Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      28
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie masz zadnych innych objawow poza zmeczeniem,zadnych stanow lekowych,obnizonego samopoczucia,to nie wiazalbym tego z zaburzeniami depresyjnymi,zwlaszcza przy braku reakcji na antydepresanty

 

-- 30 lis 2015, 21:08 --

 

jakie masz cisnienie?

 

lęków nie mam, ale stany depresyjne tak. Od 11 lat. Generalnie mam zdiagnozowaną dystmie.

Ciśnienie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dostałam od lekarza Moklar.

Aktualnie biorę Xetanor (paroksetynę) od ponad roku, lecz poprosiłam lekarza o zmianę leku ze względu na tycie, problemy z cerą i ciągłą ospałość i zmęczenie.

Od jutra przez następne dwa tygodnie mam brać po pół tabletki Xetanoru a w weekendy w ogóle i po tym czasie zacząć łykać Moklar (1 tabl.).

Obawiam się, że w trakcie odstawiania paro i przejścia na nowy lek nie będę w stanie funkcjonować. Próbowałam pół roku temu odstawić Xetanor i czułam się jak pijana (bóle zawroty głowy, prądy przeszywające ciało, dreszcze) no i powrót depresji.

Boję się, że znów sie to powtórzy, a tu święta idą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dostałam od lekarza Moklar.

Aktualnie biorę Xetanor (paroksetynę) od ponad roku, lecz poprosiłam lekarza o zmianę leku ze względu na tycie, problemy z cerą i ciągłą ospałość i zmęczenie.

Od jutra przez następne dwa tygodnie mam brać po pół tabletki Xetanoru a w weekendy w ogóle i po tym czasie zacząć łykać Moklar (1 tabl.).

Obawiam się, że w trakcie odstawiania paro i przejścia na nowy lek nie będę w stanie funkcjonować. Próbowałam pół roku temu odstawić Xetanor i czułam się jak pijana (bóle zawroty głowy, prądy przeszywające ciało, dreszcze) no i powrót depresji.

Boję się, że znów sie to powtórzy, a tu święta idą...

 

Spróbuj odstawiać lek bardzo stopniowo, podziel sobie na ćwiartki. Odstawienie zajmie Ci dłużej, ale może dzięki temu będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriana83: jak oceniasz moklobemid po tych kliku tygodniach?

Biore go już ponad miesiąc, częsciowo nerwica jak i depresja minęły..ale tylko częsciowo.Psychiatra mówi, że bedzie dobrze, bo Mobemid sie diopiero "rozkręca", jak to ujął.

Zniknęly lęki. Wrócily niektore nerwobóle.Ale jest plus że jak np kłuje serce to ja sie tym nie przejmuje :) a wczesniej z tego powodu nawet z domu nie wychodzilam, panikowałam. :P

Zniknęła płaczliwośc. :) Juz mi sie nie chce plakać :) częsciej wychodze w domu choc to jeszcze nie jest to co chcialabym:P że wychodze z domu na pełnym luzie.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę od 12 dni Mobemid w dawce 2 x 150mg wspomagamy się od czasu do czasu benzo

Narazie nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o depresję wiem też że za krótki czas pewnie biorę.

Moje pytanie brzmi czy mogę podnieść dawkowanie do 2 x 300mg ?

 

Czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę od 12 dni Mobemid w dawce 2 x 150mg wspomagamy się od czasu do czasu benzo

Narazie nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o depresję wiem też że za krótki czas pewnie biorę.

Moje pytanie brzmi czy mogę podnieść dawkowanie do 2 x 300mg ?

 

Czekam na odpowiedź

Kurwa z takimi pytaniami to do lekarza, ludzie z forum cię prowadzą w leczeniu??, tak możesz podnieść nawet do 900 mg. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi czy nie będzie to jakaś za dużo dawka i miały być sugestie jak bbym miał okazję się teraz spytać lekarzy,a na pewno bym to zrobić. Na wizycie tylko wspomniała że będzie trzeba podwyższyć dawkę jeśli coś nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, chciałbym dowiedzieć się czy można przyjmować razem Moklobemid z neuroleptykiem tj. z Solianem? czy nie powinno się tego łączyć, czym grozi takie połączenie? zespołem serotoninowym czy złośliwym zespołem neuroleptycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriana83: jak oceniasz moklobemid po tych kliku tygodniach?

Biore go już ponad miesiąc, częsciowo nerwica jak i depresja minęły..ale tylko częsciowo.Psychiatra mówi, że bedzie dobrze, bo Mobemid sie diopiero "rozkręca", jak to ujął.

Zniknęly lęki. Wrócily niektore nerwobóle.Ale jest plus że jak np kłuje serce to ja sie tym nie przejmuje :) a wczesniej z tego powodu nawet z domu nie wychodzilam, panikowałam. :P

Zniknęła płaczliwośc. :) Juz mi sie nie chce plakać :) częsciej wychodze w domu choc to jeszcze nie jest to co chcialabym:P że wychodze z domu na pełnym luzie.

:D

 

Dzięki Adriana. Trzymaj się ciepło i daj co jakiś czas znać, jak się moklo spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×