Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co dalej robić


nakw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam na imię Natalia i mam 23 lata, jestem tu nowa. Czytałam kilka wątków i postanowiłam napisać sama bo nie wiem co robić dalej i troche mnie ta sytuacja przytłacza. Chyba żebyście mogli mi doradzić muszę w wielkim skrócie napisać o sobie.

Od lipca 2015 mam nudności , które pojawiły się po imprezie , potem po kilku dniach doszły zawroty głowy a po kilku tygodniach problemy z oddychaniem. Byłam u wielu lekarzy i jestem zdrowa jak ryba.Kilku zasugerowało wizyte u psychologa. wiec dopiero w grudniu poszłam do pewnej Pani ( nie wiem czy to normalne ale nie przeszlysmy na ty i mam wrazenie ze to tworzy delikatny mur mimo ze pozwoliłam jej do siebie mowic na ty). Jestem osobą , która lubi mieć postawiony cel, realizacje pełną konkretną diagnozę w każdej dziedzinie życia. Psycholog mi powiedziała na 1 wizycie że ona myśli że to dda, nerwica lękowa i współuzależnienie. Nie do końca wyjaśniłą mi na czym co polega, tylko ze wyleczy mnie w 3 . 4 miesiace ale zalezy to ode mnie jak szybko i czy w ogóle. Robiłysmy ćwiczenia TRE ,oddychanie, moją psychosomatyke nazwałyśmy itp itd. I średnio mi to pomaga , owszem bywają dni że łapie mnie tylko 3 razy dziennie, ale bywa ze cały dzien męczę się. Od lipca ani dnia spokoju. Odkąd chodzę do psychologa trafiły mi się dwa ataki paniki (dusznosci/nudnosci/i cos czego nie umiem opisac) Mam wrazenie ze psycholog mało mi pomaga, chodze raz w tygodniu na 50 min, płace 100 zł co dobija mój portfel dodatkowo. Mam uczucie ze ide, całe 50 min ja gadam i nic praktycznie nie wynosze...

Wiec moje pytanie brzmi , co mam robic? Isc do psychiatry, poszukac nowego psychologa, zostac przy tym czy pojsc na terapie dda? Bardzo prosze o pomoc, bo czasami juz nie daje rady i płacze jak nikt nie widzi bo chce byc ta sama osoba która byłam kiedys ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałaś o dda. Nie wiem, czy należy rezygnować ze specjalisty do którego chodzisz, ale spotkania dda są darmowe, więc może warto żebyś poszła na kilka spotkań dzięki czemu sama wyrobiłabyś sobie zdanie. Zawsze to jakiś dodatkowy krok by był, jakaś dodatkowa aktywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś certyfikaty ma ale nie znam się na tyle by wiedzieć czy to odpowiednie , może podam nazwę poradni i sami zobaczycie? Tylko dwójką tam ich jest.

Właśnie myślę że zapisze się na to dda, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc chciałabym najbardziej pozbyć się nudności bo one faktycznie psują mi zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tata pije odkąd pamiętam, wpadał w ciagi teraz jest na dwumiesiecznej zamknietej terapii . Miał juz dwa zawały serca. Mama piła poszła na terapie przez chyba 8/10 lat nic i teraz znowu ale nie wpada w ciągi. Mój brat równiez miał problem ale chyba sobie z nim poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ukończyłam Szkołę Analizy Transakcyjnej I, II i III Stopnia w Poznaniu, oraz zdałam test 101 ze znajomości Analizy Transakcyjnej poświadczony certyfikatem Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej. Ukończyłam Szkolenie I Stopnia Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Szkolenie z Terapii Par w Analizie Transakcyjnej oraz Zaawansowany kurs Stosowanej Psychologii Twórczości.

Prowadziłam warsztaty z Kreatywności w Pracowni Rozwoju Osobistego "Malinowe Drzewo" tyle napisane na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pysiunia

To nie ma żadnego związku z certyfikowanym psychoterapeuta.

Taki terapeuta powinien mieć certyfikat wydany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (lista tutaj: http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=53 ) lub Polskie Towarzystwo Psychiatryczne ( lista certyfikowanych psychoterapeutów tutaj: http://psychiatria.org.pl/strona_zarzadu_sekcji_psychoterapii )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś z Was z Gdańska? :) Nie wiem jak znaleźć dobrego terapeutę. nie wiem tez czy powinnam iść do psychologa czy do psychiatry? jak widzicie jestem zielona totalnie w tym temacie :(( Ta psycholog kazała mi brać magnez, wit d , pic melise, wit b. i powiedziała ze jeżeli to nie pomoże to zastanawia się nad lekkimi lekami, żeby gdzieś mnie skierować po nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×