Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

dei, tak to już jest z tymi lekami. Objawy odstawienne po 1-2 tyg. przejdą, ale jeśli cierpisz na endogenne zaburzenia, to nawrót depresji czy lęków najczęściej jest nieunikniony.

 

Moja lekarz twierdzi, ze nie pwoinnam mieć nawrotów.

Mi chodzi o to czy przy zmniejszeniu dawki u ws też po 1-2tygodniach występowały jakies nudności, zawroty, itd. i kiedy one przeszły. Brałam 1,5roku 20mg, teraz od 2tygodni zeszłam na 10mg i od paru dni czuję się niefajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dobrą lekarke :P... mój lekarz mi wprost powiedział... że może kiedyś uda mi się odstawić... ale leki napewno predzej czy później wrócą... powiedział, że z doświadczenia prędzej czy później pacjenci przybiegają po leki ponownie... ja odstawiłem 2 razy parogen i wytrzymałem bez niego za pierwszym razem 7 miesięcy, za drugim razem tylko nie całe 6 miesięcy.... i wróciłem 3 raz.... i 3 raz przechodziłem ten koszmar zwany wkrecaniem sie parotekstyny.... bogatszy o doswiadczenie i o lepszego lekarza nie spieszno mi by odstawić leki...

 

-- 18 mar 2016, 15:59 --

 

oczywiście wszystko zależy od zaburzeń jakie miałaś... itp żeby nie było że uogólniłem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odstawiłem 2 razy parogen i wytrzymałem bez niego za pierwszym razem 7 miesięcy, za drugim razem tylko nie całe 6 miesięcy.... i wróciłem 3 raz....

wiesz feniksx, według mnie podczas tych przerw od leku organizm sobie jednak w jakiś sposób "odpoczął " od chemii i raczej w dłuższej perspektywie wyszło mu to na plus . Ja dzis 3 dzień na Paro w dawce 6,3 mg ( zszedłem z 10 mg ) . Zdecydowanie większe libido , jakby więcej sił fizycznych ,,, choć psychicznie -jak się na coś lub kogoś zdenerwuję to dłużej wewnętrznie to wałkuję . Kiedys to bez Paro w tym wględzie to była dopiero tragedia . Chciałbym chociaż zejśc na 5mg i tak z tydzień zobaczyć "efekty ",ale czy mi sie uda ,,, ciężka sprawa.

Biorę oprócz paro, 5 mg Esci . Ten ma działanie wybitnie antydeprresyjne , porównując do Paro , które jest zdecydowanie antyfobiczno- antynatręctowe .

 

-- 18 mar 2016, 15:46 --

 

Rewelacyjny dzień, po prostu bomba Cara w mojej głowie - tylko nie wiem kto jest tym dobrym sprawcą !!!

Jestem po 14 dniach brania paroksetyny,

tictac, książkowe 2 tygodnie ;)

Nie wiesz kto jest sprawcą ? Napewno nie fajki , ani nie benzo ,,, resztę sam sobie dopowiedz .

Fajnie ,że powoli u Ciebie lek zaskakuje . Pewnie będziesz miał jeszcze doły , ale mniejmy nadzieję ,że będą one coraz płytsze i krótsze ,,,aż w końcu zapomnisz ,że byłeś na Tym forum i pisałeś takie cierpiętnicze "banialuki" ;)

Życzę powodzenia ,,, pierwszy zwiastun , dobry zwiastun po lekach dziś sie wydobył ...z Ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kalebx,

Entuzjazm jednak trochę opadł jest prawie 3h bez papierosa i chetnie bym zapalił, za to byłem na rowerze i kupiłem trochę smakołyków, schodzenie benzo też zaczynam odczuwać. Sęk w tym ze ja od zawsze po dużej dawce benzo na drugi dzień , tak godzinę po przebudzeniu mialem swietny nastrój i motywacje. Zaraz po przebudzeniu jest zamulka tak przez około godzine, dwie ale potem jest bardzo fajnie.

