Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, ale za to waga pójdzie w górę po mianserynie i tak zle i tak nie dobrze, bupropion to mu znowu lęki wypierdoli na maxa.

To wcale nie jest pewnik.

No to niech spróbuje, ja w każdym razie nie znam nikogo kto by nie przytył po mianserynie, co do buropionu to na początku masakruje lęki i chodzisz rozdygotany na maxa, przy nerwicy ten lek to nie porozumienie i nawet nie ma sensu do niego podchodzić, poza tym cena jest masakryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 30mg Mianseryny typowo na sen do Fluoksetyny. Pierwsze dni to wilczy apetyt szczególnie na słodycze. Trzeba się dobrze pilnować aby za dużo nie przytyć, ale to mały szczegół w porównaniu z dobrym snem.

Fluo sporo kastruje, ale mianseryna pewną część tego niweluje. Wzwód jest, libido mniejsze i trudniej osiągnąć orgazm.

Uważam, że mianseryna/mirtazapina powinna być obowiązkowo do większości SSRI.

 

Martwienie się o libido jeśli ktoś regularnie nie współżyje nie powinno przesłaniać zdrowia psychicznego, bo co nam po libido jeśli regularnie wali się tylko konia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to podpowiedzcie co robić czy całkiem zrezygnować z paroksetyny czy na razie zmniejszyć dawkę jak mówił lekarz , czy zmienić na inne ssri i dorzucić mianseryne. Bo już nie wiem co robić . Szczerze mówiąc to całkowity brak orgazmu przez tyle dni jest dla mnie strasznie depresyjne, jestem w związku wiec to nie jest tak że chce sobie "zwalić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 30mg Mianseryny typowo na sen do Fluoksetyny. Pierwsze dni to wilczy apetyt szczególnie na słodycze. Trzeba się dobrze pilnować aby za dużo nie przytyć, ale to mały szczegół w porównaniu z dobrym snem.

Nic dodać, nic ująć.

 

Fluo sporo kastruje, ale mianseryna pewną część tego niweluje. Wzwód jest, libido mniejsze i trudniej osiągnąć orgazm.

Uważam, że mianseryna/mirtazapina powinna być obowiązkowo do większości SSRI.

Pełna zgoda. SSRI aż proszą się o dołączenie NaSSA. Obecnie podkręciłem na próbę escytalopram do 10 mg i przyznam, że libido w porównaniu do 5 mg w ogóle nie spadło, nawet w kwestii długości stosunku. Nie mniej jednak trochę obniżone libido po escytalopramie jest mi na rękę, bo nalezę raczej do tych jebliwych ;)

 

Martwienie się o libido jeśli ktoś regularnie nie współżyje nie powinno przesłaniać zdrowia psychicznego, bo co nam po libido jeśli regularnie wali się tylko konia?

Hahahahah, doje.ałeś większości martwiących się o libido :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to podpowiedzcie co robić czy całkiem zrezygnować z paroksetyny czy na razie zmniejszyć dawkę jak mówił lekarz , czy zmienić na inne ssri i dorzucić mianseryne. Bo już nie wiem co robić . Szczerze mówiąc to całkowity brak orgazmu przez tyle dni jest dla mnie strasznie depresyjne, jestem w związku wiec to nie jest tak że chce sobie "zwalić".

Ja na twoim miejscu to bym poczekał jeszcze, ty bierzesz ten lek zaledwie 2 tygodnie tak!?, te leki rozkręcają

się nawet do 3 miesięcy, wtedy większość skutków ubocznych mija, ja na paroksetynie miałem zajebiste libido ale

po kilku miesiącach brania, nie pamiętam, ale z pół roku gdzieś to trwało, jeżeli chcesz coś na już to tak jak ci proponują

chłopaki, ewentualnie doraznie wiagre, czy nawet jakieś naturalne, żeń-szeń, imbir, yohimbina, jest tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniże dawkę zobaczę czy coś się zmieni w tej kwestii , ewentualnie przestanę przyjmować lek , jest dopiero 15 dni wiec jest nadzieja, ze jeszcze nie bedzie jakiś skutków ubocznych odstawienia. lekarz jest wyrozumiały wiec podejrzewam że będzie sie dało z nim dogadać odnośnie jakiś zmian.

Mały musi grać, jak dożyję do 40 wtedy będę miał na to wyjebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to podpowiedzcie co robić czy całkiem zrezygnować z paroksetyny czy na razie zmniejszyć dawkę jak mówił lekarz , czy zmienić na inne ssri i dorzucić mianseryne. Bo już nie wiem co robić . Szczerze mówiąc to całkowity brak orgazmu przez tyle dni jest dla mnie strasznie depresyjne, jestem w związku wiec to nie jest tak że chce sobie "zwalić".

