Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam wizytę u psychiatry. Powiem jej, żeby mi odstawiła olanzapinę labo zamieniła na coś, po czym nie będę tyć jak świnia. Rzucam w cholerę to gówno. Przytyłam 20 kg, ja p******ę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Oli w miesiąc przytyłem 8kg, gdyż lek spowodował silny apetyt na słodkości i inne śmiecie. Gdy lekarz dodał mi fluoksetynę, to apetyt został poskromiony i mam nadzieję, że zacznę chudnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey Wszystkim. Dziś mój lekarz zmienił mi leki,odstawił mi mirtagen a w zamian zwiękrzył mi olanzapine do 20 mg. na noc,oprócz tego dwa razy dziennie lorafen 2,5 mg. Zobaczymy jak bedę teraz funkcjonował.Prawie rok leczenia i 4 zmiana leków,Czasami mam już tego wszystkiego dość.

Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0

Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1

Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2

Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 1,5 miesiąca odstawiam leki tzn. zolafren myślę że z odstawieniem będzie lepiej niż w przypadku perazyny bo na perazynie człowiek czuje się jak w niebie a przy odstawianiu jak w piekle znam to z autopsji jak u Was było z odstawianie zolafrenu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 1,5 miesiąca odstawiam leki tzn. zolafren myślę że z odstawieniem będzie lepiej niż w przypadku perazyny bo na perazynie człowiek czuje się jak w niebie a przy odstawianiu jak w piekle znam to z autopsji jak u Was było z odstawianie zolafrenu?

 

Mnie Zolafren odstawiono z dnia na dzień, bez żadnych rewelacji. I dzięki temu schudłem, i wciąż chudnę - znów muszę nosić pasek w spodniach :D A co do perazyny - na mnie nie działała w sumie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po jakim czasie można spodziewać się działania olanzapiny na schizofrenię? Zacząłem brać 15mg zamiast wcześniejszych 10mg.

Czy działa ona zero-jedynkowo czyli , załóżmy, jeśli na kogoś działa 20mg to przy 15mg nie zauważy się żadnych efektów terapeutycznych?

Obawiam się że za 2 miesiące skończę na dawce 20mg bez poprawy ...

 

pozdrawiam,

Username

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to w szpitalnym leczeniu podaje się od razu duże dawki i stopniowo schodzi się do dawki 10mg lub 5mg i to jest dawka podtszymująca terapeutyczna a w leczeniu ambulatoryjnym zaczyna sie od mniejszych dawek póżniej coraz wyżej ale póżniej i tak się schodzi do dawki podszymującej tak najczęściej robią lekarze ale to i tak zależy wszystko od lekarza prowadzącego.Działanie występuje po 2 tygodniach a pełne po miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Brałem już 5 mg i 10 mg. A czy jej działanie i jego efekty wraz z rosnącymi dawkami są stopniowo zauważalne

czy po osiągnięciu pierwszej najniższej dawki skutecznej od razu skutkują całkowitą remisją wszystkich objawów?

 

pozdrawiam,

username

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×