Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem perazyne ale w dawce 3 x 50 mg i troche przytyłem tak z 14 kilo po paru latach brania tego leku ale to zależy czy ktoś ma tendencje do tycia czy nie,jeden przytyje trochę drugi wcale i na pewno nie tyje się tyle co po zolafrenie czy rispolepcie.Perazyna to średnio silny neuroleptyk stary ale dobry o małej toksycznośći pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyje się szybko i jest to związane z zwiększonym apetytem tyjesz też z powodu zmniejszonej aktywności fizycznej jest po niej tzw. wilczy głód jesz co popadnie ale tak jak mówiłem nie każdy aż tyle na niej przytyje no i masz też małą dawkę a więc możesz dużo nie przytyć

 

-- 11 mar 2016, 11:21 --

 

Ten wilczy głód to powinienem dać w cudzysłowie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe,że dostałem jeszcze większych leków po perazynie bo przed braniem jej nie miałem dostałem jakiś lęków po jej odstawieniu tak po 1,5 roku brałem ją 4 lata wtedy zacząłem odczuwać jakiś dziwny silny lęk aż się pocę z tego lęku pod pachami i muszę zmieniać t-shirt i bluzę?Jak tak mają działać neuroleptyki to ja dziękuje za taką kuracje jestem bezradny :bezradny: obecnie biorę zolafren swift i jest lepiej ale nie do końca.Byłbym wdzięczny jak by się ktoś obeznany wypowiedział bo mam dosyć gadania z lekarzami szczególnie psychiatrami

 

-- 18 kwi 2016, 20:45 --

 

Co ma więcej skutków ubocznych perazyna czy olanzapina? Z góry dzięki za odpowiedż :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek to straszne gówno, dla mnie prawie zero działania, prawie jak placebo.

Biore 3x dziennie po 100mg i ledwo ledwo czuje, że coś działa.

 

-- 16 sie 2016, 21:46 --

 

mam takie pytanie, czy perazyne możną brać doraźnie w razie silnych lęków?

 

tak, dziala po okolo 90min od zazycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 dni brałem po pół tabletki 25mg, przez następne dwa dni brałem po 1 tabletce 25mg. Czwartego dnia złapał mnie taki dół, że już się pochlastać chciałem. Straciłem również swoje jedyne zainteresowanie. Piątego dnia już nie wziąłem. Szóstego dnia złapała mnie taka duszność że miałem problem żeby w ogóle wstać z łóżka i dojść do kibla. Dzisiaj jest siódmy dzień i duszności, choć sporo mniejsze, dalej są. Długo to tak jeszcze będzie? Zainteresowania dalej nie odzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że można dostać depresji po neuroleptykach ale mam pytanie jak ta depresja wygląda czy tak jak zwykła czy może inaczej bo chyba się jej nabawiłem przez te leki i dodatkowo jakieś chyba lekkie psychozy ale to chyba przez nieregularne przyjmowanie leków,obecnie nie biore leków 6 miesięcy .Dzięki za jakąś opinie Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 10 dni biorę Pram 20 rano i posiłkuję się Alpragenem 0,5 max trzy razy dziennie.

Cierpię na mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne, nic mi się nie chce, mam podły nastrój, nie jadam praktycznie i wybudzam się w nerwach o 4 rano.

Jest to nawrót choroby i czekam żeby Pram zaczął działać. Mój lekarz przepisał mi dodatkowo Perazin 25 trzy razy dziennie.

Po tych wszystkich objawach jakie tu poczytałem zastanawiem się czy nie stosować jej tylko na noc ?

Czy ktoś ma doświadczenia z SSRI i Perazyną ? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferris perazyna jest mało toksyczna,nawet przy długotrwałym przyjmowaniu nie ma aż tak dużych skutków ubocznych.Przez wielu lekarzy i pacjentów z rożnymi zaburzeniami jest uważana za naprawdę dobry lek o ile można powiedzieć,że neuroleptyki to dobre leki ;) Jest dobra na lęki,łagodnie wyrównuje nastrój i ogólnie to lekki neuroleptyki.Możesz pobrać to bardzo mała dawka 3X25 ja brałem 3x100 Poprawi Ci się z jedzeniem,ładnie wydłuży sen i zmniejszy ogólnie różnie Twoje nerwy i radziłbym się słuchać lekarza Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×