Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zalecone 5mg.... miałeś duże skutki uboczne ?

 

Jedynie bezsennośc,poza tym nic szczególnego.

 

-- 29 lut 2016, 16:45 --

 

Na noc wziąłem na sen 45 mg mirty ,choć nie lubie NE mirta dobrze usypia.

 

Dzięki za podniesienie na duchu !!!! Zaczynam kurację w sobote ;) dam Ci znać jakie efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 22 dni escitalopram w dawce 45 mg i nic. Jest szansa ze to zadziała?

 

A to dziwne. U mnie cital zaczą działąc po 2-3 tyg a maks osiagną po ok4tyg. A cital jest słabszy od escital, więc poczekaj do pełnego miesiąca a potem idź na skarge do lek

 

Biorę 22 dni escitalopram w dawce 45 mg i nic. Jest szansa ze to zadziała?
Zadziała na mnie zaczął działać coś w okolicach 8 tygodnia przez jakieś 6 tygodni dosłownie umierałem.

 

Nic z tego nie rozumiem. Pytałem dwóch lekarzy o działanie citalu i obaj powiedzieli że po miesiącu jak nie zadziała to dalsze czekanie nie ma sensu. No chyba ze escital potrzebuje wiecej czasu, to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w tych lekach jeśli jeden może kosztować 20zł a inny już 90zł za tą samą dawkę i ilość w opakowaniu? Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Ja mam na razie przepisywany Mozarin, jest tani bo kosztuje 23zł ale w gorszych miesiącach i tak wybieram najtańszy zamiennik za 17zł. Myślicie, że robię źle? W końcu to zamiennik więc nie powinien się niczym różnić, a jednak różnica w cenach jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w tych lekach jeśli jeden może kosztować 20zł a inny już 90zł za tą samą dawkę i ilość w opakowaniu? Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Ja mam na razie przepisywany Mozarin, jest tani bo kosztuje 23zł ale w gorszych miesiącach i tak wybieram najtańszy zamiennik za 17zł. Myślicie, że robię źle? W końcu to zamiennik więc nie powinien się niczym różnić, a jednak różnica w cenach jest kolosalna.

 

Cital kosztuje 20 a escital 90 bo escital ma mniejsze uboki i jest silniejszy od citala a substancja czynna jest jedynie zmodyfikowana dla tego dodano na początku "es" dla odróznienia. Zamiennik różni się tylko nazwą producenta. A cital i escitalopram to nie zamienniki bo różnią się od siebie siła działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital kosztuje 20 a escital 90 bo escital ma mniejsze uboki i jest silniejszy od citala a substancja czynna jest jedynie zmodyfikowana dla tego dodano na początku "es" dla odróznienia. Zamiennik różni się tylko nazwą producenta. A cital i escitalopram to nie zamienniki bo różnią się od siebie siła działania.

Escital to wcale nie jest zmodyfikowana substancja, lecz enancjomer S cytalopramu, nazywany escytalopramem. Cital to mieszanina racemiczna enancjomerów S-cytalopramu i R-cytalopramu. Przedrostek es oznacza, że jest to tylko i wyłącznie enancjomer S cytalopramu.

Zamiennik zawsze działa tak samo jak lek oryginalny (w przypadku escytalopramu Lexapro).

Na http://www.doz.pl możesz kupić escytalopram pod nazwą Betesda 10 mg za 15.49 zł:

 

https://www.doz.pl/apteka/p111232-Betesda_10_mg_tabletki_powlekane_28_szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 dzień na esci,do 29 lutego na dawce 45 mg,od 1 marca na dawce 2x30mg-zero poprawy,ale daje jej na rozkręcenie dwa miesiące.

 

Po miesiącu zero poprawy jak dla mnie to dziwne. U mnie po tym czasie cital pokazał maks swoje możliwości. Niestety okres świetnosci trwał z 2tyg później było śrdnio a teraz od paru dni jest czasem nawet słabo. Lekarz pozwolił na zwiększenia dawki do 40mg skoro zdarzają się ataki paniki. Jak ma te ataki biorę hydroxyzyne ale grupa terapeutyczna na której jestem odradza mi zwiększanie dawki z 30 do 40 citalu. Skłaniają się raczej ku nastawieniu na nauczenie się opanowywania tych ataków siłą woli, technikami relaksacji a zwiększenie dawki w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w tych lekach jeśli jeden może kosztować 20zł a inny już 90zł za tą samą dawkę i ilość w opakowaniu? Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Ja mam na razie przepisywany Mozarin, jest tani bo kosztuje 23zł ale w gorszych miesiącach i tak wybieram najtańszy zamiennik za 17zł. Myślicie, że robię źle? W końcu to zamiennik więc nie powinien się niczym różnić, a jednak różnica w cenach jest kolosalna.