 

 

tictac, bierz dalej paro , dorzuc do niej jedynie Pirybedyl ( agonista dopaminy ) , ew jeszcze dodatkowo godzine przed stosunkiem 25-50 mg jakiegoś generyka viagry . Możesz jeszcze dodatkowo dorzucic DHEA w ciągu dnia ( bez recki ) ,ale polecam na Allegro firmy Puritans Pride 25 mg ( sam stąd biorę ).

Możesz zmniejszyc dawkę Paro , ale to może ( choć nie musi ) grozić pogorszeniem sie samopoczucia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam czemu chcesz po 15dniach odstwić z takiego powodu. Ja jak byłam załamana, choć z tego co czytam to ludzie mają gorzej, to zrobiłambym wszytsko, zeby czuć sie lepiej.

 

 

Jerzy62, Xetanor zaczęłam brać w 2014r. w lipcu. Przez półtora miesiąca 10mg, potem 20mg. W tamtym roku w lipcu miałam próbę odstawienia ale stwierdziłam, ze pobiorę jeszcze bo przestraszyłam sie pierwszych skutków odstwiennych.

W lutym tego roku nagle odstawiłam bo zabrakło mi 3 tabletek :/ i był koszmar (w dodatku to było dzien po obronie pracy inżynierskiej i stres ze mnie schodził) - nudności caly dzień, niepokój straszny i drgawki. Wyjeżdzałam wtedy na narty, więc lekarz kzała mi wrócić na ten czas do 20mg a potem już 10mg. Od 2 tygodni jestem na 10mg i w tym tygodniu zaczeło się... a dzisiaj to jakies apogeum! :/ Odżyłam dopiero teraz, a cały ranek do 15 wegetcja. Tak jak to było przed rozpoczęciem leczenia.

 

Nie mogę sobie na takie skutki odstawienne teraz pozwolić, gdyż studiuję dziennie 1 sem. magisterskich.

 

Natomiast lekarz już po roku stwierdziła, ze można spróbować odstawic, a teraz była druga próba.

 

Ile juz Wy bierzecie? Bo na paro czułam sie bardzo dobrze, wręcz normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem co robić , każdy ma inne zdanie i inne leki proponuje, z jednej strony czuję się troche lepiej po tym paro, może jeszcze tego nie widzę bo nie wystawiam się na większy stres , ale czuje się normalnie po nim ( chyba lepiej niż przed) .Ciekawi mnie czy na dawce 20 mg to się jeszcze bardziej rozkręci i zostanie pewność siebie i spokoj w duszy, czy będę ziewal i marudzil albo spal co 2 h. Ciężko powiedzieć. Może dam jescze szanse temu leku skoro , mówicie żeby nie przerywać leczenia. Mianseryne ewentualnie bym dołożył, żadnych viagr nie bede brał , ani kombinowal z suplememtami , im mniej leków tym lepiej, za słaby psychicznie jestem i nie mam badań żeby tak brać co popadnie. Dzięki za odpowiedzi wszystkim . Miło jest Was mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę obniżyć dawkę do minimum ? Brałem 5dni 10mg, potem 9 dni 15 mg i wczoraj 20 mg . Czyli razem 15 dni , dzis jest 16 dzień , chciałbym obniżać dawkę o tyle żeby chociaż osiągnąć orgazm. Zastanawiam się jak szybko schodzić z tego leku. Nie wiem czy uda mi się wizytę zrealizować u psychiatry przed świętami. Może dziś wezmę 10 mg a jutro 5 mg ? Czy będę miał już skutki odstawienne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecałbym... bo wszystkie leki głupie myśli mogą wrócić, poza tym spowodujesz kolejne wachania serotoniny w organizmie, a jak widać dopiero się stabilizuje i masz pierwsze objawy spokoju... i podpinam się pod kolegami wytrzymaj, bo jak wroca Ci objawy nerwicowe to po co Ci sprawnosc fizyczna jak ze stresu do kobiety sie nie zblizysz lub Ci i tak nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy na dawce 20 mg to się jeszcze bardziej rozkręci i zostanie pewność siebie i spokoj w duszy, czy będę ziewal i marudzil albo spal co 2 h. Ciężko powiedzieć. Może dam jescze szanse temu leku skoro , mówicie żeby nie przerywać leczenia. Mianseryne ewentualnie bym dołożył,

