że nie mam już ataków z sercem i jestem spokojniejszy. Nie wiem tyko jak z dawką może zostanę na 15 mg bo 20 to za duzo.

 

Dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ paroksetyny i mirtazapiny na opóźnioną ejakulację:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14520123

 

The intravaginal ejaculation latency time after paroxetine and mirtazapine gradually increased from 15 to 119 s and from 23 to 28 s, respectively, after 6 weeks. Paroxetine 20 mg/d exerted a strong delay (maximum 5.7-fold increase), whereas mirtazapine 30 mg/d did not delay ejaculation (0.9-fold increase). These results confirm earlier findings that paroxetine, but not mirtazapine, significantly delays orgasm and ejaculation in men with early ejaculation, whereas mirtazapine is devoid of any effect on it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja mam pytanie, jestem po operacji, od tamtego czasu, a minelo juz 2 tygodnie... mam straszna zmulice rano... mam wrazenie jakby połączenie paroksetyny i trittico mimo że biore 1/3 tabletki mnie mega powalało... rano z wyrka nie moge wstać !! czy to możliwe ?? czy to po prostu osłabienie organizmu nadal mi doskwiera.... bo wcześniej trittico naprawde pomagało mi się wyspac i potrafiłem wstać o 7 rano mega wyspany, zmotywowany i gotów do działania... a teraz potrafie polozyc sie miedzy 22 a 24 i gnije do 11 rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz odstawić Trittico na dwa trzy dni , żeby sprawdzić ?

Życzę powrotu do zdrowia po operacji.

 

-- N mar 20, 2016 6:47 pm --

 

Poleci ktoś jakąś pomoc w rzucaniu palenia przy braniu ssri ? Czuje że mój poziom dopaminy jest bardzo niski. Próbuje nadrobić jedzeniem ale ciężko idzie. Benzo szkoda mi marnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takich środków przeciwbólowych moge używać np. Na ból głowy , bo chyba niektóre wchodzą w interakcję z paroksetyna . Biore również doraźnie bromazepam. Musze jakoś wyciszyć ból głowy przy rzucaniu papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paracetamol jest w miare bezpieczny, a jezeli pozostalych NLPZ'tow nie bedziesz bral regularnie, to tez raczej nic sie nie stanie. Z innych metod mozesz sprobowac dac glowe pod goracy prysznic lub wypic super ostrego drinka wody/oleju(konieczny, ale wystarczy kilka kropel) i pieprzu kajenskiego (gdzies pol lyzeczki plaskiej na szklanke wystarczy, i tak bedzie piekielnie ostre).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakąś pomoc w rzucaniu palenia przy braniu ssri ? Czuje że mój poziom dopaminy jest bardzo niski. Próbuje nadrobić jedzeniem ale ciężko idzie. Benzo szkoda mi marnować.

Cyzynyna (Tabex, Desmoxan).

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23404838

 

Cytisine is an effective treatment for smoking cessation with efficacy comparable to that of other currently licensed treatments. Given its low cost and potential for public health benefit, expedited licensing of cytisine for smoking cessation is warranted.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25517706

 

When combined with brief behavioral support, cytisine was found to be superior to nicotine-replacement therapy in helping smokers quit smoking, but it was associated with a higher frequency of self-reported adverse events.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21991893

 

In this single-center study, cytisine was more effective than placebo for smoking cessation. The lower price of cytisine as compared with that of other pharmacotherapies for smoking cessation may make it an affordable treatment to advance smoking cessation globally.

 

-- 20 mar 2016, 21:50 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25729824

 

Three prospective cohort studies conducted in over one hundred patients exposed to an SSRI for periods ranging from 5 weeks to 24 months found altered semen param-eters after as little as 3 months of exposure: reduced sperm concentration, reduced sperm motility, a higher percentage of abnormal spermatozoa, and increased levels of sperm DNA fragmentation. One clinical trial showed growth retardation in children considered depressed who were exposed to SSRls. SSRls may have endocrine disrupting properties.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18804223

 

A significant increase in the amount of denatured single strand DNA in total cellular DNA was found in patients treated with selective serotonin reuptake inhibitors compared with that in controls (43.2% +/- 11.4% vs 21.4% +/- 10.6%, p = 0.01). Each semen analysis parameter significantly correlated with treatment duration.