 

Cital kosztuje 20 a escital 90 bo escital ma mniejsze uboki i jest silniejszy od citala a substancja czynna jest jedynie zmodyfikowana dla tego dodano na początku "es" dla odróznienia. Zamiennik różni się tylko nazwą producenta. A cital i escitalopram to nie zamienniki bo różnią się od siebie siła działania.

 

35szopen, trochę nie zrozumiałeś o czym napisał smaug100, a napisał o dwóch różnych cenach escitalopramu, nawet nie wspomniał o Citalu. A to są dwa różne leki, mimo podobnej nazwy.

Wyjaśnił Ci to Grabarz666, w odpowiedzi na Twój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w tych lekach jeśli jeden może kosztować 20zł a inny już 90zł za tą samą dawkę i ilość w opakowaniu? Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Ja mam na razie przepisywany Mozarin, jest tani bo kosztuje 23zł ale w gorszych miesiącach i tak wybieram najtańszy zamiennik za 17zł. Myślicie, że robię źle? W końcu to zamiennik więc nie powinien się niczym różnić, a jednak różnica w cenach jest kolosalna.

 

Cital kosztuje 20 a escital 90 bo escital ma mniejsze uboki i jest silniejszy od citala a substancja czynna jest jedynie zmodyfikowana dla tego dodano na początku "es" dla odróznienia. Zamiennik różni się tylko nazwą producenta. A cital i escitalopram to nie zamienniki bo różnią się od siebie siła działania.

 

35szopen, trochę nie zrozumiałeś o czym napisał smaug100, a napisał o dwóch różnych cenach escitalopramu, nawet nie wspomniał o Citalu. A to są dwa różne leki, mimo podobnej nazwy.

Wyjaśnił Ci to Grabarz666, w odpowiedzi na Twój post.

 

Wiem , czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w tych lekach jeśli jeden może kosztować 20zł a inny już 90zł za tą samą dawkę i ilość w opakowaniu? Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Ja mam na razie przepisywany Mozarin, jest tani bo kosztuje 23zł ale w gorszych miesiącach i tak wybieram najtańszy zamiennik za 17zł. Myślicie, że robię źle? W końcu to zamiennik więc nie powinien się niczym różnić, a jednak różnica w cenach jest kolosalna.

 

Cital kosztuje 20 a escital 90 bo escital ma mniejsze uboki i jest silniejszy od citala a substancja czynna jest jedynie zmodyfikowana dla tego dodano na początku "es" dla odróznienia. Zamiennik różni się tylko nazwą producenta. A cital i escitalopram to nie zamienniki bo różnią się od siebie siła działania.

 

35szopen, trochę nie zrozumiałeś o czym napisał smaug100, a napisał o dwóch różnych cenach escitalopramu, nawet nie wspomniał o Citalu. A to są dwa różne leki, mimo podobnej nazwy.

Wyjaśnił Ci to Grabarz666, w odpowiedzi na Twój post.

 

Dokładnie tak. Miałam na myśli duże różnice w cenach tego samego leku (pod innymi nazwami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik zawsze działa tak samo jak lek oryginalny (w przypadku escytalopramu Lexapro).

 

Niekoniecznie. Generyk i lek oryginalny mogą różnić się formulacją, substancjami pomocniczymi, a więc parametry farmakokinetycznymi, np. wchłanianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Generyk i lek oryginalny mogą różnić się formulacją, substancjami pomocniczymi, a więc parametry farmakokinetycznymi, np. wchłanianiem.

A wiesz co to są badania biorównoważności? Wytłumaczę więc, badania biorównoważności, to w uproszczeniu badania mające na celu sprawdzenie czy dany lek charakteryzuje się taką samą farmakokinetyką. Badania takiego dokonuje się mierząc poziom leku we krwi i obliczając AUC i określając Cmax, wartości te mogą się różnic maksymalnie 20-25 % dla przedziału ufności 90 %.