,,, po nianserynie to sobie ewentualnie poziewasz i ewentualnie pojesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewanie to już mam zapewnione , dziś wziąłem mniejszą dawkę jak na razie żadnych zmian, ale chyba wskocze na 20 z powrotem i spróbuje w końcu ruszyć z domu , bo nic praktycznie nie robię, faszeruje się dwa tyg, nie mam ochoty na nic, byle wstać, zjeść i czekać aż bedzie wieczór. Bardzo się rozleniwilem, wszystko jest mi takie obojetne , caly czas myślę i się przejmuje , ale nie mam motywacji. Rano jak się obudze to nawet mi sie nie chce oczy otworzyć, od razu myślę o libido i całym swoim życiu. Pasuje mi iść na badania ale nie mogę się zebrać, w sumie to mi się nawet nie chce przygotować posilku. Okropnie się rozleniwilem przez te dwa tyg. Czy ktoś ma podobna zamule ? Bo czuje sie spokojniejszy, ale wypruty z emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewanie to już mam zapewnione , dziś wziąłem mniejszą dawkę jak na razie żadnych zmian, ale chyba wskocze na 20 z powrotem i spróbuje w końcu ruszyć z domu , bo nic praktycznie nie robię, faszeruje się dwa tyg, nie mam ochoty na nic, byle wstać, zjeść i czekać aż bedzie wieczór. Bardzo się rozleniwilem, wszystko jest mi takie obojetne , caly czas myślę i się przejmuje , ale nie mam motywacji. Rano jak się obudze to nawet mi sie nie chce oczy otworzyć, od razu myślę o libido i całym swoim życiu. Pasuje mi iść na badania ale nie mogę się zebrać, w sumie to mi się nawet nie chce przygotować posilku. Okropnie się rozleniwilem przez te dwa tyg. Czy ktoś ma podobna zamule ? Bo czuje sie spokojniejszy, ale wypruty z emocji.

Raczej nie licz na to, że po paroksetynie będzie coś ci się chciało robić, ten lek zamula takie jest jego działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore paro i jest ok.... ale początki też takie miałem...

na początku trzeba mieć dużo silnej woli i samozaparcia....

tictac.... od tego że jedną tabletke weźmiesz z mniejszą dawka od razu Ci wszystko nie wróci....

ty widze spodziewasz sie takich efektów jak na ketonalu ze za 40minut osiaga apogeum i czujesz sie lepiej albo gorzej...

jesli sie nasycasz parotekstyna to i zmniejsze dawki mozesz odczuc dopiero za 2-3dni od brania mniejszej.... ja czasem zapomne już o tabletce i nic sie nie dzieje....

 

mógłby ktoś spojrzeć w temat o Trittico dodałem coś i potrzebowałbym odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, ile muszę pobrać, żeby pełne dzialanie leku poczuć ? Dziś co prawda wziąłem mniejszą dawkę, ale jutro od nowa chce przejść na 20 mg i już zostać na takiej dawce , poczekać aż ten lek się rozkręci i spróbować jak sobie będę radził w kontaktach między ludzkich. Nie powiem bo czuje sie spokojniejszy po tym leku , przestałem mieć jakoś ataki paniki ( chociaż na razie nie wystawiam się na stres i spotkania z ludźmi). Inne uboki już prawie minęły nawet suchość w ustach przechodzi i ziewanie . Jak już tyle przetrwalem to wypada dobrze sprawdzic lek zanim zaczne cos zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,, po nianserynie to sobie ewentualnie poziewasz i ewentualnie pojesz .

Mianseryna to lek przeciwdepresyjny, a nie tylko "naziewanny i stosowany w anoreksji".

Brałeś, czy tworzysz nową psychofarmakologię?

 

Do poczytania, dla zainteresowanych oczywiście:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3756120/pdf/pge27.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, ile muszę pobrać, żeby pełne dzialanie leku poczuć ? Dziś co prawda wziąłem mniejszą dawkę, ale jutro od nowa chce przejść na 20 mg i już zostać na takiej dawce , poczekać aż ten lek się rozkręci i spróbować jak sobie będę radził w kontaktach między ludzkich. Nie powiem bo czuje sie spokojniejszy po tym leku , przestałem mieć jakoś ataki paniki ( chociaż na razie nie wystawiam się na stres i spotkania z ludźmi). Inne uboki już prawie minęły nawet suchość w ustach przechodzi i ziewanie . Jak już tyle przetrwalem to wypada dobrze sprawdzic lek zanim zaczne cos zmieniać.

 

No tak ze trzy tygodnie. 20 mg to już dawka średnio-wysoka. Działanie paroksetyny u mnie lekarz przyśpieszył buspironem, razem te leki zaczęły powoli działać po tygodniu. Po 10 mg niestety ja już zauważyłem, że paroksetyna dość mocno... kastruje. Także licz się z tym, że popęd seksualny się zmniejszy, a przynajmniej orgazm zostanie bardzo opóźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3079186/pdf/pi-8-55.pdf

 

In conclusion, the results of our study reported herein demonstrate that mirtazapine may be beneficial in patients with SSRI-induced sexual dysfunction.

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24923342

 

Adjunctive treatment with bupropion sustained release during a 12-week period significantly improved key aspects of sexual function in women with SSRI-induced sexual dysfunction.

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24923342

 

Bupropion is also effective, when combined with other antidepressants, in treating emergent sexual dysfunction. Bupropion may be an alternative treatment for depression that does not include the sexual side effects associated with most of the prescribed antidepressants available; however, additional research is required.

 

 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1464-410X.2009.09154.x/epdf

 

In conclusion, bupropion was more effective than placebo in reversing SSRI-emergent SD. These results are promising but preliminary, and should be replicated in further, doubleblind, placebo-controlled trials.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×