Niech ktoś mnie zmotywuje żebym nie sięgnął dziś po papierosa, w planach mam rzucanie stopniowe ale jest to ryzykowne. Jutro biore 20 mg paroksetyny i zobaczymy jeszcze tydzien jak to się będzie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx no wiesz wiadomo, że przyda sie odpoczynek od chemii.... ale z drugiej strony przy 3 razie ataki moje były jeszcze wieksze niz za 1 i drugim razem.... po prostu hardcore... myślałem że odlatuje... nie pamiętasz jaki tu spanikowany wróciłem... ;-)

ale co zrobić... może błedem było też to, że za pierwszym razem parogen bralem 6 miesiecy i zaczelem juz schodzic a za drugim 8.... po prostu było tak fajnie ze stwierdziłem, że jestem normalny i piguły nie potrzebne... ale okłamałem się.... na ileś tam zapas w organizmie starczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam takich akcji jak niektórzy piszą... Po prostu lęki, niepokoj i zawroty głowy ale takie które pozwalaly mi zyc - chodziłam na uczelnie, uczyłam się, basen, jakies mecze i imprezy. Tylko ten niepokój i nakgroszy brak poczucia równowagi. :/

Przy wchodzeniu na paro nie miałam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja przygoda z paro powoli będzie się kończyć. Dziś jest 15 dzień , moje libido jest nie żywe, nie mam w ogóle orgazmu od tygodnia choćbym nie wiem co robił. Niestety ale nie mogę tego zaakceptować, po konsultacji z lekarzem mam zmniejszyć, dawkę z 20 na 10 a jeśli nie bedzie poprawy to brac co drugi dzień , w następnej kolejności odstawić i zmienić na inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja przygoda z paro powoli będzie się kończyć. Dziś jest 15 dzień , moje libido jest nie żywe, nie mam w ogóle orgazmu od tygodnia choćbym nie wiem co robił. Niestety ale nie mogę tego zaakceptować, po konsultacji z lekarzem mam zmniejszyć, dawkę z 20 na 10 a jeśli nie bedzie poprawy to brac co drugi dzień , w następnej kolejności odstawić i zmienić na inny lek.

A wystarczy dodać chociaż 10 mg mianseryny na dobę, żeby libido w pewnym stopniu wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram najbardziej mi pomógł na nastrój. Bo byłam już w punkcie odstawienia leków i miałam kilka miesięcy nie brania paroxetyny, to był horror i jak dostałam escitalopram to już w drugim miesiącu mi pomógł. Na nastrój ogólnie. Ale miałam skutki uboczne. Ale naprawdę jakoś pomógł wtedy. Miałam obniżony zespół odstawienia a brałam 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Zastanawiam się nad tym cały czas czy dodać coś czy zejść całkiem powoli. Noe wiem co na to lekarz powie, jak obniże dawkę na paro to niewiele mi to da jeśli chodzi o lęki , a czuję że zaczyna być lepiej mam mniejsze lęki, większy luz, ogólnie czuję że to coś działa. Kurdeeeee ale libido nie przeboleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Zastanawiam się nad tym cały czas czy dodać coś czy zejść całkiem powoli. Noe wiem co na to lekarz powie, jak obniże dawkę na paro to niewiele mi to da jeśli chodzi o lęki , a czuję że zaczyna być lepiej mam mniejsze lęki, większy luz, ogólnie czuję że to coś działa. Kurdeeeee ale libido nie przeboleje.

30 mg mianseryny i (lub) bupropion 300 mg powinno postawić wacka na nogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Zastanawiam się nad tym cały czas czy dodać coś czy zejść całkiem powoli. Noe wiem co na to lekarz powie, jak obniże dawkę na paro to niewiele mi to da jeśli chodzi o lęki , a czuję że zaczyna być lepiej mam mniejsze lęki, większy luz, ogólnie czuję że to coś działa. Kurdeeeee ale libido nie przeboleje.

30 mg mianseryny i (lub) bupropion 300 mg powinno postawić wacka na nogi ;)

Ta, ale za to waga pójdzie w górę po mianserynie i tak zle i tak nie dobrze, bupropion to mu znowu lęki wypierdoli na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zmniejsze dawkę zobaczę czy w ogóle ożyje, generalnie nie czuje tego blusa co wcześniej , nie chce mi się fantazjować , nie myślę o tym i jestem znieczulony na masturbacje ( mechaniczna zabawa bez tego rosnącego podniecenia w trakcie) orgazm i wytrysk nie do osiągnięcia, sucho bardzo , porannych wywodów brak , pełny wzwòd jest ciężki do osiągnięcia i szybko spada. Musi to się zmienić. Reszta ubokow minęła prawie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×