Więcej informacji poniżej, tylko proszę, przeczytaj CAŁOŚĆ:

 

http://www.ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2009/12-2009/02%20%20Biorownowaznosc.pdf

 

-- 05 mar 2016, 23:13 --

 

https://journals.viamedica.pl/choroby_serca_i_naczyn/article/download/18611/14635

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania takiego dokonuje się mierząc poziom leku we krwi i obliczając AUC i określając Cmax, wartości te mogą się różnic maksymalnie 20-25 % dla przedziału ufności 90 %.

no i właśnie ten fakt powoduje, że leki takie mogą się w działaniu różnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której najlepiej brać żeby spać normalnie?

Wczoraj pierwszą dawka 5mg a czulam się jak po dobrym cpaniu...

 

Chyba z rana

 

-- 06 mar 2016, 12:55 --

 

Czy na tym leku ktoś z Was ma podwyższony puls? Czy to się unormuje po jakimś czasie? Biorę już koło 3 tygodni dawkę 10 mg, ale przed snem jak leżę na ramieniu i słyszę serce to pracuje wyraźnie szybciej niż na typowych lekach "wyciszaczach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam max 100 puls. Ale u mnie to akurat normalne :)

Mimo wszystko meczy mnie bezsenność ...

 

U mnie wszystkie leki które poprawiają nastrój przyśpieszają akcje serca. Ja biorę swoją dawkę rano, ale dziś słabo spałem. Pewnie organizm nasycił się już lekiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania takiego dokonuje się mierząc poziom leku we krwi i obliczając AUC i określając Cmax, wartości te mogą się różnic maksymalnie 20-25 % dla przedziału ufności 90 %.

no i właśnie ten fakt powoduje, że leki takie mogą się w działaniu różnić

 

Dokładnie. Stąd moja uwaga.

Cośtam o biorównoważności wiem, pracuję w CRO ;)

A o tych różnicach - że są istotne - dowiedziałam się na szkoleniach z monitoringu badań klinicznych, dlatego się wypowiedziałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiruriru, esci bierze się po śniadaniu. Dawka 5mg to dawka początkowa, na kilka dni, później trzeba przejść na 10mg, żeby uzyskać efekt terapeutyczny. Niektórzy już po 2 tyg. czują efekty poprawy nastroju, ja czekałam ponad miesiąc. Na sen biorę mirtę 15mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 5mg to dawka początkowa, na kilka dni,

- jadę na dawce 5 mg już rok prawie( + 10 mg Paro ). Zwiekszenie dawki nawet o 1,5 mg powoduje u mnie lekki wzrost nasrtoju , ale ( możecie się śmiać ) poważne kłopoty z zaśnięciem . Nie jest to moja wbitka ,,,z wiekiem robie sie coraz wrazliwszy na leki .

Zauważyłem ,że Esci ma u mnie wyrażny potencjał antydepresyjny , za to Paro działa zdecydowanie bardziej antyobsesyjnie , antyfobicznie .

Na lęki idzie alpra + afobazol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie ten fakt powoduje, że leki takie mogą się w działaniu różnić

Nie w działaniu (w sensie mechanizmu działania) a w farmakokinetyce, poza tym zauważ, że każdy organizm jest inny w pewien sposób, jeżeli stężenie takiego Lexapro badano na moim organizmie, a generyk na twoim, to jak może nie być różnic. Pamiętaj, że badania farmakokinetyczne wykonuje się na zdrowych ochotnikach i EKSTRAPOLUJE na resztę populacji. Całkowicie absurdalne byłoby wykonywanie, ponownie badań klinicznych leków generycznych. Stąd tolerancja 20 - 25 % dla przedziału ufności 90 %, dla przedziału 95% byłyby to inne wartości.

Pamiętaj, że każdy znas ma inną aktywność cytochromu P-450 i inaczej metabolizuje leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli źle robiłam, że brałam zamiennik? Inaczej działał niż powinien ten przepisany na recepcie?

 

I jeszcze pytanko, czy znacie dawkę śmiertelną? Na ulotce pisze, że 20mg to dawka maksymalna, ale raczej nie śmiertelna. Czy 280mg byłoby śmiertelne czy raczej podtruwające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×