Selective serotonin reuptake inhibitors can impair semen quality and damage sperm DNA integrity. Further studies are needed to replicate our findings.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19515367

 

Mean sperm DNA fragmentation was significantly higher for men while on paroxetine (30.3%) versus baseline (13.8%). Before paroxetine, 9.7% of patients had a terminal deoxynucleotidyl transferase dUTP nick end labeling (TUNEL) score>or=30% compared with 50% at week 4 of treatment. The odds ratio (OR) of having abnormal DNA fragmentation while taking paroxetine was 9.33 (95% confidence interval, 2.3-37.9]. Multivariate logistic regression correcting for age and body mass index confirmed this correlation (OR, 11.12). Up to 35% of men noted significant changes in erectile function and up to 47% of men reported ejaculatory difficulties on medication. Recovery to near-normal sexual function was noted after stopping treatment. Standard semen parameters were not significantly altered during paroxetine treatment.

In men with normal semen parameters, paroxetine induced abnormal sperm DNA fragmentation in a significant proportion of subjects, without a measurable effect on semen parameters. The fertility potential of a substantial number of men on paroxetine may be adversely affected by these changes in sperm DNA integrity.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21776003

 

However there was a significant decrease in sperm concentration, motility and morphology when compared with the baseline semen measures. Daily escitalopram treatment effects the semen parameters of patients with lifelong PE. Further investigations with larger series are needed to see whether other serotonin reuptake inhibitors have similar side effects and to expose the exact mechanism underlying it. Different treatment modalities should be suggested to patients who desire fertility.

 

-- 20 mar 2016, 21:55 --

 

Warto wiedzieć, że oprócz obniżonego libido, problemów z erekcją, SSRI również negatywnie wpływają na jakość nasienia, co przedstawiłem w trzech powyższych publikacjach.

Oczywiście nie jest to nagonka na SSRI, bo nigdy nie podważałem ich skuteczności, szczególnie w leczeniu zaburzeń lękowych, również depresji, aczkolwiek leki te mają szereg dość niekorzystnych implikacji w kwestii zaburzeń seksualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah i Grabarz666,

Dzięki za odpowiedzi. Straszysz Grabarz trochę tymi danymi , szkoda mi trochę się tak kastrować ale co zrobić. Paroksetyna też ma tą wadę, że ciężko ją odstawić w porównaniu z innymi SSRI, generalnie wszystko to nie za fajnie wyglada. Już samo to , że najwiekszy kac, dół , rozpacz, stres, ciężka praca mnie tak nie wykastrowala jak ten lek po kilku dniach stosowania, a to daje do myślenia .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś dane jak szybko paroksetyna uzależnia ? Bo ja znalazłem tylko jedno źródło godne polecenia ale z 2007 roku bodajże w pdf.

Bo chce jeszcze 2 tyh pojesc sobie dawke 20mg i jak bedzie ok to zostawie na pol roku zeby życie trochę ulozyc a jak nie no to szkoda sie faszerowac.

 

P.S Już widzę siebie jak sram przed skutkami odstawienia tego leku :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden antydepresant nie uzależnia, przestać ciągle doszukiwać się skutków ubocznych, które nawet nie istnieją.

Nie czytaj żadnych niewiarygodnych źródeł typu opinie pewnych użytkowników, posty na hyperreal, najbardziej wiarygodne są in formacje z publikacji na PubMedzie.

Dostajesz gotowe recepty zmniejszenia kastracji po SSRI, a ciągle się o to pytasz i wymyślasz nowe skutku uboczne.

Zycie w depresji jest gorsze bez leków niż z nimi, tyle razy ci to trąbiłem, a ty ciągle swoje, ale przekonasz się o tym jak odstawisz i będziesz mia próbę suicydalną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moje źródło , nie czytam hyperreal i innych bzdet tego typu. Miałem na myśli objawy które pojawiają się po odstawieniu leków SSRI u pewnej części pacjentow , bo leki same w sobie nie uzależniają.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_5_2007/Heitzman%2520s601_Psychiatria%2520Polska%25205_2007.pdf&ved=0ahUKEwjuwqz_l9DLAhWpYpoKHZehBckQFggmMAM&usg=AFQjCNE1UfzIblFjuWmXTmUbeQSP4yV9hg&sig2=AiBoKSRKBesX-hb4YsxQzQ

 

Co do skutków ubocznych to wszytskie o których pisałem, poza nieswieżym oddechem wystąpiły po braniu paro i minęły, problem został tylko z libido ale jak słysznie , lecz cynicznie zauwazyles wyczerpany jest już przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslales moze, ze to po prostu brutalne zderzenie z rzeczywistoscia? Zycie nie jest zawsze kolorowe, leki maja glownie za zadanie wyprowadzic z tego najgorszego bagna, dac szanse popracowac nad soba bez az tak nasilonych objawow. Leki to nie jest panaceum na caly otaczajacy je swiat. To oczywiste, ze czlowiek bedzie czul sie gorzej po odstawieniu leku, po ktorym sie czul lepiej. Generalnie jak sie odstawia leki powoli, to zmniejsza sie szansa na wystapienie dzialan niepozadanych (jak np. brain zappow w przypadku SSRI), ale nawet wtedy mozna cos zaradzic. Nie ma sensu martwic sie na zapas, bo tylko utrudnia sie samemu leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem już prawie wszystko czyli ibuprom, paracetamol i ketonal z tych bardzo znanych i czesto uzywanych....

raz wzielem nimesil po wyrwaniu 8.... ale zaszła interakcja i dostałem dusznosci i wiecej nigdy nie spróbuje go łyknąć.... z paro....

 

-- 21 mar 2016, 02:57 --

 

w dniu dzisiejszym po raz pierwszy miałem kryzys... kłótnia z Żoną... kolejne nieporozumienie w tym tygodniu i wszystko co się nazbierało od początku roku.... wybuchło we mnie...

wyszedłem z chaty z paczką Clonazepamu.... miałem ochote odłaczyć się od Matrixa.... ale mam dwójke dzieci i odwagi mi nie starczyło... coś mi mówiło, ze to dla nich musze żyć... całe szczęście, że Paro nie dała mi tak mega wielkiej pewnosci siebie.... zastanawiam sie co moglo by sie stac po kilku tabletkach Clonazepamu?? Mam najmniejsza dawke czyli 0,5.... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać SSRI tylko że sertralinę i mam podobny problem tylko że głównie to że jest mięka faja po tym...Z resztą jeszcze spoko.Ale gdy znów z panną to kolejna kompromitacja już mam dość tych wtop i walenia budyniowym kutasem.Da się coś z tym zrobić? Coś dodać (oprócz viagry narazie)? Normalnie to jest twardy jak dąb.Odbija mi się to na psychice ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na paro, znów mnie wszystko mniej interesuje i wciąga. Czytanie, filmy, przegladanie neta, to wszystko stało się mniej wyciągające :(

 

-- 21 mar 2016, 05:07 --

 

Może to przez mini akatyzje, którą paro powoduje. Nie jest to taka pełnoobiawowa akatyzja jak np. po arypiprazolu, ale czuję w środku takie puste pobudzenie i wszystko chciałbym robić na raz. Jednocześnie jestem też często senny, taki ambiwelentny, dziwny stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać SSRI tylko że sertralinę i mam podobny problem tylko że głównie to że jest mięka faja po tym...Z resztą jeszcze spoko.Ale gdy znów z panną to kolejna kompromitacja już mam dość tych wtop i walenia budyniowym kutasem.Da się coś z tym zrobić? Coś dodać (oprócz viagry narazie)? Normalnie to jest twardy jak dąb.Odbija mi się to na psychice ;/

 

ja też normalnie mam twardy że mógłbym nim gwoździe wbijac i ogolnie bez leków moje libido jest za wysokie , za zwierzęcy jestem , masakryczne libido i twardy pal , po fluo już 20mg , pała zmiękła i mocne odhamowanie seksualne, jak bym stracił jaja . teraz biorę 30mg fluo i zobaczymy co będzie za miesiąc . dodanie wellbutrinu coś pomoże , może . mianseryna i mirta nie działa na mnie to w tej kwesti .

 

zaznaczam ze biore fluo , a paro brałem trochę ponad 5 lat i tak nie było - aż tak .

 

-- 21 mar 2016, 07:03 --

 

najgorzej że jak się te leki tak ciągle bierze,zmienia,wraca to wzrasta prawdopodobieństwo że wkońcu się uszkodzi coś na stałe z automatem na dole.PSSD. na fluo w necie w ulotce wyczytałem jakiejś angielskiej prozaca , problemy z libido,erekcja,ejakulacja - możliwe nawet na stałe,mimo odstawienia leku . coś takiego , na citalu to samo na wiki . ja tam biore te leki długo i zawsze po odstawieniu wracało , jak teraz wróci to ok , a z czasem powinno się ustabilizować to libido , czym dłużej bierze się lek . na paro tak miałem , że już potem tego aż tak nie odczuwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×